From Readers / Okurlardan

Scroll down to read in English


Bu blog yolcuğuluna ilk başladığımda, önceden tanıdığım ve dolmakalemlere ilgisi olduğunu bildiğim bir kaç kişiden başka yalnız olacağımı düşünmüştüm. Hatta blog adımı İngilizce almamdaki sebep de buydu. Ancak henüz bir sene olmadan blogun neredeyse 400 izleyiciye ulaşmış olması beni gerçekten şaşırttı. Blog sayesinde çok güzel insanlar tanıdım ve tanımaya da devam ediyorum. Ve blogun dünyanın pek çok yerine, Türkiye'nin dört bir yanına ulaştığını fark edince "iyi ki, bir cesaret bu işe adım atmışım" demekten kendimi alamıyorum.Örneğin; bu posttaki iki görsel de bana ait değil. Hakkari'den bana ulaşan bir okuyucum (kendisi izin verirse adını da yazabilirim) blogumu takip ettiğini ve bu görselleri benim için hazırladığını söyleyince neredeyse gözlerim doldu. Dışarıdan bakıldığında hiç tanımadığınız birinin sizin için yaptığı bir jest gibi görünse de, aslında buraya yazdıklarımla, fotoğraflarla, çizgilerle, üslupla ben size kendime dair pek çok şey anlatmış oluyorum. Siz de gerek bıraktığınız yorumlarla, gerek e-maillerinizle ve hatta mektuplarınızla bana çok şey anlatıyorsunuz ve birbirimize yabancı olmaktan çıkıp, uzun yıllardır tanışan arkadaşlara dönüşüyoruz. 

Bu güzel duyguyu yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Umarım ben de sizin kalplerinize dokunabilmişimdir.

Sevgiler,


CONTINUE to READ in ENGLISH


When I first started this journey, I thought I would be alone except a few people I knew in the first place. This was the main reason that I choose a blog name in English. However, I was quite surprised to reach nearly 400 follower before it has been a year since I started blogging. I met with wonderful people via this blog and I still keep meeting with new ones. And I can't keep myself saying that "I am glad that I couraged myself into this thing" everytime I realize that my blog reaches to different countries in the world and many places in Turkey.

For example, these two visuals on this post don't belong to me. One of my readers from Hakkari sent me an e-mail saying that he follows my blog and prepared those visuals for me and I was moved to tears. Looking from outside, it might have seen as a stranger making a gesture for another stranger. But actually this is not true. With my writings, photographs, my drawings and with my tone, I tell a lot about myself. You also, tell me a lot about yourself with your comments, e-mails and even with your letters. Therefore, we are not strangers for anymore and we quite know eachother for a long time. 

I want to thank you all for making me feel this way. I hope I did also have chance to touch your hearts. 

Loves,

Zeynep

14 yorum:

 1. Böyle emek verilmiş güzel bir blog elbette başarılı olacaktır. İyi ki başladın ve yazıyorsun Zeynep'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgecim, çok teşekkürler :) Ben de bu blog vesilesi ile seni tanımış olmaktan çok mutluyum.

   Sil
 2. Türkiye'de kalem-kâğıt-mürekkep konusunda içimizi dökeceğimiz sayılı yaşamalanlarından bir tanesi. Ben bu blogda günde en az 2 saatimi geçiriyorum. Eski yazıları bilerek unutuyorum ve tekrardan ilk kez okuyorum. Noodler's ve Iroshi mürekkepler de ülkemizde olsa keşke. O zaman bu sayfa daha da şenlenirdi eminim. Arabayı alıyoruz ama benzinini koyamıyoruz gibi bir durum bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah Bey, çok teşekkürler. Iroshizuku mürekkepleri Türkiye'ye getirmişler ama fiyatlarını ne siz sorun, ne ben söyleyeyim :)

   Sevgiler

   Sil
 3. I am glad that I get to know you through your blog because you entered my little giveaway last year. Serendipity always plays an interesting role in life, isn't it?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dear Shangching, what to say about serendipity or fate makes us run across eachother. I am really glad that I met someone like you :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Oooo asturbeyler de buradaymış, hoşşgeldinisss

   Sil
 5. Ne kadar güzel, bazen benim de bir blogger olarak aldığım bir yorum bütün günümü çok mutlu geçirmemi sağlayabiliyor, bloglar bence çok güzel paylaşım alanları, sizin blogunuz da çok büyük bir yer dolduruyor, umarım daha uzun yıllar yazarsınız, görsellere bayıldım, yapan arkadaşın ellerine sağlık, ne mutlu size böyle sevenleriniz var:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Gerçekten blogda iç dünyalarımızın kapılarını açıyoruz insanlara. Tabi bu şekilde tepkiler çok mutlu ediyor insanı.

   Kocaman sevgilerimi gönderiyorum.

   Sil
 6. Canım benim senin gibi güzel insan, bu kadar güzel blog sevilmez beğenilmez mi :) Okuyucunun ellerine gönlüne sağlık ne kadar ince bir jest; ne kadar güzel düşünce :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuğçecan, çok teşekkür ederim. Gerçekten bu blog sayesinde çok güzel insanlarla tanışma fırsatım oldu. Bunlardan bir tanesi de sensin. Umarım bir gün yüzyüze de görüşürüz.

   Sevgiler

   Sil
 7. İkinci resimdeki Faber-Castell Emotion çok etkileyici adı gibi.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...