Aniki Ink

Kadın olma halinden mütevellit, "special order", "limited edition" denince akan sular duruyor. Belki de insan olmak kaynaklıdır bu bilemedim. İşte bu sebeple, Aniki markası ile tanışıp, önce el yapımı defterlerini, sonra da özel yapım mürekkeplerini fark ettiğimde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı :)


Since I am a "lady", when it comes to "special order" or "limited edition" it is indisputable. Maybe it is just because I am a human, I am not sure. That's why, when I first met with the Aniki brand and noticed their hand made notebooks first and special inks nothing would be the same again :)

Aniki ile ilk tanışmamızdan bu yana, 6 farklı renkte mürekkep edinmişim. Bu mürekkepleri özellikle değerli kılan şey ise "emici" mürekkepler olmaları.  "Emici" tipte mürekkepler, piyasadaki mürekkeplerin %99'unun aksine, kağıdın yüzeyinde çabucak buharlaşan bir iz olarak kalmak yerine, kağıdın dokusuna işleyen ve bu nedenle çok daha uzun yıllar boyunca solmadan kalabileln mürekkepler.

Since the day I met Aniki, I had 6 different colors of inks which are considered as absorptive inks that also make them very unique. Absorptive inks, contrary to the 99% of the inks on the market and instead of creating a fast vaporizing stain on the paper, penetrate tissue of the paper so can be preserved for many more years without fading. 


Bunlar da, şimdiye kadar edindiğim Aniki mürekkeplerin isimleri ve swatchları. Aniki mürekkepler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Aniki'nin flickr sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca, Trace de Paris rengi özel sipariş olduğundan, flickr sayfasında görmemiş olmanız da normal :)

Those are the names and swatches of the Aniki inks I have so far. For further information you could just click Aniki's flickr page. Please note that, Trace de Paris was a special order, therefore it is normal that you cannot see the color on flicker. 


Sevgilerimle,

Sincerely,

11 yorum:

 1. Öncelikle blogunuz hayırlı olsun. :)

  Aniki ürünleriyle tanışmış biri olarak söyleyebilirim ki, Aniki mürekkeplerinin cazibesine kapılmamak mümkün değil. Bir kere renk tonları çok özel ve kullandığım her kalemle uyumluluk gösteren, kağıt üzerinde kalemi yağ gibi kaydıran mürekkepler. Bu güzel ürünler için Ali Bey'in ellerine sağlık diyorum.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Biblioman, teşekkür ederim. Sizi yazmak keyiftirdeki güzel yorumlarınızdan tanıyorum zaten.

  Gerçekten de Aniki mürekkepler inanılmaz keyifli, elimdeki 6 şişeyi yakın zamanda 10'a çıkarmayı planlıyorum ben de :)

  YanıtlaSil
 3. "Trace de Paris" çok hoş bir renk.

  Kıskandım doğrusu.

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok güzel. Ama maalesef bir daha yapılamayacak çünkü Ali Necib bey, tarifi yazmadı bu mürekkebi yaparken... Eğer çok bastırırsak bir de şarap bordosu rica edebiliriz belki :)

  YanıtlaSil
 5. "Trace de Paris" gerçekten mükemmel, bence de adı da çok uygun
  Sonra parfümü de çıkar mı :)

  YanıtlaSil
 6. Parfümü olmasa da ojesi çıkar. İstersen ojesini yaparım sana, olur mu?
  :)

  YanıtlaSil
 7. Is this a Turkish brand of ink? I absolutely love it.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes it is kind of an home made Turkish ink.

   Sil
 8. Günlük ofis kullanımına en uygun olanı Royal Blue gibi görünüyor. Sorunsuz, kalıcı ve suya dayanıklı bir mürekkep ise o marka bu marka demeden Aniki kullanmak en mantıklısı gibi. Yalnız, senelik bir konu. Fikirlerinizde değişiklik var mı? Royal Blue yerine / yanına tavsiyeniz?

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim mavi favorilerim, Diamine Sargasso Sea, Diamine Bilberry, Visconti Blue gibi tok maviler. Yine Pelikan Edelstein Sapphire'i çok seviyorum. Büyük markaların mürekkeplerinde devamlılık ve standart olduğundan onları daha çok tercih ediyorum sanırım.

   Sil
 9. Sargossa Sea için fazla doygun olabileceğini söyleyenler vardı. Hatta belki kalemi boyayacağı, tıkayabileceğini de duydum sanki. Visconti Blue gerçekten çok cezbediyor. Aniki'yi de suya dayanıklı diye seçmiştim. Belki yanına bir de Visconti Blue eklemek hiç fena olmaz.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...