Goulet Pen Ink Samples


Bu da günün sürprizi oldu bana. 22 Haziranda Goulet Pens'den vermiş olduğum mürekkep örnekleri gün itibariyle elime ulaştı. Muhteşem değil mi? Goulet Pen'e de ayrıca mürekkepleri sample halinde sattıkları için teşekkür etmek lazım. Yakında blogda bizi bir mürekkep maratonu bekliyor olabilir. Hem de uzun soluklusundan. Fotoğrafın sakil hali için şimdiden affınıza sığınıyorum. Malum ofis ortamında hemen çekip toparlamam gerekti.
 

Sevgiler,And this has became today's surprise for me. My ink sample order of 22 June has been arrived today. Isn't it great? Thanks to Goulet Pens for the great idea of sampling inks.That means, you may expect a ink review marathon and a long one! And I beg your pardon for the eye sore photo, since I am at the office, I should be swift to make the shot and make up the table again.

Sincerely,


16 yorum:

 1. içinde iroshizuku var gibi mi görüyorum acaba?

  YanıtlaSil
 2. O hooo, hem de kaç tane :)

  My preciousss!!!

  Bu arada, elimdeki muhteşem Aniki Edition Wality'e (ki kendisinin arkası tamamen şeffaf akrilik bir eye dropper) Caran d'Ache storm koydum. O kadar güzel ki, arasıra tutup kalemi öpüyorum ama tabi bunu kimse yokken yapıyorum ki, beni deli sanmasınlar.

  YanıtlaSil
 3. benim Cd'A bitti bitecek, ahahaha. dedim bitti balık yan gider, biterse bitsin. yardırdım gitti valla. hatta karalamalarda dahi kullanmaya başladım.

  iroshizuku nun storm ile benzer renklisi varsa, ben mürekkep incelemesi değil, karşılaştırık isterim.

  iki ay sonra tekrar taşınacağım, il değiştirecem bu sefer. ondan sonra, her mürekkebi çifter çifter alacağım, biri koleksiyon, diğeri kullanım için. o zamana kadar storm ve pelikan b. brown beni götürür. ondan sonrası bakalım. hea, bir de hazır aklımdayken, hemen şu l'artizyan ı sipariş edeyim. yoksa unutuyorum. derhal ediyorum bu yorumu yazar yazmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Caran d'Ache storm'u Sirkeci'deki Özler Kırtasiye'den aldım. Kendileri www.kalemmerkezi.com'da da satışını yapıyorlar. Eğer elinizde kalmadıysa oradan deneyin derim.

   Maalesef elimde Iroshizuku'nun storm'a benzeyen bir rengi yok. Hatta öyle bir rengi var mı ondan da tam emin değilim. Onun yerine mesela Bir yama budo ile Aniki'nin Anatolian Violet mürekkebi karşılaştırılabilir.

   L'artizyan'dan ne renk alacaksınız?

   Sil
  2. burgonya bordosu ve akdeniz mavisi. epeydir canlı bir mavi ile yazmıyorum quink kartuşlar bitti biteli.

   Sil
  3. Burgonya bordosu güzelmiş, hani neredeyse storm'un da aynısı gibi. Akdeniz mavisi de güzel görünüyor. Size buna yakın Aniki'den Lahor'u da tavsiye ederim http://www.flickr.com/photos/aliikizkaya/6300718005/in/set-72157626868114615

   Sil
 4. Merhaba,

  Ben bu dolmakalem işinde çok yeniyim.Sadece 2 haftadır dolmakalem kullanıyorum( evde bulduğum bir Parker)ve ilk Lamy' mi de yarın alacağım. Burayı da birkaç gün önce keşfettim ve çoğu yazınızı okudum.Güzel bir blog olmuş elinize sağlık.

  İzin verirseniz size bir sorum olacak, ben de Gouletpens' e birkaç gündür Ink Sample siparişi vermek için bakıyorum ama daha önce bu şekilde yurtdışından hiç alışveriş yapmadığım için bir türlü cesaret edemedim. Siz siparişiniz için ne kadar shipping ve tax ödediniz acaba? Bir de First Class, Priority ve Express Mail seçeneklerinden hangisini tercih ettiniz?

  Şimdiden teşekkür ederim.

  gözde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözde Merhabalar,

   Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumun ancak "hayırlı olsun" mu demeliyim yoksa "geçmiş olsun" mu demeliyim bilmiyorum. Bir şekilde siz de dolmakalem hastalığına tutulmuşsunuz belli ki!

   Siparişim 20 dolar civarında tutmuştu. Bir o kadar da shipping ödedim. Yani toplamda 48 dolar ödedim yukarıdaki paket için. Gönderim seçeneklerinden de (ismini hatırlamıyorum ama) en ucuz olanını seçmiştim. Bir haftada elime ulaştılar.

   Sil
 5. Bu kadar hızlı bir cevap beklemiyordum, çok çok teşekkür ederim. Yarın Gouletpens' te Ink Sample indiriminin son günü ya, sizden cevap gelmeden sipariş vermek istemedim. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

  Şu an bu dolmakalem sevdasını keşfettiğim için o kadar mutluyum ki ne kadar ağır bir hastalık olduğunu tahmin etsem de aldırmıyorum. Yıllardır yazı yazarım, hatta evde bulduğum Parker da lise yıllarında kazandığım bir yazı yarışmasının ödülüydü. Ama birkaç senedir hiç yazamıyordum. Kırtasiyelerde saatler geçirip ( özellikle Beşiktaş Kabalcı defter reyonunda)her hafta bir sürü defter ve kalem çeşidiyle dönerdim eve ama hiçbirine birkaç sayfadan sonra yazamazdım.Sorun bende sanıyordum. Sonra birgün ekşisözlükte tamamen başka amaçlarla gezinirken Lamy başlığına denk geldim ve Orhan Pamuk' un dediği gibi bir kitap değil ama birkaç entry okudum ve hayatım değişti.

  O zamandan beri (yaklaşık bir buçuk aydır) bu hayalle yatıp bu hayalle uyanıyorum. O kadar ki şu Varan İzmir-İstanbul otobüsündeyim. Herkes uyurken ben yarın kendimi İstiklal' e attığımda alacağım defter ve kalemlerin listesini yapıyorum.

  Çok uzattım sözü, kusura bakmayın. Bu konuda böylesine heyecanlıyım işte :)

  Sevgiler

  gözde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki, sizin bu indirimi yakalayıp o sample mürekkepleri almanız gerekiyormuş. Her şey bir sebepten dolayı oluyor, buna can-ı gönülden inanıyorum. Yoksa normalde şu saatlerde çoktan 5. uykumda rüyalara dalmış olmalıydım ben de...

   Ne olur, aldığınız defterlere acımayın, yazın! Çizin ve dahi karalayın gerekirse. Yazmanın keyfine böyle böyle varıyor insan.

   Sormak istediğiniz başka şeyler olursa da lütfen çekinmeyin.

   Sevgiler

   Sil
 6. Tekrar samimi ilginiz için teşekkür ederim. İlerleyen günlerde de mutlaka sorularım olacak size.

  Her şey gönlünüzce olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, ben de umut doluyorum, dolmakalem seven insanları gördükçe.

   Ben teşekkür ederim.

   Sil
 7. Zeynep Hanım güle güle kullanın, ama şimdi size bir de şundan lazım:

  http://www.gouletpens.com/Ink_Sample_Vial_Holder_p/vialholder.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi ben de düşündüm de, sonradan, o kadar da abartmayayım dedim :) Acaba Türkiye'de bulabilir miyim?

   Sil
  2. herhangi bir laboratuvar malzemesi satan yerden eppendorf tüpleri için stand, koyacak, tutacak vs diye ararsanız bunu alabilirsiniz zaten. zaten ink samples da bu tüplerle geliyor.

   Sil
  3. Doğru çok mantıklı. Teşekkürler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...