Muji Buy / Muji Alisverisi

Scroll down to read in English

Muji, Japon kökenli, her şeyin minimal ve sade olduğu bir dükkan. Kıyafetten, seyahat şişelerine, düzenleme çekmecelerine, kadehlerden, kırtasiyeye envai çeşit ıvır zıvırı bulabilirsiniz. Ben de dün Erenköy'e doğru yürürken hem soluklanmak, hem de yoklamak adına Muji'ye uğradım ve günün ganimetleri: Bir adet Yaseminli & Zeytinli mum, bir kutu kedi-köpekli ataş ve bir adet fosforlu kalem. 

Muji is a Japan originated brand that everything they offer is simple, plain and minimal. You can find all kind of gadgets from garments to travel bottles, organizer drawers, glasses and stationery products. Yesterday, while walking through Erenkoy, I dropped by Muji both to get chilled and check what's new in it. And today's hunt is: a tin boxed Jasmine & Black Olive candle, a box of paper clip shaped cat and dog and a highlighter. 
Kalemin özelliği, ortasındaki penceresi. Yanılmıyorsam daha önce Serrose da böyle bir kalemden bahsetmişti. Bence oldukça başarılı ve mantıklı bir tasarım. Merak edenler için kitap Fernand Schwarz Mısır Simge Bilimi. Benim de çok sevdiğim ve çok özlediğim bir dostumun Lina Mizrahi'nin Fransızca'dan çevirisi ile dilimize kazandırıldı. Eğer Mısır'la ve Mısır bilimle ilgileniyorsanız, şiddetle tavsiye ediyorum.

Sevgiler,

The special thing about this highlighter is the little window on the bottom. If I am not failed by my memory, Serrose previously mentioned about this pen. I think it is quite logical and successful design. For the ones who is curious, the book is Egypt Symbology  by Fernand Schwarz. And it is translated into Turkish from French by my dear friend Lina Mizrahi. If you are interested in Egypt and Egyptology, I strongly recommend this book. 

Sincerely, 

9 yorum:

 1. Profesyonel bloğunuzda bize lutfedip yer verdiğiniz için öncelikle teşekkürlerimizi sunar, yayın hayatınızda dell şarj aleti firması olarak başarılar dileriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu blogdaki en ilginç yorumlardan birini bıraktığınız için ben size teşekkür ederim asıl.

   Sil
  2. ben de buradan teşekkür ediyorum kendilerine. en kısa sürede şarj aleti incelemesi yapmanızı diliyorum.

   Sil
 2. Ataşları çok beğendim. Erenköy'deki bu dükkandan haberim yoktu, ilk fırsatta görmek istiyorum ürünleri:)
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bağdat Caddesi üzerinde. Fırsatınız olursa ya da yolunuz düşerse uğrayın. Aynı mağazadan Nişantaşında da City's'in altında var.

   Sevgiler

   Sil
 3. Merhabalar!
  Dolmakalemlerle yeni yeni ilgilenmeye başlamışken blogunuz inanılmaz güzel geldi:)Aldığınız fosforlu kalemi çok beğendim fakat sitelerinden gördüğüm kadarıyla Ankara'da Muji yokmuş ve online alışveriş kısmına da bu kalemi koymamışlar:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de eski bir Ankaralıyım ve görüyorum ki, firmalar Ankara'nın potansiyelini hiçe sayıyor. Ama üzülmeyin, bana adresinizi mail atın, kalemi size göndereyim kargoyla.

   writetomeoften@gmail.com

   Sil
 4. Daha cok Muji urun yorumu istiyoruz. isyanlardayiz.

  http://www.muji.eu/pages/online.asp?Sec=13&Sub=54&PID=3544

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası evime yakın bir Muji yok, daha doğrusu olan yolumun üzerinde değil. Ayrıca, muji'nin dolmakalemini Türkiye'ye bir türlü getirmediler.

   Aslında sizin bu isyanınızı duyup onlar ürün gönderse harika olur değil mi :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...