Campo Marzio Design Fountain Pen II


Campo Marzio Design products are colorful! As I said as my last word, I had a red Campo Marzio Design Minny Fountain Pen as a gift. Campo Marzio, comes with a two pieces card box. With the pen, it comes a guarantee document in Italian and English, 6 mini European ink cartridges in line with the color of the pen in a sealed glass bottle. (By the way, I don't know how to open this sealed bottle without breaking the glass)
Campo Marzio Design ürünleri oldukça renkli. Benim payıma hediye olarak da düşen de Kırmızı bir Minny Dolmakalem demiştim en son. Campo Marzio iki parçalı karton bir kutunun içinde geliyor. Yanında, bir adet İtalyanca-İngilizce garanti belgesi, ağzı mühürlü bir cam şişe içerisinde de 6 adet kalemin rengine uygun kırmızı kartuşla birlikte geliyor. (Bu arada, bu mühürlü kapağı, şişeyi kırmadan nasıl açarım bilmiyorum)


When it comes to the pen, unfortunately since I do not have a precision scale (don't worry I will get one as soon as possible) so I cannot give a number about the weight of the pen and I couldn't find any information about that on the internet either. However, I can say it is a heavy pen when compared to its size. This might feel comfortable for some people. Generally, pen has a nice look. I don't know what is the body material but it is painted over metal. Again, gold looking clips and belt / trim with Campo Marzio Design engraving are nice and luxurious looking. 

Kaleme gelince, maalesef şu anda hassas terazim olmadığı için (merak etmeyin yakın zamanda alacağım bir tane) ağırlığı ile ilgili bilgi veremiyorum. İnternette de aradığım halde bulamadım. Ancak boyutlarına göre ağır bir kalem olduğunu söyleyebilirim. Bu durum kimi kalem kullanıcıları için rahatlık olarak addedilebilir. Kalem genel olarak güzel bir görünüme sahip. Gövde materyali hakkında fikrim yok ancak metal üzerine boyanmış. Yine klips ve üzerinde Campo Marzio Design yazan bel kuşağı da altın görünümlü ve güzel.  


According to my precise measurement with calliper, pen is 10,75 centimeter when closed, only body without cap 9,2 centimeter and 11,97 centimeter when cap posted on. That means it is quite a mini pen giving credit to its name. Nevertheless, I believe even the gentlemen can use this pen without having difficulty, when the cap is posted on unless they have huge hands. However, that doesn't mean it is providing great pleasure when holded. Unfortunately, the grip section of the pen which is only 1,6 centimeters is a bit uncomfortable.

Kumpasla yaptığım hassas ölçümlere göre, kalemin kapalı hali 10,75 santimetre, kapaksız gövde 9,2 santimetre ve kapağı takılı halde 11,97 santimetre. Yani gerçekten isminin hakkını veren ufak bir dolmakalem. Ancak kapağı takılı haldeyken çok kocaman elleri olmadığı müddetçe beyedendilerin de zorlanmadan yabileceklerini düşünüyorum. Tabi bu, kalemin muhteşem rahat bir tutuş hissi verdiği anlamına gelmesin. Maalesef kalemin yalnızca 1,6 santimetre olan grip section / tutma kısmı biraz rahatsız edici. When it comes to the writing pleasure, I used it with European type short Pelikan cartridge since I don't know how to open the glass bottle and use its own ink. This pen is not going to satisfy the wet type fountain pen lovers. Because it has a dry writing style. 

Yazım keyfine gelince, ben cam şişeyi nasıl açacağımı kestiremediğimden, kalemi Avrupa tarzı kısa Pelikan kartuşla kullandım. Bu kalem ıslak yazım seven dolmakalem tutkunlarını pek mutlu etmeyecektir. Çünkü oldukça kuru yazdığını söyleyebilirim. 


Nib of the pen, is Iridium Point Germany which we all have acquaintance. However, I don't know it was for my luck, the nib is scratchy. I don't know other people's experiences since nobody has Campo Marzio pens around me. Nevertheless, with a little smoothing and switching to Aniki ink, it gets a lot better. 

Kalemin ucu; hepimizin tanıdığı Iridium Point Germany. Ancak maalesef, belki de bana denk gelen kalem böyleydi bilmiyorum, tırışık /scratchy bir uca sahip. Tırışık kelimesini ben uydurdum :) Etrafımdaki başka hiç kimsede de bu kalem olmadığı için maalesef başkalarının tecrübesini bilemiyorum. Ancak hafif bir smoothing işlemi ve Aniki mürekkeple değiştirince, uç çok daha iyi yazmaya başlıyor.To sum up, it has a nice presentation and colorful series, Campo Marzio is a good option as a gift. However, if you are a fountain pen lover who owns a lot of good fountain pens, this pen would be a collection item, apart  from this, with a little smoothing it can be a good fountain pen. 

Genel anlamda baktığımızda, hoş sunumu ve renkli yapısı ile Campo Marzio güzel bir hediye olmaya aday diye düşünüyorum. Ancak, çok sayıda iyi dolmakaleme sahip bir kalem tutkunu iseniz, koleksiyon parçası olmak dışında da az biraz yumuşatma işlemi ile Campo Marzio iyi çalışan bir dolmakalem olmaya aday. 

Sincerely,
Sevgiler,


Please don't forget to vote the Lammy winner photo from the voting application on the right. To see the photos please click!

Lamy kazanan fotoğrafı belirlemek için sağdaki oylama uygulamasından oy vermeyi unutmayın. Fotoğrafları görmek için tık tık!

4 yorum:

 1. Güzel sunum için teşekkürler.
  Kalem, renginden ve boyutlarından dolayı bayanların hoşuna gidecektir :)
  Fakat sap kısmının vidalı yerine bakarsa sanki biraz işçilik konusunda özensiz mi üretilmiş? Yoksa çok mu sert çıktım böyle söyleyerek? :P
  Sap kısmının kısa olmasına değinirsek, bana göre pek sorun değil bu, çünkü genelde tutarken o kısmın biraz yukarısından, yani gövdenin ortasına yakın bir yerden tutuyorum ben, öyle tutarak yazmak bana daha keyif veriyor.

  YanıtlaSil
 2. Ben de güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Evet, kalemin rengi, boyutu, sunumu vs. her şeyi sanki bayanlar için yapılmış gibi.

  Sap kısmındaki vidalı yer ise, evet keşke biraz daha cilalanmış olsaydı ama tamamen kalite ile alakalı olduğunu da düşünmüyorum. Bir çok dolmakalemde vida dişleri temizlenmiyor maalesef.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Eşim hediye olarak almıştı bana. Kuruyordu , yazmak için baya uğraşıyordum. Eşim aldığı dükkana geri götürdü ( kadıköy ) değiştirmişler. Şu an çok güzel yazan bir kalemim var. ıslak ve yumuşak. fiyatı 100₺ civarı...şahane...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...