Sheaffer 727 Custom Grind Cursive Italic Fountain Pen

Yine bir yurt dışı alışverişi ile karşınızdayım. Ne yazık ki, Türkiye'de dolmakalem piyasasının çok kısıtlı bir kitleye hitap etmesi nedeniyle, farklı uç yapısında kalemler bulmak pek kolay değil. Bu yüzden, yurt dışındaki sitelerde grind edilmiş ("dolmakalem ucunun niteliğinin değişecek şekilde işlem görmesi" Bu kelimenin Türkçe karşılığı sizce ne olabilir? Önerilerinize açığım!) bir kalem gördüğümde dayanamıyorum. Tabi ki, sonuç her zaman mükemmel olmuyor ve özellikle Amerika'dan yapılan alışverişlerde ürünü iade etmek de ayrı bir dert. 

Again, I am here with an abroad shopping! Unfortunately, since the fountain pen market is addressed to a very limited community in Turkey, it is quite hard to find nib choices. Therefore, when I saw a custom grinded fountain pen sold online, I cannot stop myself. Of course, it is not always a perfect deal and especially it is really a pain in the arse to return a defected product purchased from America. 


Ve işte huzurlarınızda Sheaffer 727 Triumph 14 K Custom Grinded Cursive Italic Nib Dolmakalem. Sheaffer'ın Lady Sheaffer olarak da geçen dolmakalemlerinden biri. Kısa klipsi, ince yapısı ile gerçekten hanımefendiler için ideal bir kalem olunca, ben de ona en çok yakıştığını düşündüğüm Guerlain ürünleriyle çekmekten geri duramadım. 

And now ladies and gentlemen, I am honored to present Sheaffer 727 Triumph 14 K Custom Grinded Cursive Italic Nib Fountain Pen, also member of Lady Sheaffer line. Since it is a lady pen with short clips and fine body, I cannot stop myself composing the photos with Guerlain products which I think accompanies that pen very well. 


Kalemin üzerindeki uç, Türkiye'de görmeye çok alışkın olmadığımız Triump uçlardan. Zira, Türkiye'de satılan Sheaffer'lar genelde Imperial uç taşıyorlar. Imperial uç taşıyan bir Sheaffer Targa'yı da ilerleyen günlerde yazmak niyetindeyim. 

The nib fountain pen comes with, is Triumph nib which is not very accustomed in Turkey. Because, Sheaffers sold in Turkey generally come with Imperial type nib. Hopefully, I will post a review about Sheaffer Targa with Imperial nib. 


Özel olarak grind edilmiş Cursive Italic uca gelirsek, bu uç benim alışkın olduğum Lamy Safari 1.1 gibi ya da Pilot 78G gibi uçlardan oldukça farklı nitelikte. Onlara göre daha keskin bir yazım tarzı var. Ama bu durum beni rahatsız etmedi. Özellikle bir kaç satır yazdıktan sonra, o keskın uç tarzına kolaylıkla alıştığımı söyleyebilirim. 

When it comes to custom grinded Cursive Italic nib, it is very different from Lamy Safari 1.1 or Pilot 78G which I get used to. It offers a sharp writing experince. Nevertheless, I am not disturbed by this situation. Especially after I wrote down a few lines, I easily get used to that sharp writing nib style. 

Ben bu kalemi Peyton Street Pens sitesinden 70 Dolara aldım. Beni cezbeden hem bu modelin şu anda üretilmeyen bir model olması, hem çok zarif olması hem de üzerindeki ucun özel olarak grind edilmiş olmasıydı. Kalemin "section" denilen ucun hemen üzerindeki bölümdeki boyada ufak bir soyulma olsa da, yine de kalemi sevdiğimi söyleyebilirim. 

I purchased this pen from Peyton Street Pens website for 70 USD. Appealing things about this pen were; it is a New Old Stock, an elegant pen and besides it is a custom grind. Even though there is a paint peeling problem on the section part of the pen, I still love it.

Sevgiler,

Sincerely,

2 yorum:

 1. senin kadar iyi anlayamam kalemlerden ama yazımı hoşuma gitti.özellikle keskin uçlu kalemlerin net yazısını severim:)
  bloguma yaptığın ziyaret için teşekkür ederim.yeni keşfettim bende:) takipteyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler nazik yorumunuz için. Ben de sizin blogunuzu gizliden gizliye takip ediyorum :)

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...