Quotable Journal Notebook Review / Quotable Journal Defter Incelemesi

Scroll down to read in English

Herkese iyi pazartesiler diliyorum!

Eylül ayının favorilerini yazarken, bu defterden bahsetmiştim ki kendisi gerçekten son zamanlarda dolmakalemle kullanmak üzere en favori defterim. Genellikle kendi ilgi alanlarımda okuma yapıyorum ve okurken not almayı ve özet çıkarmayı seviyorum. Tabi ki, bunların hepsi dolmakalemle oluyor. Bu yüzden de, kullandığım defterin kağıdının mürekkebe ve dolmakalemin ıslaklığına dayanabilir olması çok önemli. (Bir nevi "erkeğim beni taşıyabilmeli" durumu) Ama maalesef defterlerin çoğu dolmakalemle iyi anlaşamıyor ve ben de bu durumda sayfaları arkalı önlü kullanamıyorum. Bu da defterin yarısının kullanılmaması demek oluyor. Bence üzücü.


Quotable cards, Gillian Simon ve Matt Fernandes Vogel çiftinin New York'ta arkadaşlarına göndermek üzere sade ve basit kart arayışlarının ama bulamayışlarının bir neticesi olarak 1993 yılında kurulmuş. Şimdi ise, mumlardan alışveriş çantalarına, defterlere ve üzerinde alıntılar olan pek çok ürünleri mevcut. Ve eğer siz de, favori alıntılarınızın bu ürünlerin üzerinde yer almasını istiyorsanız, Quotable cards'a info@quotablecards.com adresinden ulaşabilirsiniz. 


Defterin neredeyse yarsını kullandım ve genellikle ıslak dolmakalemleri seviyorum ve M ve B uçlar kullanıyorum. Ve bu defterde arkaya geçme ve hatta görünme / gölgeleme bile yapmıyor. Ama nadiren bazı mürekkeplerle çok az bir miktar kırçıllanma yapıyor ama bu benim için kabul edilebilir bir durum, gölgeleme yapmasında, az bir kırçıllanmaya razıyım.


Vee, bu da sayfanın arkasının nasıl göründüğü! Tabi sağ sayfanın arkasına bu test yazısını yazmış olduğumu kim tahmin edebilir? Görünme / gölgeleme yapmıyor derken, kastettiğim buydu. Ama bence bu defterin tek bir negatif tarafı var, o da çok büyük bir defter oluşu. Yani, günlük olarak taşımak için pek ideal değil. Ben kendisini Akmerkezdeki Nezih'ten 36 TL'ye aldım ve bence 200 sayfalı, sert kapaklı bir defter için çok iyi bir fiyat bu. Ayrıca, bu kapağın dışında, üzerinde güzel sözler olan pek çok farklı çeşidi de mevcut. Çeşitlerini de buradan görebilirsiniz.

Sizin favori defteriniz nedir?

Sevgiler,

Zeynep Büyükdefter

CONTINUE to READ in ENGLISH
Have a nice Monday everyone!

While writing about my September favorites, I mentioned this notebook, which is currently my favorite notebook to use with fountain pens. I generally read on my area of interest and I like taking notes and making summaries and of course all with a fountain pen. So it is very important for me that the paper can bear the ink and the wetness of the fountain pen. Most of my notebooks are not going well with fountain pens so I had to leave a page blank which means I only use the half of the notebook. I think that is sad.

Quotable cards are established by a couple Gillian Simon and Matt Fernandes Vogel who desperately searched a nice simple card in New York in 1993. So they started their company and now they offer tote bags, candles, cards, notebooks and other different things with quotes on them. And you are welcomed if you want to share your favorite quote with them from info@quotablecards.com 

I nearly used the half of this notebook and I like really wet pens and generally use M and B nibs. And there is no bleed-through and not even show-through. With some inks, there might be a very little feathering. But I can handle this very little feathering, as long as there is no show-through.

And this is how it seems! You cannot see anything on the back of the right page? Eh! This is what I mean. Only thing which can be a negative fact about this notebook is; it is a big one. So, it is very hard to carry it for a daily use. I bought it from Nezih Stationery Shop at Akmerkez for 36 TL (app. 18 EUR) I thing it is a good bargain for such a big 200 pages, hardcover notebook. Besides, there is a lot more covers with different quotes are available. You can see the full range here.


What is your favorite notebook?

Cheers,

Zeynep Bignotebook

16 yorum:

 1. karakteristik ve çok estetik bir el yazınız var...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Sürekli yazarak daha iyi hale getirmeye çalışıyorum.

   Sil
 2. I have too many "favorite" notebooks (maybe that explains why I have not finished one for awhile). Rhodia Webbie is one of them (I know you find them bland) that I used to copy down all the knitting patterns I like. Miquelrius' Notebook Eco 4 for recipes I collected over time. Fabriano EcoQua for calligraphy practice.. see way too more.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Actually, I take your word serious and ordered a Rhodia Webbie dotted notebook. We will see :)

   Sil
  2. Uh oh, I will assume all responsibility should the notebook misbehaves.... ;)

   Sil
  3. You will be blamed!!!!!
   Nihaha (evil laugh)

   Sil
  4. In that case, I beter look for another notebook that you will possibly like :)

   Sil
 3. Kapagına bayıldım :)

  gorgeousoufmyworld.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, daha güzelleri sizin olsun.

   Sil
 4. I really enjoy these notebooks. I've had a few, myself. Enjoy it!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you kp. They are really well going with fountain pen, I am surprised why people do not mention it as much as they do about Moleskine.

   Sil
 5. Ne yazik ki ev boyle ne planlarla alinmis ama ici doldurulmamis defterden gecilmiyor :( sen kullaniyorsan hakkiyla ne guzel ;)
  birde el yazini pek sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kullanıyorum, aslında benim yaptığım şeye kitap okuma denmez, ders çalışma benimki bir nevi. Kısıtlı alanda okuma yapıp, o konularda özetler çıkartıyorum. Eğer bir gün çocuğum olursa, ona eski teknolojili hard diskler vs. değil, el yazımla yazılmış defterler bırakmış olacağım hem :)

   İltifat için de teşekkür ederim. Her gün yazıyor olmak insanın el yazısını çok geliştiriyor. 3 sene önceki defterlerime bakıyorum, yazım çok farklıymış...

   Sil
 6. This looks like a pretty good notebook. Thank you for sharing.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. You are welcome. It is a good companion for fountain pens but bit heavy and big to carry daily.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...