When do children grow up? / Cocuklar ne zaman büyür?

Scroll down to read in English


Bu blogu yazmaya başladığımdan beri bir numaralı hayranım babam oldu. Blogumu her gün okuyor, benim için kalemler bulmaya çalışıyor ve tüm aileye ve aile dostlarına sürekli benim blogumun reklamını yapıyor. Kendisini tanımayanlar için ilginç bir özelliği de, pek çok erkeğin aksine alışverişe bayılan bir adam olması. Hatta alışverişkolik bile diyebilirim. Sayısız ayakkabısı, gömleği, bıçağı ve sözlüğü var. Ama şansına artık, alışverişlerinin bir kısmını mazur gösterme hakkına sahip, çünkü kendisi için değil, benim için alışveriş yapıyor. Geçen hafta içinde 30 tane dolmakalem olan bu paket elime geçti. Sizce de çılgın değil mi? 1 Sheaffer Imperial Triumph, 1 tane 440 olduğunu tahmin ettiğim bir Sheaffer, 1 adet Scrikss 419 ve 27 adet Wing Sung ve Hero dolmakalem mevcut. Bunları geçenlerde gittiği Antep'te bulduğu eski bir kırtasiyeden satın almış. Ayrıca daha Ankara'daki aile evinde şahsımı bekleyen başkaca kalemler de var. Bu kadar Çin malı kalem sahibi olunca, yapılacak en iyi şey 20-30 kat büyüten bir büyüteç alıp, biraz "grinding" (ucu aşındırarak karakterini değiştirme) işine girmek sanırım. Neticede bir kaç kalemin çöpe gitmesi çok da üzmez. 

Bu arada, babacım, teşekkürler. Sen benim kahramanımsın!

Sevgiler


Since I started this blog, my father has became the biggest fan of it. Reading it every day, trying to find pens for me and advertising it to all family and family friends. Moreover, unlike most men, he likes shopping, he has kind of an addiction. He owns numerous shoes, shirts, knifes, dictionaries etc. Now, he has a chance to adjust his shopping habit, since he is not shopping for himself, but me! So I received this parcel from him last week which includes 30 fountain pens. Crazy, isn't it. I had a Sheaffer Imperial Triumph, a Sheaffer 440 I guess, a Scrikss 419 and 27 Wing sung and Hero fountain pens. He visited Antep recently (a big city on the South East region of Turkey) and found an old stationery there. I have also some pens waiting at home, in Ankara where my parents live. Therefore, my next plan is to get a 20x-30x magnifying glass and start some grinding with all those Chinese pens which I will not regret to waste some of them.

By the way, daddy, thanks. You are my true hero! 

Cheers,


26 yorum:

 1. süpermiş gerçekten hediyeler. alışveriş tutkunu bir baba.. Şahane..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Allah herkese onun gibi baba nasib etsin.

   Sil
 2. Maşallah, iyi günlerde ve keyifle kullan.
  Sevgili babana da kocaman bir maşallah. Rabbim başından eksik etmesin.
  Sevgiler ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin!!! Allah onları başımızdan eksik etmesin. Şimdi sıra geldi bu kalemleri tek tek incelemeye.

   Sil
 3. ne harika bir baba o ya! maşşallah! Allah benim babama da boyle düşünce, zarafet ve naziklik nasip etsin ya da nişanlıma da edebilir bak :) mimledim seni!
  http://ruzgaradogruu.blogspot.com/2012/08/aaa-mimlendim.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, hepimizin başına. Mim için teşekkürler.

   Sil
 4. ne tatlı bir hareket :) benim babam da alışverişe bayılır ancak hep kendine hep kendine:) tüm bu güzel kalemleri iyi günlerde kullanman dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ufak bir sırrımı paylaşayım. Eskiden ailemle yaşarken, babam sürekli kıyafet alırdı kardeşimle bana. Kardeşim babamın aldıklarını beğenmez, hemen atar yapardı. Ben de, beğenmesem bile, "uuuu muhteşem, tam aradığım şey, bir de şuna ve şuna ihtiyacım var" derdim. Bir süre sonra sadece bana kıyafet alır hale geldi, hem de tam istediğim şeyleri :)

   Bazen böyle ufak numaralar da gerekiyor.

   Sevgiler :)

   Sil
 5. Aww sounds like a great dad :)
  I like the black box, reminds me of bento boxes. I look forward to see your experiments with those chinese pens :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Indeed he is, really great!

   That black box of Scrikss, actually looks like Platignum Studio boxes. I am also wondering about Chinese pens.

   Sil
 6. Harika bir hediye olmuş.Babanızı kutlarım, iyi günlerde kullanmanız dileğiye..

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sağolun. Daha iyileri sizin olsun.

   Sevgiler

   Sil
 7. DELICIOUS! Your dad is awesome. My dad also fuels my fountain pen fancy!! Can't wait to see your reviews of these goodies :)

  YanıtlaSil
 8. Babalar bitane oluyor gerçekten de=)) Benim babam da aynı şekilde blogumu okuyor, devamlı herkese reklamını yapıyor=)) Güle güle kullan yeni cicilerini;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Evet anneler iyi ama babaların yeri ayrı, özellikle de kız çocukları için.

   Sevgiler

   Sil
 9. winsung markasını hiç duymamıştım. sayenizde haberim oldu. üzerinde yapacağınız deneyleri merakla bekliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında wing sung da çok yaygın bir çin markası. Bu tarz kalemlerin eskiden kaliteleri çok düşüktü. Ancak son zamanlarda gittikçe daha iyi şeyler yapmaya başladılar. Gerçi benim elimdekiler epey eski ama yine de bakalım nasıl çıkacaklar.

   Sil
  2. en az 15-20 yıllık oldugunu bildigim bi wing sung'ım var hala sorunsuz..Tamam mühteşem bi kalem değil ama babamın hediye ettiği ilk dolma kalem :)

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. Özlettiniz kendinizi astur bey. neyse ekime kadar diyorum :) ekimden sonra buralardasınız inşallah.

   Sil
 11. Zeynep hanım merhabalar.
  Yeni kalemleriniz hayırlı olsun.Hero nun hangi modeli acaba?
  Hero ülkemizde pek tutulmasada bence fiyatına göre iyi bir kalem.Elimde 8-10 adet hero var.Yazısı gayet güzel ve akıcı.Bu arada scrikss 419 dolmakaleminiz de üretimden kalkmış bir model sizin adınıza sevindim hayırlı olsun.
  Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Hero'nun 336 ve 221 numaralı modelleri var bende. Hatta 221'e buradan bakabilirsiniz. http://www.banasikcayaz.com/2012/10/hero-221-fountain-pen-review-hero-221.html İncelemesini yazmıştım.

   Ben de elimdeki Hero kalemleri seviyorum açıkçası.

   Scrikss 419 da, en sevdiğim kalemlerimden. Elimde iki adet mevcut. Genellikle en az birini mürekkepli tutuyorum.

   Sevgiler

   Sil
 12. Kırtasiyenin adını öğrenebilir miyim? Gerçi bey baba pek bir şey bırakmamış gibi gözüküyor. :)

  YanıtlaSil
 13. Kırtasiyenin adını öğrenebilir miyim? Gerçi bey baba pek bir şey bırakmamış gibi gözüküyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten bilmiyorum. Ben de oradaki bir kaç kırtasiyeye gittim ama çok bir şey yoktu. Gerçekten tamamını babam almış olabilir mi :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...