Bethge Hamburg Ink No:6

Scroll down to read in English

Istanbul'un AVM'lerle dolmasının bir zorunluluk olduğunun farkındayım. Malum, sadece haftasonunu bir arada geçirebilen, özellikle de çocuklu aileler için otoparkıyla, sinemasıyla, marketiyle her şeyi bir arada halledebilecekleri tek yer alışveriş merkezleri. Ama bir kırtasiye sever olarak, alışveriş merkezlerinin hemen hemen hepsinde aynı mağazaları ve dolayısıyla aynı ürünleri görmekten sıkıldığım için sokak aralarında gezmek, gördüğüm dükkanlara, kırtasiyelere uğramak benim için zevk. Ayrıca, bilgimi görgümü arttırması da cabası. Bu mürekkebi de, Nişantaşı Karum Kırtasiye'de buldum. Markası, buzlu cam şişesi, renk ismi yerine numalarla ayırt edilebilmesi ile alıştığımız mürekkeplerden biraz farklıydı. Bu nedenle alıp çıktım. Eve gelip incelerken bir de ne göreyim! Altında J. Herbin yazıyor. Bir an için kendimi aldatılmış hissetsem de, hemen sonrasında internette araştırmaya başlayıp, o duygumdan az da olsa kurtuldum :) Meğersem, bir çok marka gibi, bir Alman markası olan Bethge de mürekkeplerini J. Herbin'e yaptırıyormuş. 

I know, it is a necessity that Istanbul is full of shopping malls. Shopping malls are inevitable for the families especially with children who can only spend their weekends together. Shopping malls are one stop shop with parking lot, cinema and supermarkets. However, as a stationery lover, I am quite bored seeing same chain stationery stores and same goods in every mall. Therefore, wandering through streets and stopping by no-name stationery shops is a pleasure for me. Besides, it is a plus increasing my knowledge and experience. I found that ink from Nisantasi Karum Stationery. It was an unusual brand in a frosted glass bottle and numbered color, instead of a color name. Therefore, I bought it immediately. When I came home and start looking at my purchase, I noticed that it is writtten J. Herbin on the bottom! For an instant moment I felt deceived. But after I made a search in internet and get rid of my feeling :)  Actually, like a lot of brands, Bethge, a German brand, having made its inks by J. Herbin. 
Bu fotoğrafı da özellikle eklemek istedim. Çünkü aslında 3. saniyeden sonra mürekkep oldukça kurumuş oluyor ancak, çizgi ve harflerin bittiği noktalarda kalan ıslaklık yüzünden kuruma süresi artmış gibi oluyor. 

I wanted to add this photo especially. Because, after 3rd second, ink considerably dries but the points end of the lines or letters remains wet, so it increases the drying time. 

6 yorum:

 1. neticede peşinden koşalım mı, yoksa yalnızca karşılaşırsak mı alalım? yoksa o diğeri varken buna bakmayalım mı?

  şişesini ve kapağını beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, beni de şişesi ve kapağı çekmişti ama mor çok sade, çok özelliksiz, hani böyle çok harc-ı alem bir mor. Yani değişik bir ton değil, farklı bir özelliği yok.

   Bence sadece karşılaşırsanız, o da, hani iyi gününüzdeyseniz filan. Öbür türlü peşinden koşmaya değmez.

   Sil
  2. şişesi fotojenik ama, günün fotosu falan iyi gider bununla.

   Sil
  3. Kendiliğinden buğulu ve puslu. Üzerine filtre uygulayıp, hipster sözleri bile yazılabilir :) Zaten ben de şişesine kandım kendisinin. Ne yapayım! Ama mor mürekkep. Yazıyor da, çiziyor da...


   (bu arada bir mesaj atmıştım, ulaştı mı)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Peki bu kadar ısrara, günün fotosu yapalım kendisinden :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...