Weights of the Pens / Kalemlerin AgirliklariYazım keyfinin en önemli unsurlarından bir tanesi kalemin ağırlığı bence. Eğer kalem çok ağırsa, ne kadar güzel olursa olsun, yazarken rahat edemiyor ve çok çabuk yoruluyorum. Her ne kadar metal kalemler maskülen dursa ve beyefendiler tarafından sıkça tercih edilse de, uzun süre yazmaya izin vermediklerinden ben daha hafif yapıda kalemleri tercih ediyorum. Bu sebeple, kendime dijital bir hassas terazi edindim ve şimdiye kadar blogta yayınladıklarım ve yayınlamayı plandığım kalemlerin kapaklı ve kapaksız ağırlıklarını ölçtüm. Linkleri de aşağıya ekliyorum ki, kolay bulabilesiniz. Siz hangi tür kalemlerden hoşlanıyorsunuz?

Sevgiler

Campo Marzio Minny 
Chinese Traditional Blue and White Fountain Pen
Ines de la Fressange
Jean Pierre Lepine Attila Rollerball
Lady Sheaffer
Lamy Safari
Monteverde Prima
Noodler's Standard Piston Fill
Oberthur Tiama
Pilot 78G
Pilot Prera


Into my humble opinion, one of the most important element affecting writing pleasure is weight of the pen. Should the pen too heavy, I cannot feel comfortable writing it and I get tired very soon. Even though, metal pens are often preferred by men due to their masculine look, I generally prefer the light bodied pens since the heavy ones do not let long writing periods. Therefore, I got a digital scale and measured the weights of pens I published in this blog and the planned ones with their caps on and off. I am also adding the links for your easy reference. Which pens do you like more?

Sincerely6 yorum:

 1. Teraziniz hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullanınız.

  YanıtlaSil
 2. Ben de ev arkadaşımın mutfak terazisini kullanıyorum bazen. oldukça da hassas bir şey :) +/- 1 gram hata payı var.
  Lamy Safari'yi 17 gram gösterdi. Fakat benim gümüş renkli metal gövdeli Jinhao X750 ise 45 gram civarı birşey. Gerçekten çok ağır fakat eli pek yormuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada, öğrenci evinde mutfak terazisi de iyiymiş :)

   Sil
 3. Sizin teraziniz de doğru tartıyordur eminim. Aradaki fark kartuştan çıkıyordur. Çünkü ben tüm ölçümleri kartuşsuz şekilde yaptım.

  YanıtlaSil
 4. Hmm olabilir. Ben kartuşla yaptım, evet, dolu kartuşla boş olanın arasındaki fark 2 gramdı.
  Rejim yapan bir ev arkadaşınız olunca, yiyeceğini içeceğini ölçüp biçmesi gerekiyormuş haliyle o tarz şeyler de bulunmuyor değil evde :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...