Happy Sunday / Happy Hanukkah / Mutlu Pazarlar

Scroll down to read in English


Pazar günleri sıkıcı, bunaltıcı, hele ki Cumartesi gecesi eğlencesinden kalma bir pişmanlıkla uyanmışsa insan. Ama öyle şeyler var ki, Pazar gününe bile mutluluk verebiliyor. İnsanın ayaklarına dolaşan bir kedi, güzel demlenmiş çay, güzel bir defter ve bir dolmakalem. 

Dostlar, arkadaşlar, sevgililer, eskiler, yeniler, gidenler, kalanlar hepsi bir potada eriyip demlenmiş bir çayın güzel aroması haline gelip, yudum yudum doluyorsa içimize, ne mutlu bize. 

Günün kalemi: ??? (Maalesef bu kalemin markasını bilmiyorum, bir arkadaşımdan hediye gelmişti, epeyce araştırma gerektiyor)
Günün defteri: Paperblanks Lyon Florals Swirling Peacock
Günün çayı: Fauchon Un Aprés-Midi A Paris (Paris'te bir ikindi vakti)

Narenciye, vanilya ve lavanta notaları taşıyan bu çay bende çok ilginç bir anıyı canlandırıyor. Yaklaşık beş yaşlarındayken hayatımda ilk defa ruj sürdüğümü hatırlıyor ve onun tadını alıyorum. İlginçtir, sonrasında 25 yaşıma gelene kadar neredeyse hiç makyaj yapmadım. 

PS: Bu ara postlarda biraz aksamalar ve gecikmeler yaşanabilir. Gelecek haftaya kadar ruhen detoks yapıp, haftaya ufak bir ziyaretle hafiflemeyi, canlanmayı ve yeniden dirilmeyi arzu ediyorum. Ondan sonra kısmetse daha canlı, daha Dionizyak bir enerji ile devam edeceğim.

Sevgiler,

Zeynep Çaycan

CONTINUE to READ in ENGLISH

Sundays are gloomy as in the song. Especially when you wake up with a Saturday night regret in the morning. But there are certain things that can even enlightens Sundays. A cat rumbling around your feet, a nicely brewed tea, a quality notebook and a fountain pen. 

What a joy to take a sip inside of us if friends, beloveds, exes, futures all blend in and  become the taste of a great tea.

Pen of the Day: ??? (Unfortunately, I have no idea what brand is this pen, it was a present from a friend and it needs a heck of a search)
Notebook of the Day: Paperblanks Lyon Florals Swirling Peacock
Tea of the Day: Fauchon Un Aprés-Midi A Paris (An Afternoon in Paris) 

This tea, flavored with citrus, vanilla and lavender, always reminds me the day when I put a lipstick for the first time. I was five years old I guess. Surprisingly, I didn't start putting on make-up regularly until I became 25. 

By the way Happy Hanukkah!


PS: My posts can be a bit late, a bit discontinuous on those days. I am planning to make a spiritual detox until next week and I am planning to relax, refresh and revitalize with a little trip. I hope after that, I will be continuing much more joyful and Dionysiac.

Cheers,

Zeynep Teacup


16 yorum:

 1. Umuyorum oyle olur. Zira her yeni gun yeni bir post var mi diye bakmaktan ve hayal kirikligina ugramaktan helak oldum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah, sizi üzmeyi istemezdim gerçekten. Ancak her gün bir post yapabilmek de dolmakalem blogculuğunun ruhuna biraz ters. Zira ayda bir kalem, iki defter, bir mürekkep alsak toplamda 4 blog postu eder. 2 de teknik konudan ayda 6 post :)

   Ben elimdeki birikmiş malzemeler ile yapmaya çalışıyorum ama her gün biraz iddialı olur :)

   Sil
 2. What a great way to spend a Sunday! I hope you will have plenty of time to distill and to reflect. Looking forward to your posts after the retreat!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shangching, I guess my soul needs Rumi, a bit more than ever.

   Cheers

   Sil
 3. Çay insanın ruhunu ısıtıyor değil mi? ne güzel:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçimizi, kalbimizi, ruhumuzu.

   Sil
  2. Mürekkepsiz, günler geçiyor..:)

   Sil
  3. Çok az kaldı, dönüyorum inşallah :)

   Sil
 4. ama ama yoksun :(
  ben evime dondum.Hasta hasta beni mutlu edecek bir seyler okumak istedim yazmamissin.
  Umarim her sey yolundadir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sergülcüm, mail atacağım sana.

   Kocaman öptüm

   Sil
 5. Çok uzun bir ara oldu, yazılarınızı özledik.
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah, teşekkür ederim. Çok az kaldı, bomba gibi dönüyorum.

   Sil
 6. merhaba blogunu yeni keşfettim
  Üyenim.
  Benimde moda blogum var
  beklerim=)
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, sizin blogunuzun sıkı takipçisiyim zaten.

   Sevgiler

   Sil
 7. Merhaba ben de fosforlu kırmızı kalemi sürüp okuldaki bayram törenine gitmiştim. Annem makyaj yapmadığından ilk rujum buydu. Öğretmen ateşimin çıktığını düşünmüştü. Erkek olunca ne bilsin:) bu arada ben de neredeyse 22 23 yaşıma kadar hiç makyaj yapmadım;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kız çocuklarının makyajla imtihanı :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...