Social Networks and Everything / Sosyal Aglar ve Digerleri

Scroll down to read in English

Bu kısmı gerçekten çok utanç duyduğum için İngilizce'ye çevirmeyeceğim. 

Blog yolcuğuluğuna başlarken İngilizce bir alan adıyla başladım. Çünkü Türkiye'de dolmakaleme, kağıda, mürekkebe bu kadar ilgi olabileceğini tahmin bile etmiyordum. Genellikle yabancı blogları ve yabancı forumları takip ettiğim için bloguma İngilizce bir isim verip, yazılarımı da İngilizce Türkçe yazmaya başlamıştım. Ancak beni utandıracak ve mahcub edecek kadar güzel tepkiler aldım ve ilgi gördüm. Bu nedenle yazılarımı yine iki dilde yayınlasam da blog adımı Türkçe'ye çevirmek istedim. Bunun için yapmam gereken şey basitti. Türkçe alan adımı satın alıp, bloguma yönlendirmek. Ama maalesef işler istediğim gibi gitmedi. Önce daha önce blogumun linkinin olduğu yerlerden, link çalışmıyor, site açılmıyor gibi mesajlar geldi. Ben bunların tamamen teknik şeyler olduğunu düşündüğüm için, teknik açıdan kontrol edip üzerinde pek durmadım. Sonradan anlaşıldı ki, kazın ayağı öyle değil. Bana Sıkça Yaz olan alan adım içerisinde "müstehcen" bir kelime barındırdığı için, güvenli aile filtresine, ya da kurum filtrelerine takılıyor ve örneğin okullarda açılmıyordu. Bu yüzden writetomeoften.com'u da alıp onu da bloga yönlendirerek bu problemi şimdilik aştım. Dediğim gibi şimdilik sorun çözülmüş gibi görünse de, kaynaktaki problem yerli yerinde olduğundan bunu sadece bir Pyrrhus zaferi gibi görüyorum. Kazanmış görünebilirim ama aslında daha büyük planda kaybedilmiş bir savaş... 

Neyse bloguma girmek için şu adresleri kullanabilirsiniz.

writetomeoften.blogspot.com (Bu adresten girdiğinizde www.banasikcayaz.com'a yönleniyor. Eğer güvenli aile filtresi kullanıyor ya da bir kurum ağından giriyorsanız, bunu tercih etmeyin)

www.banasikcayaz.com (Yukarıda belirttiğim gibi, güvenli aile filtresi ile ya da kurum ağlarından bu adrese giremeyebilirsiniz)

writetomeoften.com (Başında www YOK) (Bu adresi kullanarak aile filtresi engelini ve kurum ağlarını aşabilirsiniz)

Bir de bazılarınızın takip ettiğini bildiğimden sosyal ağlardaki hesaplarımı da paylaşmak istedim.

Instagramda kullanıcı adım writetomeoften. Akıllı telefonu ya da instagram üyeliği olmayanlar da http://instagram.com/writetomeoften/ adresinden girebilirler. Ama her zaman kalem fotoğrafları paylaşmıyorum. Bazen kedi, bazen kozmetik hatta bazen kendi fotoğraflarım oluyor.

Twitter'da da writetomeoften mahlası ile yer alıyorum. Blog yazılarımın linkini, kimi zaman haberleri, kimi zaman sadece aklımdan geçenleri paylaşıyorum. http://twitter.com/writetomeoften linkinden ulaşabilirsiniz. 

Pinterest hesabım da mevcut. Oradaki kullanıcı adımı tahmin edin :) Doğru bildiniz writetomeoften. Güzel kalemler oraya pinleniyor. Bu ara çok aktif kullanamamış olsam da, geri dönüş planlarım mevcut. http://pinterest.com/writetomeoften/fountain-pen-and-inks/ linkten ulaşabilirsiniz. 

Sevgiler,

Zeynep Sosyalağaoğlu


CONTINUE to READ in ENGLISH

I wanted to share my social network accounts and my new blog addresses. Maybe you are wondering this time the translation in English is a bit shorter than the Turkish version. It is because I was complaining about some Turkish rgulations regarding Internet :)

So to start with. You can access my blog with those addreses below:

writetomeoften.blogspot.com (It is directed to www.banasikcayaz.com which is the Turkish translation of write to me often)

www.banasikcayaz.com (It might be a bit meaningless and hard for those who doesn't speak Turkish, so you may use the one below)

writetomeoften.com (NO www at the beginning) (So I guess it will be easy to type for non-Turkish speakers)

You can also follow me from Instagram. My username is writetomeoften. For those who doesn't have smart phone or instagram membership, you can check online from http://instagram.com/writetomeoften/ . However, I don't necessarily share pen photos but also cats, cosmetics, even sometimes selfshots.

I use writetomeoften user id on Twitter too. I share links of my blog posts, sometimes news and sometimes I just tweet what is in my mind. Here is the link:  http://twitter.com/writetomeoften 

I also have a Pinterest account. Just guess what is my username :) Right! writetomeoften. I pin beautiful pens there. Eventhough I was not very active recently, I have some plans for coming back. You can use the link to access my pinterest account. http://pinterest.com/writetomeoften/fountain-pen-and-inks/ 

Loves, 

Zeynep Socialnetwork 

18 yorum:

 1. wifi kullanarak üniversiteden blogu açamıyordum demek sebebi buymuş:/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım müstehcen blogumla ahlakınızı bozmamışımdır :)

   Sil
  2. aman efendim müstehcen blogunuza ulaşma şerefine erişebilseydik belki de bozulacaktı ahlakımız. mazallah yani. birileri bizi koruyor olsa gerek:))

   Sil
  3. Eee, devlet bunun için var. Neyse siz buralarda çok dolaşmayın, sizin için çok erken böyle konular :)

   Sil
 2. sen bizim kalem aşkımızın ete kemiğe bürünmüş halisin :)
  http://kendimlemonologlar.blogspot.com/2012/11/kalemlerim-ve-ben.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman efendim. Bu ne güzel iltifat. Teşekkür ediyorum.

   Bu arada, siz eğer kendisi mavi metali kırmızı lamy'nizden memnun değilseniz bana gönderiniz, karşılığında size yepyeni bir Lamy Safari alayım :)

   Bu rotring'in eski ince kalemini çok severim. Lisede yatılı okurken sene başında o kalemden bir tane verirlerdi bize. Sonra ne oldu bilmiyorum, rotring bunu üretmeyi bırakıp kaba saba tikky II'ye geçti. üzülüyorum vallahi.

   Sil
 3. Yok, ben Türkiye'ye dönücem.
  Bu devlet, benim güzel ahlakımı bizimkiler gibi iyi koruyamıyormuş, müstehcen adreslere girmeme ses çıkarmıyormuş, beni kötü yola düşürmeye çalışıyormuş... anladım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla keşke sizin gibi ileri görüşlü olup Bana Sitça Yaz koysaydım blogumun adini :)

   Sil
 4. bu güzel teklif için çok çok teşekkürler ama dediğim gibi kendisi ilk gözağrım olur ve böylesine güzel bir teklif karşısında dahi herhangi bir kalemimden vazgeçemem :)
  o rotringleri üretimden kaldırmışlar adamlar resmen kafasız. bir ara kafamı toplayıp bir mail yazacağım rotring'e adamları ağlatacak kadar duygusal :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence şöyle vurucu fotoğraflarla hazırlanmış bir sunum ve arkasına yerleştirilmiş dokunaklı bir müzikle yeniden üretime ikna edebilirsiniz :)

   Sil
  2. İtiraf ediyorum ben o maili attım Rotring'e. hatta şöyle komedi bir durum da yaşandı; siteyi aradım, nedense bir baktım her şey Türkçe. Tamam dedim maili Türkçe yazdım ettim... 2 gün sonra müşteri hizmetlerinden bir mail geldi, Müşteri hizmetleri çalışanlarımız "sizin dilinizi" bilmemektedir lütfen İngilizce yazar mısınız... Tamam. Yazdım, sırayla 3 farklı departmana iletilen mail sonunda artık "depolarında bile bulunmadığını" söylediler... Tek umudum kenarda köşede kalmış kırtasiyeler...

   Sil
  3. Eski kırtasiyeleri mutlaka kontrol etmek lazım, bazen inanılmaz hazineler çıkıyor içlerinden.

   Sil
 5. Geçmiş olsun, sorun kalıcı olarak düzelir inşallah. Zaten birkaç Türkçe blog var dolma kalem içerikli. Kaldı ki İngilizcesi tarzanca seviyesinde olan biz fakirler için yazdıklarınız çok kıymetli. Her halükarda öyle ama benim için daha da öyle. :)

  İlker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum İlker Bey. Nasıl çözeceğimi de bilmiyorum açıkçası ve üzülüyorum. Güzel sözleriniz için tekrar teşekkürler.

   Sil
 6. çok ilginç...
  o alan adında müstehcen bir şey olduğunu kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa, yaa. Umarım ahlakınızı bozmamışımdır :)

   Sil
 7. ay inanmiyorum benim gibi bir grafolog manyaginin bloguna dustum herhalde...yoksa murekkebin içine dustum desem daha mi dogru olur acaba?... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mürekkep, kalem, defter, kırtasiye :) Ne ararsanız var.

   Hoşgeldiniz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...