Noodler's Ahab and Standard Piston Fill

Scroll down to read in English


Daha önce Noodler's Standard Piston Fill ile ilgili yazdığım yazıyı hatırlıyorsunuz değil mi? Hatırlamıyorsanız da buyrun buraya alalım sizi tık tık!

Do you remember my post about Noodler's Standard Piston Fill, don't you? No problem if you don't remember, just click here, click click

Ben de istedim ki, bu iki kalemi bir arada görelim ve kıyaslama imkanımız olsun. Bu yüzden birlikte çekilmiş aile fotoğraflarını burada bulabilirsiniz. 

I wanted to display these pens together, so you could compare. Therefore, you can find their family photos together.Görüldüğü gibi, Standard Piston Fill oldukça ince yapıda bir kalemken, Ahab, tombul ve kalın. Ayrıca, uçları arasında da büyük bir fark var. Eğer büyük dolmakalem uçlarından hoşlanmıyorsanız, Ahab'ı unutun. 

As you could see, while Standard Piston Fill is quite a slim pen, Ahab on the other hand is very thick. Besides, there is a huge difference between the nib sizes. If you don't like big nibs, just forget about Ahab. 


Son fotoğraf da, herkesin kıyaslayabilmesi açısından Lamy ile birlikte gelsin. Her ne kadar Lamy Ahab'dan uzun olsa, Ahab'ın daha tombul olduğu, Standard Piston Fill'in ise ne kadar ince yapıda olduğu anlaşılıyordur herhalde. 

Sevgiler,

As the last photo, it comes with Lamy to make everyone able to compare it. Even though Lamy is taller than Ahab, you can see how chubby Ahab and how slim Standard Piston Fill are. 

Sincerely,
2 yorum:

  1. Noodlers AHAB cigar type tombul kalemlerden. Fakat göbüşündeki kalınlık malzemesinin et kalınlığından kaynaklanıyor. Bence bu üç kalemin en sağlam ve mürekkeb kapasitesi en yüksek olanı AHAB. Tam anlamıyla Big MO. Lamy ye karşı değilim ama "devede de boy var" diyeceğim. Lamy şu mürekkeb kapasitesi işini çözemedi bana göre.

    YanıtlaSil
  2. Evet, elbette cigar type kalemler herkesin zevkine hitab etmiyor. Ancak, Ahab her ne kadar sağlam olsa da, malzemesinin kalitesizliği nedeniyle bence Lamy'den aşağıda kalıyor kalite olarak.

    Lamy'nin eye dropper olma niteliği olmasada (gövdesindeki pencelerden dolayı) standart Lamy kartuşlarından ben memnunum. Epeyce mürekkep alıyor. Onları şırınga ile doldurmak suretiyle kullanabiliyorum.

    Bu arada, geçenlerde bir kart yazmak için Ahab'ı çıkarttım, hala kokuyor, hala kokuyor....

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...