Scented M&G Highlighter Pens / Kokulu M&G Fosforlu Kalemler

Scroll down to read in English

Her akşam, eve giderken yolumun üzerindeki alışveriş merkezinden geçmek zorundayım. Durum tam bir bilgisayar oyunu gibi, tek farkla, canavarlar ve zehirli kaplumbağalar yerine, kırtasiye, kozmetik dükkanları arasından geçmek, starbucks'ı ve tchibo'yu başarıyla pas geçmem gerekiyor. Ama her zaman olduğu gibi, ben bilgisayar oyunlarında pek başarılı olmadığımdan, genelde her seferinde kırtasiye etabında taklıyorum.  Bu da son seferde, Notebook Kırtasiye'den aldığım M&G markalı (bir Malezya markasıymış internet hazretlerine göre), tam da uzak doğunun o sevimli Kawaii stilini taşıyan ve bonus olarak da kokulu bu fosforlu kalemleri aldım. Kalemlerin boyu 7 santimetre ve her bir kalem farklı kokuyor. Ben güzel kokan her şeyi çok seviyorum. Sizce de sevimli değiller mi?

Herkese iyi Pazarlar!


(Sorry for the shaggy doodle)
Every evening I have to pass through a mall on my way home, like a hard arcade game with except, instead of monsters and poisonous turtles I have stationery, cosmetic stores, starbucks, tchibo etc. As usual, I am not very successful at arcade games, I ambushed by stationery store :) This is what I got last while I stopped by Notebook Stationery (a chain stationery store in Turkey) M&G is a Malaysian brand, has that far east Kawaii style and as a bonus, it is scented. Length of the pen is 7 centimeters and every pen has a different scent. I like things with nice smell. What do you think of scented pens?

Have a nice Sunday!

17 yorum:

 1. Kalemler pek sevimli güle güle kullanın. Aynı kırtasiyeden bende ayın öğrencisi seçtiğim bir öğrencime sevimli bir ajanda hediye etmiştim. Ajandayı çok beğenince kendime de alayım diye gittiğimde kırtasiyenin kapandığını görüp çok üzülmüştüm. =) Bu yazınızı görünce aklıma geldi bana yakın diğer şubelerini araştırayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kırtasiyeden neredeyse İstanbul'daki tüm AVM'lerde mevcut. Genelde en alt katta oluyorlar. Eğer İstanbul'daysanız oraları bir kontrol etmekte fayda var.

   Ayrıca, öğrenciler için de güzel bir hediye olabilir. Ben elimdekileri kardeşime vereceğim. O da öğretmen, bazen öğrencilerine küçük hediyeler veriyor böyle.

   Sil
 2. Ooh, Bandit Bunnies! Those are so cute. It is better to be ambushed by stationery than some other things ;)
  I love scented ink and pens, as long as they are not overpowering. I recently reviewed a scented pen (warning, the writing sample is a bit of a disaster) and I like it.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I read your review but I am never a fan of vanilla scent myself. I don't know why but it generally gives me a headache. But I love scented things too. Candles, incence (especially a brand called Nippon Kodo) and inks of course. I have to say, I got some samples of De Attrementis but the scent was so faded away. I bit of disappointment.

   Sil
  2. For scented fountain pen ink, I like De Atramentis better than J. Herbin, but yes, it is purely for the writer's pleasure, not the receiver's.

   Sil
  3. What I like in De Atramentis is their color and scent variety. It is great! J. Herbin cannot compete with De Atramentis. I am angry with J. Herbin for a while, I will tell why :)

   Sil
  4. One thing about DA is that it is a bit more finicky than some ink, selective on paper, but I am willing to do the sacrifice for the ink :)

   Sil
 3. az daha kassalar eppendorf tüplerinden kalemlerimiz de olacak bu gidişle.

  malezyalı ninja olmaz, ninja renkli olmaz, kulakları da öyle olmaz. ama kalemler ninja.

  kaplumbağadan da olmaz.

  kokulu ninja hiç olmaz...

  tam bir çocuk hediyesi gibi duruyor, yeğenlere, kuzenlere, bebelere kalem hesabı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Astur bey özlettiniz kendinizi.

   Her türlü kalem mevcut. Eppendorf tüpünden neden olmasın. Zaten bence eyedropper kalemler biraz benziyor eppendorf tüpüne. Ha mesela elimde bir kedi kalem var, tanıtayım en kısa zamanda.

   Ben de bu kalemleri kardeşime vereceğim. Türkçe öğretmeni kendisi. Arada çocukları motive etmek için küçük hediyeler veriyor, kalem, defter vs. Bunları da çocuklara versin.

   Sil
  2. bir miktar batı türkiye turu yaptım. önümdeki de son 9 gün, eğer son sınavı da verirsek, artık kalem almak için sadece interneti kullanmak zorunda kalacam, ühü. neyse,

   yaratıcı kalem projeleri geliştireyim ben. yenilebilir kalem mi yapsam ben? yok, yapmayım, hiç isabetli bir çalışma olmaz. ben oturur yerim mesela. zamanında "bu boyalar yenebilir, zararsızdır" dedikleri boya kalemlerini sırf yemek için almış adamım ben.

   aklıma gelen ne kadar malzeme varsa, hatta gelmeyenleri ile de kalem yapılmış zaten. damascus çeliğinden yapılması normal, anlarım da, at kılı ile örülmüş gövdeli g.v.f.c. kalem var yahu...

   sırf el yapımı kalemlerde ustalaşmak için tası tarağı toplayıp takı tasarımı okuyasım var. mekanizmayı tedarik edeceksin, kalemi giydirip kişiye özel üreteceksin. nibi dahi elde işleyeceksin.

   gerçi iş malzemeye girerse, benim en fazla çakacağım dava biyomalzemeler olur ki, o da kaleme gitmez herhalde. demek ki, başlamadan bitti bu hayal.

   en fazla bir dananın kaval kemiğinden tornada kalem gövdesi yaparım. nasip. gideceğim yerde çok acayip materyallerden bıçak sapı falan yapan ustalar var. en iyisi, çifte su verilmiş çelik nibe sahip bir kalem yapayım ben.

   haylaytırdan nereye işte...

   Sil
  3. Demek bir takım sınavlar geçilmiş, son sınav kalmış. Öyle olsun. Güzel, umarım son sınavı da atlatırsınız hayırlısıyla...

   Valla benim de hayalim, şöyle güzel bir ağaçtan, ağacı çok işlemeksizin (yani mesela tam bir silindir haline getirmeden) kalem yapmak istiyorum.

   Biyomalzeme de güzel. Bence en azından elin sıcaklığı ile renk değiştiren bir kalem olsun ya hu! Daha bence çok şey var kalem yapılacak. Yalayınca şekerli tat veren kalem de olabilir.

   Yalnız kaval kemiğinin önce içindeki iliği emmek lazım :p

   Sil
  4. son sınav + mülakat. mülakata elimde dolma kalemle gireyim bari, ne yapalım...

   Sil
  5. Bence mutlaka dolmakalemle girmek lazım mülakata. Bence hocaların filan da hoşuna gider kesin.

   Sil
  6. satış işindeydim bir dönem. meslek tanımı olmayınca mecburen yapılan iş (buraya açık mert korkusuz gazete gelecek kusura bakmayın). iş değiştirirken mülakatta elimde uğur getiren ve ağzımdan hiç düşürmeyip hep bahsettiğim parker 180 vardı.

   adam bana, senin muhattabın yeri gelecek rektör olacak, bölüm başkanından, profesörden aşağı düşmeyecek, o kaleme göz koysa verir misin dedi.

   içimden babayı alsın, dışımdan asla dedim. keşke yarısı şimdi yarısı iş bittikten sonra diyip ilk kapağını veririm, deseydim.

   beni işe almadıydı.

   sebebini hep buna bağlamışımdır. aslında sebebi bu değildi, çok ukala bir tavrım vardır övünmek gibi olmasın. pek sevmezler.

   ne derler, satış işindeysen, senden femurunu isteseler, çıkarıp bacağından vereceksin. aslında bir parker vector ü bile dünyanın en iyi kalemi olarak kandırabileceğim profesör oranı eminim %80 üzerindedir. kalem rüşveti ahahaha. ama iş klem işi değildi, keşke olaydı...

   yok yeaa. o nedenle akademi de akademi...

   bu da böyle kalemli bir mülakat anımdır. yine ukalalık yapmasam bari... aylardır buna hazırlanıyoruz...

   Sil
  7. Valla bence o mülakattaki doğru cevap şu "Tabi ki veririm kalemi, sonra da şirkete fatura ederim, ne olacak" :)

   benim içimde iyi bir his var. bu mülakat güzel geçecek.

   Sil
 4. Those highlighters are so cute! I can't help but going in every random art supply store/stationery store I ever come across, you never know what treasures might be waiting for you, like these adorable pens :) Thanks for sharing!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. You are welcome Estivalia. I am planning to give them to my sister, who is a elementary school teacher. She sometimes hands out some little presents to the students to keep them motivated. I guess students will like these pens.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...