Aniki Fleur de Lis Notebook / Aniki Fleur de Lis Defter

Scroll down to read in English

              

Sizleri yeni defterlerimle tanıştırdığım postu hatırlıyor musunuz? İşte nihayet o defterlerin sonuncusuna geldi sıra. Diğer üç defterin incelemesi için aşağıdaki linklere alalım sizi:
Aniki markası, Yazmak Keyiftir'in sahibi Ali Bey'e ait ve çok sayıda mürekkep rengini ve özellikle de dolmakalemle kullanmaya uygun defterleri bünyesinde barındırıyor. Ali bey, kendisi de bir dolmakalem eksperi ve uç ustası olmasıyla birlikte, mürekkep ve defter üretimine tamamen dolmakalem kullanıcılarının ihtiyaçlarından hareketle başlamış.Aniki defterlerin en büyük özelliği elbette 100 gsm'lik kağıdında gizli. Çok sayıda kağıt içerisinde, dolmakalemle en iyi anlaşacak kağıtlardan seçildiklerinden, kırçıllanma ve arkaya geçmeyi engelledikleri gibi, en ıslak dolmakalemlerde bile minimum gölgeleme yapıyorlar.


Bu özellikleriyle Aniki defterler, şimdiden pek çok dolmakalem sever arasında çok popüler oldular bile. Hatta, Erguvan Kalem'in yazarı Bizans Bey'in evinde yaklaşık 100 adet Aniki defteri her türlü ihtimale karşı zulaladığı da kulislerde konuşulan dedikodular arasında :)


Sevgiler

PS: Pelikano Çekilişi devam ediyor. Katılmak için tıklayın


CONTINUE to READ in ENGLISH


Do you remember the post I introduced you with my new notebooks. And finally here is the last of it. For the reviews other three notebooks:


Aniki brand is owned by Ali Bey of Yazmak Keyiftir and has a wide color range of inks and notebooks suitable for daily use, especially for fountain pen use. Ali Bey, also a fountain pen connoisseur and a nib master had started manufacturing inks and notebooks observing the needs of a fountain pen user.

One of the greatest feature of Aniki notebooks, of course 100 gsm paper itself. It was chosen among many papers as the most suitable for fountain pen use. So it prevents feathering and bleed through and has a minimum show through even with the wet fountain pens.

With this great qualifications they have already been very popular among fountain pen users. As an example, author of Erguvan Kalem, Mr. Bizans is a fan of them and it is told that he is hoarding nearly a hundred Aniki notebooks at his home :)

Cheers,

PS: Pelikano Giveaway continues. Click to attend

22 yorum:

 1. :)

  Ali İkizkaya'nın tek başına, kahramanca ürettiği defterlerin ve mürekkeplerin müptelasıyım. Bu nedenle evde bir köşeye minik bir yığınak yapıyorum. Ama kendim için değil, sevdiklerime hediye etmek için.

  Ne yazık ki Ali Bey, büyük miktarlarda üretim yapamıyor, bu nedenle her ay ancak 10 defter ve 4 mürekkep şişesi alabiliyorum kendisinden. :(

  Hele mürekkep konusunda Ali Bey'in son derece ilginç (çünkü bir ustası yok, kendi kendini yetiştirmiş) ve iftihar edilesi bir noktaya (çünkü mürekkepleri test ettiğim markalardan daha iyi) geldiğini söylemek mümkün. (Bence Haiku isimli mürekkebi, bizim mürekkep tarihimizin bir doruk noktasıdır. Bu konuda bir yazı yazıyorum.)

  Artık yabancı mürekkep ve Aniki dışında başka defter almıyorum.

  Ömrü uzun, sevenleri daha çok olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aniki mürekkepleri ben de çok severek kullanıyorum. Evet Allah ömür ve ağız tadı versin.

   Haiku yazısını heyecan ve merakla bekliyorum. Hatta Haiku'nun kendisini de perşembe günü bekliyorum :)

   Sevgiler

   Sil
 2. This looks like a very interesting notebook, thank you for sharing this new brand with us :D It's always nice to see inks and notebooks made for fountain pen addicts by fp addicts (one recent example that comes to mind are the Organics Studio Ink that I have yet to try)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. You are welcome. This is a very nicely designed notebook. Besides, I think, it is special because the manufacturer of the notebook is a fountain pen connoisseur so it is just designed for a special purpose.

   Sil
 3. This notebook reminds of the old-fashioned ones, hefty and has that fragrant of paper. Just out of curiosity, how is the notebook bound? It would be fabulous if it was sewn and bound by thread.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It is actually. However, I am not sure if it is sewn or else and I couldn't reach the manufacturer now.

   Sil
  2. It looks like a very substantial notebook either way! Thank you for sharing :)

   Sil
 4. Çok şık bir defter :)


  gorgeousofmyworld.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. zeynep hanım,elinizdeki bu defterin sayfa rengi krem mi yoksa ışıktan mı öyle gözüküyor? aniki defterlerin web sitesinde hepsi parlak beyaz olarak belirtilmiş de.

  bir de l'artisan pastellier mürekkepleri nerden temin ettiniz? renk tonları çok güzelmiş.

  gözde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gözde,

   Defterin sayfaları krem rengi. Normalde Aniki defterler beyaz sayfa ile geliyor ama bu kendisine özel yapmış olduğu ve krem/ivory sayfalı bir defter.

   L'artisan pastellier'leri kalemkutusu.com'dan ya da İkbal kırtasiye'den (zaten ikisi aynı yer sayılırlar)almıştım. Özellikle Frenk üzümü diye bir rengi var ki, çok güzel. Ben onu almadığıma birazcık pişmanım :)

   Sevgiler

   Sil
  2. Aniki mürekkep denemeyi düşünüyorum da yanında defterlere de bakıyım dedim ama parlak beyaz sayfaya bi türlü ısınamadım,sizin defteri görünce umut fakirin ekmeği belki Ali Necib bey krem sayfalı defter yapmaya başlamıştır dediydim :)

   Frenk üzümü gri-mor gibi mi,tam anlamadım.Ben de Caran d'Ache storm var severek kullanıyorum,şimdi bi mavi-siyah arayışı içindeyim.Pelikan Edelstein Tanzanite benziyo mu storm'a ? Farklı olsun,mor alt tonu olmayan bi mavi-siyah olsun istiyorum.

   Teşekkür ettim :)
   gözde

   Sil
  3. Mavi siyah konusunda, Monteverde Blue-Black, Edelstein Tanzanite var elimde. Eğer İstanbul'daysanız, bana writetomeoften@gmail.com adresinden ulaşın. Size bu iki mürekkepten verme şansım olabilir.

   Sevgiler

   Sil
  4. mail attım,ilginiz için teşekkürler.
   gözde

   Sil
  5. ouyouzountechie23 Eylül 2012 12:10

   Aniki yani Ali Bey fildişi-krem kağıttan defter üretiyor. Ben irtibata geçtiğimde öğrenmiştim. Bana ilkönce 1 sonra iki adet kavuniçi kenarlı 3 tane aniki LEVEND yapmıştı. Muhteşem diyebileceğim bir fildişi-krem kağıdı var. 100gr olduğunu biliyorum kağıtların. İşim gereği hem yazıp hem de çizim yapıyorum aniki Levend lere.
   Ben Ali beyin kağıtları gibi iyi kağıda şimdiye kadar hiç bir defterde rastlamadım diyebilirim.

   Sil
  6. Yalnız bir sıkıntı var ki, Ali Bey telefonlarına cevap vermiyor ve öğrendiğimiz kadarıyla bu işleri bırakmış. Herhalde defter ve mürekkep yapmayacak artık.

   Sil
  7. nasıl yani ya,çok üzüldüm :((
   gözde

   Sil
 6. Ben 3 gun once aniki hadar murekkep ve geogeaphica travellers notebook aldim kendisinden. Hala uretimlere devam ediyor yani.
  anikinotebooks.com dan irtibata gecilbliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğrudur olabilir. Benim elimde de, artık bu işlerle ilgilenmeyeceğini söyleyen bir mail var. Bu durumda tutarsızlığı başka yerde arayabiliriz :)

   Sil
 7. Merhaba...
  Hediyeyi ve blogunuzu çok beğendim.İzlemeye aldım.
  Umarım ben kazanırım...
  Çekilişi facebook ve twitter da duyurdum:
  https://www.facebook.com/ibrahim.yuksel.9883739/posts/101527273339024
  https://twitter.com/ibrahim8160/status/252373372325986304
  Ayşe Yılmaz
  ayse_6740@hotmail.com

  YanıtlaSil
 8. Merhaba...
  Hediyeyi ve blogunuzu çok beğendim.İzlemeye aldım.
  Umarım ben kazanırım...
  Çekilişi facebook ve twitter da duyurdum:
  https://www.facebook.com/ibrahim.yuksel.9883739/posts/101527273339024
  https://twitter.com/ibrahim8160/status/252373372325986304
  İbrahim Yüksel
  ibrahim8160@hotmail.com

  YanıtlaSil
 9. blog'u yeni eksfediyorum ve bayildim.. :) defter aş eriyorum, gunlerdir, bu post'dan sonra hemen kollari sivadim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım gönlünüze göre bir defter bulursunuz :)

   Defter, biz dolmakalem severlerin kanayan yarası!

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...