Office Life, Stationery and Nishmark

Scroll down to read in English

File:CubeSpace.jpg
Image: Wikipedia

Dizayner Robert Propst 1967 yılında "Cubicle" ofisleri tasarladığında aklından ne geçiyordu bilmiyorum ama o gün bu gündür ofis çalışanlarının onu çok da iyi anmadığı bir gerçek. Şaka bir yana, iş hayatı kurumsal yapısı, kıyafet kuralları gibi nedenlerle kendimizi ifade etmemize her zaman olanak tanımıyor. Her ne kadar şirketler yavaş yavaş kişinin kendini ifade etmesinin daha sağlıklı olduğunu ve bunun da iş yaşamına pozitif katkısı olduğunu anlasa da, bu alandaki değişiklikler bir anda yapılmıyor. Ama biz de boş durmuyoruz. Saçımızı pembeye boyayamıyorsak, iş yerine Hindistan'dan aldığımız keten salaş elbiseyi giyip gidemiyorsak da (tabi siz bunları yapabilen şanslı azınlıktansanız ne mutlu size!) kendimizi ifade etmenin bir takım incelikli yolları da yok değil. Ve bunun en güzel örneği de, kırtasiye ürünleri. Renk renk kalemler, defterler, muhtelif masa üstü gereçleri ile ofiste geçirdiğimiz zamanı hem daha keyifli, hem de daha verimli yapmak mümkün. 

İşte Nishmark tam burada devreye giriyor ve en cafcaflısından, en sadesine, herkesin kendini ifade etmesini sağlayacak nitelikte, muhteşem kırtasiye ürünleri ile kalbimizi fethediyor. Dev bir kalemtraş şeklindeki kalemliklerden, ucundan azıcık ıssırılmış çikolata şeklindeki notluklarına, Nepal kağıdı ile yapılmış el yapımı defterlere, sevimlisinden ciddisine kalemlere kadar, kırtasiye severleri kendinden geçirecek kadar çok ürünü "kırtasiye aşkına" bize sunuyor. 

Nishmark ürünlerine sahip olmak isterseniz yapmanız gereken şey çok basit, Nishmark.com'a girerek sepetinizi doldurmak ve 100 TL üzeri alışverişlerde kargo ödemeden paketinizi teslim almak. Ama, Nishmark'ın getirmiş olduğu Tudi Billo defterlerde gözünüz kaldıysa bir sonraki postu bekleyin.  

Sevgiler


READ MORE IN ENGLISH


I don't know what was the Designer Robert Propst was thinking when he first designed the Cubicle offices in 1967 but I believe since then the office employees do not mention him in a good manner. Joking aside, unfortunately corporate life does not allow us to be ourselves too much due to the dress codes and so. Even though companies noticed that individuals expressing themselves become more healthy and that healthy state of mind contributes to productiveness at work, changes in corporate area is not that fast. However, we don't stand still. Even though we cannot dye our hair into bright pink or cannot wear our cotton beatnik dress we bought from India (of course you are damn luck if you belong to the minority who can do that at work), there are very fine and elegant ways of expressing ourselves at the office. And the best practice for that is, stationery. We can make our office time more fruitful and joyful with rainbow pens, notebooks and several desk gadgets.

And Nishmark steps in just here and conquers our hearts with all range of products from the most colorful to the most plain ones which allow everyone to express themselves. From giant pencil sharpener shaped pen holders to little bitten chocolate notepads, handmade notebooks from Nepal papers; Nishmark offers a vast range of products for the love of stationery. 

If you want any of the Nishmark products, what you have to do is very easy: go to Nishmark.com and fill your basket and receive your package without paying shipment for the purchases over 100 YTL. However, if you did liked the hand made Tudi Billo notebooks of Nishmark, wait for the next post. 

Sincerely,

7 yorum:

 1. ne kadar mutlu oldum böyle bir blogu keşfettiğime. kırtasyie ürünlerine baktım ilk. çok güzel kaliteli şeyler almışsın gerçekten. renk renk adi kalemlerin dışında farklı birşeyler arıyordum ve senin güzel kalemlerine defterlerine hayran kaldım. yazın da dolma kalem kullanıyor olman da gerçekten şahane...verdiğin kırtasiye sitesine baktım ama gerçekten pahalıymış:( sanırım kaliteli olunca fiyat hemen uçuyor. ama çok keyifliydi seninle tanışmak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ilginiz için. Umarım daha güzel kalemler, defterler sizin de olur. Bu site biraz pahalı olmakla birlikte güzel bir sitedir ancak yine de etraftaki kırtasiyelerde kırtasiye merakınızı tatmin edecek daha ucuz ürünler bulabilirsiniz. Mutlaka daha ucuz diye kalitesiz olmasına gerek de yok. Biraz fiyatlandırma politikası ile ilgili bence.

   Ben de sizinle tanıştığıma memnun oldum. Blogunuza da genişçe bir zaman ayırıp kitap ve film incelemelerinizi okuyacağım.

   Sevgiler

   Sil
  2. Evet haklısınız. Kırtasiyeleri biraz daha keşfetmek gerekiyor olabildiğince. Peki dolma kalem i olmayan birine ilk olarak hangi marka model önerirsiniz:) 1.1 uçlu bir kalem önermişsiniz sanırım daha önce daha spesifik bir kalem modeli verebilir misiniz benim için..Teşekkürler..

   Sil
  3. 1.1 uçluları genellikle yazısını geliştirmek ya da kaligrafi dünyasına adım atmak isteyenler için tavsiye ediyorum.

   Ama bunun dışında, Lamy (Safari ya da Al-Star), Kaweco ve Schneider'ın bazı modelleri, Platinum Plaisir başlangıç için çok uygun dolmakalemler. Eğer edinebilirseniz, bunlardan birini alıp dolmakalem dünyasına adım atabilirsiniz.

   Sil
  4. Teşekkürler bakacağım hepsine

   Sil
 2. Bence lamy safari çok güzel hem hafif ama benim elime hem mürekkebi geliyor size de öyle oluyor mu? Yoksa tamamen benim beceriksiizlim mi? Bir de pentel versatil plastik renkli kalemleri denedimiz mi onlar da çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilemedim, acaba kalemde bir tıkanınklık mı var, yoksa kalemi tutuşunuzda mı bir sıkıntı var. Emin olamıyorum.

   Pentel kalemleri denemedim. Ama deneyen bir blog biliyorum. kalemmalem.blogspot.com

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...