Photo of the Day / Günün Fotografi 4


Günün Kalemleri: Scrikss Vintage 71 ve Hero

Pens of the Day: Scrikss Vintage 71 and Hero

8 yorum:

 1. Scrikss 17 ile 419 modelleri benim favorilerim. Mümkünse 17'nin incelemesini yayınlayabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette, zaten kalemlerden birini mürekkepledim. En kısa zamanda yayınlayacağım. 419 ise bende olmayabilir ama bakacağım. Sanırım Pelikan M200'e benziyor o da, güzel ve ucuz kalemler.

   Bu arada, katalogta 17 olarak geçtiği için 17 dediğim kalemin kodu 71 de olabilir. Şaka gibi değil mi? Ben zaten Scrikss'e en çok bu yüzden, kalemlerinin doğru bir envanteri olmaması ve ayırt edilememesi yüzünden kızıyorum.

   Sil
  2. Aynen dediğiniz gibi, 419 Pelikan M200'ün aynısı, şeffaf mürekkep haznesi ve vidalı kapak olayı benim çok hoşuma gidiyor.
   17 ya da 71 her neyse o model yegâne yerli malı "hooded nib" modelimiz olduğu için, hani evin tek çocuğu gibi :) ben çok beğeniyorum ayrıca her Türk koleksiyonerde de olsun bence.

   Sil
 2. Tamam o zaman bulmak farz oldu :) Acaba http://urun.gittigidiyor.com/koleksiyon/scrikss-bordo-dolma-ve-tukenmez-kalem-56042253 linkteki ürün olabilir mi? Ona göre sipariş vereyim.

  Hooded nib kalemleri ben seviyorum hatta elimde o tarz vintage parker'lar da var. Hatta ve hatta Fransa'dan alınmış noname bir hooded nib de var yayınlanmayı bekleyen.

  Yazacak çok şey var çoook!

  YanıtlaSil
 3. Eveti verdiğiniz linkteki model bahsettiğimiz modelin ta kendisi. Fakat Gittigidiyor'da biraz daha pahalı oluyor ürünler sanki. Bence diğer satıcılara da bir bakın derim. Mesela şu link: http://www.kalemhediye.com/Scrikss-419-Siyah-Dolma-Kalem-Tukenmez-Kalem-Seti,PR-3340.html
  Set olarak değil de ayrı alırsanız 30 TL demişler fiyatına.
  Scrikss'in resmî sitesinde de ucunun Ruthenium olduğu yazıyor. Paslanmaz çelik uçlar gibi giriş seviyesi değil demek ki.
  Ayrıca bildiğim kadarıyla hooded nib dediğimiz o gizli uç furyasını ilk Parker, 51 modeliyle başlatmış. Herkes beğeniyor demek ki dünyanın en çok satan modeli olmuş baksanıza.

  YanıtlaSil
 4. Evet hooded nib'ler bence de çok güzel ama (karşılaştırmalı bir fotoğrafını da yayınlarım sonra) Hero, Pelikan 51'e daha çok benzetmiş ucunu. Scrikss'inki, biraz farklı kalmış.

  Diğer siteye de bakacağım. En kısa zamanda edineyim bir adet 419 :)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, Scrikss 419 sohbetini okuyunca bilgi vermeden edemedim. Bu modelden bir taneyi iki yıl önce şans eseri bulmayı başarabildim. Ondan sonra neredeyse önüme gelen her kırtasiyeye sordum, ancak bulmam mümkün olmadı. En sonunda büyük kırtasiye zincirlerinden biri vasıtasıyla üretici şirkete sordurdum ve artık üretilmediğini öğrendim. İşin kötüsü elimdeki kalemin de ucunda kullanımdan kaynaklanmayan deformasyon meydana geldi. Normalde ömür boyu garantili olmasına rağmen göndermeye korkuyorum üreticiye, yerine muadili diye başka kalem gönderirler diye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Aslında ben bugün internette antika eşyalar satan güvenilir bir satıcıdan sıfır bir 419 sipariş ettim. Ancak güzel haber, eğer doğruysa bundan sonra geldi.

   Scrikss'in sitesine bugün girdiğimde, güncellendiğini ve değiştiğini gördüm. Eski pdf katalog yerine getirdikleri tüm ürünler hakkında az çok bilgi koymuşlar ve her nasılsa, hem bu fotoğraftaki Scrikss 17'ler hem de 419 web sitesinde görülüyor. Ya yeniden üretime geçecekler, ya da ne var ne yok, dikkat etmeden yüklediler siteye. İlk seçeneğin doğru olmasını umuyorum.

   Şuradan görebilirsiniz linki: http://www.scrikss.com.tr/Products/Product/1390/419_Dolmakalem

   Dilerseniz elinizdeki kalemi göndermeden önce açıp sorun. 419'un ucunun o kaleme özel olduğunu zannetmiyorum. Bu sebeple, büyük ihtimalle sadece ucu değiştirip iade edebilirler.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...