Photo of the Day / Günün Fotografi Vol. 17

Scroll down to read in English


Dün harika bir tura katıldım. Turun konusu, İstanbul'un yeraltı arkeolojisiydi ve normalde girilemeyen mekanlara özel izinlerle girdik. Ve tabiki, böyle yeraltı temalı bir gezi için bence en uygun defter yeraltının yüce Tanrısı, öte alemin büyük ilahiyeti Hades'in defteri olmalıydı. Bu arada, biraz gevezeliğe vurup, çok güzel bir kitap önermek istiyorum. Jean Shinoda Bolen'in "Gods in Everyman: Archetypes That Shape Men's Lives" ve "Goddesses in Everywoman" kitapları. Bu kitaplarda Grek arketipleri üzerinden, insan karakterlerine muhteşem bir bakış var. Ancak maalesef iki kitabın da Türkçe çevirisi mevcut değil. Eğer fırsatınız olursa, okuyun. Pişman olmayacaksınız. 

Günün Kalemi: Pilot 78G
Günün Mürekkebi: Aniki Haiku
Günün Defteri: 3Kağıtçı'dan Hades (Aslında bu 10'lu bir mitoloji seti)

Herkese iyi pazarlar!


I attended to a great tour in Istanbul yesterday. It was themed on the underground archaeological sites of Istanbul. And of course, for an underground themed tour, I had to take my notebook of "Hades" the great God, great neter of underworld. I always feel the energy of Hades when I visit that kind of places. By the way, for a bit chit-chat I would like to recommend you a great book on Greek God archetypes "Gods in Everyman: Archetypes That Shape Men's Lives" and "Goddesses in Everywoman" from Jean Shinoda Bolen. Read and you won't regret it :) So:

Pen of the Day: Pilot 78G Fine 
Ink of the Day: Aniki Haiku
Notebook of the Day. Hades from 3Kagitci (Mythology Set of 10)

Have a nice Sunday

10 yorum:

 1. That sounds like a great tour! Did you discover anything new?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. This tour included some places in restoration, with limited accessibility and some in private property. So these are the places we normally cannot visit.

   And actually, a friend of mine fell down to a little pit. (She is totally fine now) and she discovered an epitaph were she fell :)

   Sil
  2. Great discovery is often accidental, right? :) The trip sounds like a nice adventure in a historical city!

   Sil
  3. It was a great tour. Maybe if you visit Turkey we would do something like that together :)

   Sil
  4. That sounds magnificent! Can't wait to visit Istanbul soon.

   Sil
  5. Hope you will one day!!!
   :)

   Sil
 2. Harika bir tur, kaçırdığıma üzüldüm, inşallah tekrarlanır..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anda websiteleri açılmıyor ama www.antoninaturizm.com adresinden turlarına ulaşılabiliyor normalde. Ve önümüzdeki ay bu tur tekrar yapılacak diye biliyorum ben. Fırsatınız olursa katılın mutlaka.

   Sil
 3. Zeynep hanim defteri nereden aldiniz acaba ve fiyati ne kadar ? 2.sorum arkadasima almanyadan pilot 78g siparisi vereceğim ve duyduguma gore uclari avrupa standartlarina gore farkliymis. Yani ben f uc istiyorsam nasil bir siparis vermem gerek? Simdiden tesekkur eeerim cevaplariniz icin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Defteri idefix'te bulabilirsiniz. 10 seti 17 tl http://www.idefix.com/kitap/yunan-mitolojisi-10lu-defter-hediyelik/tanim.asp?sid=D31GW6L5YM1MLO41FP8N

   İkinci soruya şöyle cevap vereyim. Pilot 78G'de üç çeşit uç var. F - M ve B. Fine, Lamy'lerdeki Extra Fine'a denk geliyor. Medium da Lamy Fine'ı gibi. Tabi ölçmeden, göz kararı ile söylüyorum. B ise italik uçlu. Eğer çok çok ince istemiyorsanız Medium almanızı tavsiye ederim. Fine epey ince çünkü.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...