Snail Mail / Eski Posta

Scroll down to read in English


Tamam kabul ediyorum, bu post biraz duygusal olabilir :)

Yakın zamanda bloga geri döndüm ama eskisi kadar sıklıkla yazamadığımın farkındayım. Hayatın benim için hazırladığı zor bir dönemden geçmeme rağmen, bununla savaşıp ya da belki kendimi bu akışa teslim edip her zaman olduğu gibi gülümsemeye çalışıyorum. Elbette dolmakalemlerimi hala kullanıyorum. Kimi zaman kendime içsel mektuplar, kimi zaman aşk mektupları kimi zaman da Mevlana'nın şiirlerinin İngilizce'den Türkçe'ye serbest usulde çevirilerini yazıp çiziyorum. Bunların hepsi defterlere, dolmakalemle yazılıyor elbet. Ama tüm bunları yaptıktan sonra ne fotoğraf çekmeye, ne editlemeye ne de post yapmaya mecalim oluyor. Ve bu pazar gecesi uzun sayılabilecek bir seyahate çıkıyorum. Eğer siz de uygun görürseniz, Singapur, Phuket, Samui ve Bangkok'tan biraz konu dışı postlar yapabilirim. (Ayrıca bu civardaki tavsiyelerinize de açığım)

Ve fotoğraf bu sabah çekildi: çilekten müteşekkil kahvaltım ve Shangching tarafından özel olarak bastırılıp gönderilmiş muhteşem kartım. Shangching sağolsun, beni tekrar eski neşeme kavuşturmayı kendisine ödev edindi ve ona ne kadar teşekkür etsem az. 

Sevgiler,

Zeynep Azkalsın Ağlayayazan,

CONTINUE to READ in ENGLISH


This might be an emotional post :)

Recently, even though I came back to blogging I am aware that I am not in my previous page. Life is sometimes hard, even though I challange to cheer up as always. Of course I still use fountain pens, I write "inner letters" sometimes even "love letters" and I use my pens to translate Rumi poems from English to Turkish in a free style. I use them, but I have no energy left after those writing sessions for photo shooting, editing and making a post. And on Sunday night I am travelling far far away... I will try to make little off topic post there, if you all want to see some photos from Singapore, Phuket, Samui and Bangkok. (I am also available for your recommendations about this region)

And the photo has just been taken this morning: my strawberry breakfast and a great card specially made and sent by Shangching, my dear friend who cheerished me up so much recently. I really thank to her for being such a great person for my life. 

Cheers,

Zeynep Abouttocry,8 yorum:

 1. Sizin kaleminizden gezi yazıları da çok leziz olur eminim:) Shangching bizim de yorumları vasıtasıyla aşina olduğumuz bir takipçiniz, ne güzel dünyanın bir ucundaki bir insanın sizi mutlu etmek istemesi:) ben de bu keyifsiz günlerinizde sizi keyiflendirmek için elimden geleni yapmak isterim?:) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman Allah'ım, ne güzel insanlar var :) Bir zaman farkında olmadan büyük bir iyilik yapmış olmalıyım. Sağolun, varolun.

   Sil
 2. Merhaba,

  Keyifli bir seyahat temenni ediyorum senin için. Oralardan alacağın kalem ve defterleri de merak ediyorum şimdiden. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Gelir gelmez paylaşacağım :)

   Sil
 3. Güzel ve neşeli bir seyahat olması dileklerimle.

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle iyi yolculuklr diliyorum.
  Eminim blogun sayesinde bir çok dolmakalem sever bilgilendi veya dolmakalem sevgileri arttı. Bu yüzden sen her ne kadar bu aralar yazamadığın için biraz dertlensende boşuna dertlenme çünkü bence eski yazıların insanların bilgilenmesine ve sevgilerinin artmasına yardımcı olmaya devam ediyordur. Tabi yeni yazılarının gelmesini bekliyorum ama sonuçta yazmak hem zaman hem de biraz insanın o anki ruh haliyle bağlantılı olduğu için beklemeye razıyım :)
  Konu dışı postların da bence ilgi çekecektir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Grease, çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. Umarım hem tatildeyken, hem de döndüğümde daha çok post yapacağım.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...