Stipula now in Turkey / Stipula Türkiye'de

Scroll down to read in English

Yine bir vesile ile Sirkeci'deydim. Kırtasiyeleri gezerken, mutad üzere Yeni Zaman kırtasiyeye de girdim. Biraz sağa sola bakındıktan sonra, bir de ne göreyim, Fountain Pen Network'te, Jetpens'te görüp de iç geçirdiğimiz Stipula'lar Yeni Zaman'a gelmiş.

I was in Sirkeci again. Wandering through Stationery Shops, I dropped by Yeni Zaman Stationery as usual. Gazing around, I noticed Stipula pens after a while which we saw in Fountain Pen Network or Jetpens and sighed. 

Stipula kimdir ne yapmıştır bilmiyorum diyenler için de özet geçeyim: Stipula Renzo Salvadori tarafından 1973'te kurulmuş bir İtalyan markası. Önce deri ürünler için aksesuarlar üretirlerken, 1977'de masa üstü aksesuarları üretmeye ve 1982'de de, dolmakalem üretimine başlıyorlar.  İlk dolmakalemlerini başka markalar altında üreten firma, 1991'den itibaren Romalı hükümdarların taktıkları yaprak taçlardan ilham alan Stipula markası altında üretim yapıyor. Eyedropper, Toriçelli Vakum Sistemli, Piston Sistemli gibi farklı dolmakalem dolum sistemi taşıyan dolmakalemleriyle, dolmakalem severlerin kalbini fethediyorlar. 

For the ones, who says "Who the hell is Stipula?", here is a brief summary: Stipula is an Italian brand established in 1973 by Renzo Salvadori. At first while they were making production of leather accessories such as clasps, they start production of desk accessories in 1977 and fountain pen in 1982. Producing fountain pens under other brand names for years, they launch their production in 1991 with their own brand Stipula inspired its name from the crowns worn by Roman Emperors. They conquer fountain pen lovers hearts with different ink filling mechanisms such as, Eyedropper, Toricelli Vacuum System and Piston filling. 


Suprema Nuda

Verdo Onyx

Stipula'nın websitesi için TIK TIK
For Stipula's website CLICK 

Yeni Zaman Kırtasiye'nin de bir websitesi mevcut ancak Stipula'lar orada görünmüyor. Onun için de buraya TIK TIK 

Yeni Zaman Stationery has also a website but there is no Stipula listed there. Yet you can CLICK

14 yorum:

 1. kalemler güzelmiş, fiyatları nedir bunların?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pasaporto 295 tl verdo 400 kusur lira idi. Ortadaki demonstrator olandan yoktu sanırım

   Sil
 2. dolma kalem gibi dolma kalem duruşu, diye bir laf varsa, ona uyuyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben özellikle Suprema Nuda'yı çok beğendim. Vakumlu dolmakalem zaten.

   Pasaporto çok ufak bir şey. Minicik, öyle sevimli ki, onu alıp nüfusuma geçiresim, güzel kıyafetler giydirip bebek arabasıyla Bağdat Caddesinde dolaştırasım var.

   Verdo'yu da çok beğendim, özellikle güzel bir yeşili var kendisinin. Ama o şeffaf kısmına yazmasalarmış keşke Stipula markasını, kalemi ucuz göstermiş.

   Sil
 3. pasaporto pelikanın m320'si ile kıyaslansa mesela? eğer o kadar ufaksa oldukça kullanışlı olacağı yerler vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizi yanıltmak istemem ama bence yüzdebinbeşyüz m320'den kısa. Ama azıcık daha etine dolgun. Çok miniş, çok şirin, agucugucu hanimiş de pasapor.... &(/&(&/%++^'%^'Devrelerim yandı. Gidip kedilerimi seveyim bari.

   Sil
  2. oldukça, karikatürize edilen çizgi film dolma kalemlerine benziyor.

   şaşırtıcı bir hediye kalemi olur bundan.

   Sil
  3. Evet ama anlayan birine hediye etmek lazım. Yoksa, bu ne kedi pipisi gibi diye bir tepki gelebilir karşı taraftan :)

   Sil
  4. anlamayana, anlamak isteyene, anlaması istenilene vs, lamy kafi zaten.

   Sil
  5. Geçenlerde bir arkadaşıma Lamy hediye ettim. Dolmakalemi o kadar sevdi ki, bana dolmakalem alalım diye tutturdu. Gidip TWSBI aldık. Maalesef ikbal kırtasiye el mahkum.

   Sil
 4. Stipula'ya bayıldım. En çok da Blasco Ibanez modeline. Kullanımı da rahat mıdır acaba, denemek lazım..

  Lavanta renkli bethge sayfasından sonra bir parça daha bal çalındı ağzıma. Çok faydalı bir yazı olmuş, ışıldadım teşekkür ederim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek. Sizin beğendiğiniz model de çok güzelmiş. Bu hafta uğrarsanız, lavanta renkli Bethge'den bir miktar alabilirsiniz bence :)

   Sil
 5. ben bir tane Stipula Passaporto aldım fakat daha doğru dürüst kullanmadan kalemin ucuna bitişik olan tutma kısmındaki plastik kısım boydan boya çatladı aldığım kırtasiyeye götürdüm yaptırırız dediler ama uyduruktan bir şekilde yamalanmış gibi geri verdiler. benim anlamadığım çok daha ucuz kalemler ömür boyu garanti veriyor da bu kalem bozulunca muhatap dahi bulamıyorsunuz. bence firma bu eksiği ciddi bir şekilde çözmeli çünkü o kadar para verip aldığım kalemden şu an tiksinir duruma geldim. bana yardımcı olacak bir muhatap önerirseniz minnettar kalırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok üzüldüm. Acaba Stipula'ya mail atmayı denediniz mi? Çünkü buradaki aracılar bazen baştan savsa da, firmanın kendisi imajını korumak adına müşterilere daha fazla özen gösterebiliyor.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...