Jean Pierre Lepine Attila Rollerball Pen

Scroll down to read in English.Bu blogta rollerball kalem gördüğünüze şaşırdınız mı? Gerçekten ben de, Paris'ten Jean Pierre Lepine Attila model dolmakalem beklerken, kutuyu açınca rollerball kalem görünce çok şaşırmıştım. 


Ama bu kalem, gerek reçine gövdesinin kalitesiyle, gerek ucunun yazım yumuşaklığı ile beni mest etti ve rollerball kalemlerle ilgili ön yargılarımı yıktı. Hatta geçenlerde Dalaman'a giderken uçağa dolmakalemle binmemek için, kendisini yanıma alınca hem gidiş, hem dönüş yolculuğunda yanımda oturanlar, kalemimin markasını sordular. Gerçekten de kalem oldukça farklı ve güzel. 


Jean Pierre Lepine markasına gelirsek, http://www.jean-pierre-lepine.com sitesinde markanın ürünlerini görebilirsiniz ancak sitede firma hakkında maalesef bilgi mevcut değil.


Bir kere işçilik mükemmel, açık renkli reçine oldukça kaliteli. Trim denilen aksam kısımları pürüzsüz ve belt/kuşak kısmında Jean Pierre Lepine markası oldukça ince bir şekilde kazınmış. Aslında dolmakalemi de almak istememim altında yatan sebep de, ucunun kendisine özgü ve güzel yapısı idi. http://pinterest.com/pin/287245282453636117/ Linkten de görüleceği gibi oldukça estetik bir uca sahip Attila.  

Kalem fotoğraftan da anlaşılacağı üzere oldukça ufak. Ancak kapağı kalemin arkasına takılarak tam boy hale geliyor. Kapağı kapalıyken 10.5 santimetre,  kapaksız halde 9,2 santimetre olan kalem, kapağı arkasına takılıyken 14 santimetre haline geliyor. 


Peki bu kadar güzel bir kalemin hiç mi kusuru yok? Bence iki temel kusuru var. Fiyatı biraz pahalı 125 Amerikan Doları, ikincisi de boyutlarına göre çok ağır. Ağırlığı nedeniyle uzun süre yazmaya maalesef müsade etmiyor. 

Siz rollerball kalem kullanıyor musunuz? Hangilerini kullanıyorsunuz?

Sevgiler,


READ IN ENGLISH
Surprised? Yes, I am surprised as well while expecting a Jean Pierre Lepine Attila Fountain Pen from Paris and got Attila Rollerball instead!

However this pen delighted me with its quality of resin body and smooth writing and beat my prejudice upon rollerball pens. Besides, when I took it with me to my Dalaman flight in order to avoid any fountain pen accidents, people asked about my pen in both flights. Indeed, the pen is different and gorgeous. 

When we come to Jean Pierre Lepine brand, you could find the products in the website http://www.jean-pierre-lepine.com, but there is no information about the brand itself.

Nevertheless, the craftsmen is perfect with the pen and resin body has great quality. Trim is flawless and Jean Pierre Lepine brand is finely engraved to the belt. Actually the reason why I wanted to buy the fountain pen at the first place was the beautifully designed nib of Jean Pierre Lepine pens. As you could see from the link, Attila Fountain Pen has a very aesthetic nib.  

As understood from the photo, pen is really petite! It can be a full size pen only when the cap is posted. It is 10.5 centimeters when the cap is closed, 9.2 centimeters when the cap is unposted and 14 centimeters when the cap is posted on top.

But what is the defect of that great pen? I guess it has two main problems. Firstly, it is a bit expensive, it is about 100-125 USD and secondly, it is very heavy and not very comfortable at long writing periods.

Do you use rollerballs and which ones?

Sincerely,

5 yorum:

 1. Bende Lamy rollerball var bir adet ama pek sevmiyorum acikcasi :(

  Bunun disinda cizimler super ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçenlerde o çizimleri yapmıştım, (bu arada, tekrar tekrar teşekkür edeyim, kitaplar muhteşem, hatta keşke japoncasını da anlasaydım, belki daha faydalı da olurdu ama bu haliyle bile çok keyifli ve çok öğretici) bu kalemin fotoğrafını çekerken de aklıma geldi ve Paris'ten gelen kalemi, Paris çizimleri ile çekmek istedim.

   Bana da Lamy'nin bir rollerball'u hediye gelmişti ama ben de onu dolmakalemle değiştirmiştim. Bu Lamy'den daha iyi yazıyor.

   Sil
 2. şarap şişesinin yanındaki peynir mi?

  YanıtlaSil
 3. hayııır,
  kruvasanmış, tabakta bir kruvasan,
  daha dikkatli bakmalıydım.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...