Pimp My Moleskine Vol. 2

Scroll down to read in English


Daha önce Moleskine'lerimden birini ojelerimle boyamıştım hatırlarsanız. Hatırlamayanlar ya da yeniden görmek isteyenler, lütfen tık tık. Bu sefer de mürekkep testlerim için almış olduğum Moleskine'imi kenar delgeçleri ile süslemek istedim. Bu delgeçleri mektup kağıtlarının kenarlarını süslemek için de kullanabilirsiniz. Düz, beyaz bir A4 kağıdı bile muhteşem bir mektup kağıdına dönüştürme kapasitesine sahipler. Delgeçler Beşiktaş'taki Nezih'ten, ancak başka kırtasiyelerde de mevcut. Fiyatları 14 lira civarı. 


Sevgiler,As you might remember, I recently painted one of my Moleskine Notebooks. If you don't remember or want to see again, please click. This time, I wanted to pimp my ink review Moleskine with edge perforators. You can use these perforators to decorate your letters. It has the capacity to turn a plain, white A4 paper to a fancy one. Perforators are from Nezih Stationery Shop in Besiktas but you may easily find them in other stationery stores. They are about 14 Turkish Liras. (approximately 7 EUR)

Sincerely,
7 yorum:

 1. ben de kırtasiyede görüp görüp bakmıyordum, bunun gibi şeyler vardı. gözüme delgeç değil de, "dahili stampalı desen basacağı" olarak görünüyorlardı.

  hımm, çakmakla kağıt ucu yakmak demode oldu galiba...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ismi "dahili stampalı desen basacağı" mıymış??? piiii, çok fena uydurmuşum delgeç diye. neyse basit olsun bizim olsun.

   çayla kağıt sarartılır, çakmakla ucu yakılır, kimliklere pvc kaplanır

   Sil
 2. yok yahu, "dahili stampası olan desen basacağı" lafını ben uydurdum. delmek yerine desen basan versiyonunu düşünün.

  ben farklı yöntemler kullanırım da, kahveyle sarartmak daha iyi olur.

  ne de olsa ucundan kimya okumuşluğum var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim zamanımda, eskimiş görünümlü kağıt elde etmenin yolu buydu vallahi. Hem kahveyle daha iyi olacaksa bile senelerdir "çay koyayım içersin?" dediğim dostlarımdan "yok da, varsa bi neskafe içerim" karşılığı aldığımın her seferinde "o ne be, bizim evde öyle şeyler olmaz" cevabını yapıştıran bir insanım. ilaç niyetine bile kahve yok evde. kinim, gıcığım filan olduğundan, hiç içmem, içmek aklıma da gelmez. o sebepten bulunmaz da...

   Sil
 3. uzun süreçler ve keskin kokular rahatsız etmeyecekse bunlardan farklı yöntemler de mevcut. nota yazdığımdan hala, evet hala çünkü pek fırsatım olmuyor - boyutu büyük kağıt kullanıyorum 2 adet a3 birleşirse ne olur boyutunda kağıtlara, geniş bir yüzdürme tesisatı da gerekmişti.

  sulandırılmış kahverengi mürekkep dahi iş görüyor yeri geldiğinde...

  YanıtlaSil
 4. Doğru uydurmuşsunuz. Bahsettiğiniz zımbırtının adı "kenar delgeç" olarak geçiyor.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...