A Brief Update / Ozet geciyorum

Scroll down to read in English

Aslında son bir ay çok hızlı geçti. İş seyahatleri, bayram tatili, kardeşimin hastalığı filan derken gözümü açıp kapadım ki Kasımdayız. Kardeşim Cumartesi günü ameliyat oldu, oldukça başarılı geçti. Bir kaç güne kadar da hastaneden taburcu olacak. Herkese ama herkese (bu sefer eksikli gedikli isim saymak yok, hep atladıklarım oluyor utanıyorum sonra) bu süre zarfında bana destek verdikleri için teşekkür ediyorum. 

Ben bu arada, beş ülke bilmem kaç şehir dolaştım. Kiminden defter, kiminden boya kalemi, kiminden posta pulu ama hepsinden de güzel anılarla döndüm. Sizinle paylaşılmayı bekleyen nice şeyler şimdi evde bekliyorlar. Umarım kendimi toparlayıp, mümkün mertebe hepsini teker teker paylaşacağım. Amaç sahip olunanları göstermek değil, eminim bunu bir çoğunuz biliyor. Bilmeyenler için belki tekrar etmek gerek, paylaştıkça çoğalıyoruz, öğreniyoruz. Belki siz benden bir şey öğreniyorsunuz, belki de ben sizden aldığım bir kalemin daha farklı kullanım alanlarını öğreniyorum. Hayat zaten bir öğrenme süreci değil mi?

Ayrıca 5 dolmakalem ve 1 muhteşem kaligrafi setinden oluşan çekilişimiz de devam ediyor. Ufak bir açıklama getireyim; katılmak için blog sahibi olmanıza gerek yok. Gmail adresinizle sağ üstteki izle butonuna tıklayıp kayıt olmanız ve yorum bırakmanız yeterli. Çekiliş linkine gitmek için tık tık

Sevgiler,

Zeynep

PS: Fotoğraftaki keçe sufi derviş Fethiye'den ismini hatırlamadığım bir dükkandan alınma. Yanındaki kartı ise mürekkep ve Uniball pigment kalemle yapmıştım. 

CONTINUE to READ in ENGLISH


Actually, last two months were kind of hectic. Business trips, festive, my sister's illness and voila it is November. My sister had surgery this Saturday, it was quite successfull. She will be discharged from hospital in couple of days. I want to thank everyone (this time I will not set forth name by name because I always forgot to mention one or two names, which is emberassing) for their support on this period. 

In the meantime, I rambled five countries and many cities. I bought pens from some, crayons from other or postal stamps but sure I got a lot of good memories from every one of them. There is a pile at home which is waiting to be shared with you. I hope I will be sharing every piece as far as I can manage things out. Of course the purpose is not to show off, I am sure most of you know it already. But it is useful to repeat for those who doesn't know. We expand, grow and learn as much as we share. You may learn something from me and sure I learn things from you, maybe another use of a pen that I have. At the end life is a journey of learning, isn't it?

Besides, we have an ongoing giveaway consisting 5 fountain pens and 1 georgeous calligraphy set. And a short info note: you don't necessarily have a blog. It is more than enough to have a Gmail account. You can click the follow button on the top right and leave a comment. In order to beam up to giveaway link, please click

Sincerely,

Zeynep

PS: Felt sufi derwish was bought from a shop in Fethiye and the cart next to it made by me with ink and Uniball pigment pen. 

8 yorum:

 1. keçe semazene hayran kaldım! konyada keçeden böyle bir şeyler bakınmıştım geçen yıl. bir sürü atölye olmasına rağmen özgün bir şey görememiştim:( keşke böyle bir şey olsaymış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm Konya'da bir iki dükkanda çok güzel takılar görmüştüm. Hatta bir çifte vav kolye alıp, uzun süre takıp kaybetmişliğim de vardır. Ama evet, genelde her yerde aynı şeyler, Çin'de yaptırılmış çirkin hediyelikler var.

   Bu keçe dervişi yapan yerde çok güzel tablolar da vardı. Fethiye'de (aslında Ölüdeniz) böyle bir dükkana rastlayınca çok şaşırmıştım ben de...

   Sil
 2. Kardeşinizin ameliyatının başarılı geçmesine sevindim. Dilerim bir an önce sağlığına kavuşur.
  Sevgilerimle ^-^

  YanıtlaSil
 3. am very happy to know that your sister's surgery went smoothly. It must be a relief for both you and your parents. I wish her speedy recovery! I can't wait for all the adventures and goodies that you will share with us here. I am always curious to see what people remember in their trips!
  By the way, the Sulfi doll is simply adorable, even though cute and Sulfi usually don't appear in the same sentence!

  YanıtlaSil
 4. Gecmis olsun. Sevindim ameliyatın iyi gecmesine. Umarım en yakın zamanda toparlanıp eski formunuza geri dönersiniz post konusunda. Yeni ürünleri merakla bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 5. kardeşe tekrar geçmiş olsun.

  şahsen özet geç, tayfasından olmadığım için, reca ederim, özet geçmeyiniz.

  YanıtlaSil
 6. Kardeşinize geçmiş olsun dileklerimi iletiniz.
  Herhalde son on gün içinde tüm postlarınızı okudum, üslubunuz çok keyifli. Sayenizde, "yeni" olduğum dolmakalem dünyasına ait bir çok bilgi edindim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Aydan bey. Blog hazırlamak biraz zahmetli olsa da, böyle sözler duyunca insanın tüm yorgunluğu uçup gidiyor. Dolmakalem camiasında da başarılar diliyorum :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...