That is what I purchased from Louis Vuitton / Louis Vuitton'dan iste bunu aldim

Scroll down to read in English

     

Louis Vuitton'dan ne almış olabileceğime dair tahminde bulunan herkese çok teşekkür ederim. Ama görüldüğü üzere, içinizde kitap tahmininde bulunan olmadığından ufak hediyeyi başka bir güzel güne saklamak gerekecek sanki. 400 izleyiciye ulaşma hediyesi olabilir pek ala!

Singapur Marina Bay Sands'te bulunan Louis Vuitton mağazasının alt katında bir sanat galerisi ve bir de kitapçı mevcut. Mağazayı ziyaret ederken, alt kattaki az sayıda ama her biri özenle seçilmiş kitapların arasında kendimi kaybettiğim bir esnada, bu kitabı görerek bir nevi kendime geldim. Jelatini henüz dün açılan bu kitabı önümüzdeki günlerde satır satır hatmedip, öğrendiklerimi, anlayabildiklerimi yavaş yavaş sizinle paylaşmayı çok istiyorum.

Umarım sizin de hoşunuza gider. 

Sevgiler,

Zeynep Kitapkurdu,

PS: Fotoğraf biraz flu farkındayım. Ama net olanı yüklemeye çalıştığımda sürekli ters yükledi. Onu çözemeyince, bu fotoğrafı kullanmak zorunda kaldım.

CONTINUE to READ in ENGLISH

I would like to thank all who made a guess about what I would have bought from Louis Vuitton. However, as seen above, none guessed it right. Therefore, I wanted to reserve my little gift for any other occasion. Maybe it can be a 400 followers gift, what do you think?

Singapore Marina Bay Sands Louis Vuitton Store has an art gallery and a bookstore in its bottom floor. While visiting the store, I stumbled upon this book while I was in an euphoria wandering around the bookshelves. There are a limited number of books in the store, carefully selected. Plastic wrapping was just removed yesterday and I am willing to read it line by line and I want to share as much as I learn or as much as I understand it. 

I hope you will like it as well.

Cheers,

Zeynep Bookworm

PS: I know the photo is a bit blurred but whenever I tried to upload the sharp one, blogger rotated it so I was not able to use. So instead I used this blurred one. 

17 yorum:

 1. Paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz:) bu arada 400 takipçiye de bir şey kalmamış:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Kısıtlı bir zamanda inceledim kitabı ama çok dolu. Umarım herkese faydalı olabilecek şekilde iletirim.

   Bakalım 400'ü bir seneden önce görebilecek miyiz :)

   Sil
 2. LOL! AWESOME! I really wanted to guess at something but I had not a single clue at what you had gotten - I would have gotten it wrong anyway, apparently! That looks fun though :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you, I really cannot wait to read it again and again :)

   Sil
 3. Bence LV mağazasından alınabilecek en güzel ürünü almışsınız. Gerçekten beklemediğimiz ama görüncede çok merak uyandıran bir kitap :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzzet Bey, teşekkür ederim. Zaten soruyu özellikle bu yüzden sormuştum. Kitap, beklenmedik bir cevaptı. Ben de kitabı okuyup, bir an önce sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

   Sil
 4. Zeynep hanım merhaba;
  Louis Vuitton dan aldığınız kitabın içeriğini merakla bekliyorum.
  Ne zaman yorumları okuyacağız acaba?
  selamlar
  Mustafa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Kitapta dolmakalemin tarihçesi ve tek tek belli başlı dolmakalem markalarının tarihleri var. Bir ara detaylı yazmaya çalışırım. Yazacak o kadar çok şey var ki, yetişemiyorum sanki :)

   Sil
 5. Selam,
  Acaba yanlış görmüyorsam o kitabın kapağındaki ortadaki kalem Tombow'un Egg Pen'i mi? http://www.cultpens.com/acatalog/Tombow_Egg_Collection.html#a8026
  kendisini canlı gördünüz mü bilmiyorum, bende bir tane var, ama dünya kalem tarihinin en enteresan kalemidir. Tutulamayacak kadar kalın ve tombik bir gövde, aşırı derecede mürekkep salan kalın bir uç kombinasyonudur bu kalem.
  Yoksa hani bu da kalemler tarihinin en efsane büyük başarısızlığı da ibret olsun diye mi koydular kitabın kapağına. Bi de kapağa koymuşlar yahu :) Cover Egg :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Tombow egg pen'in ta kendisi. Neden kapağa bu kalemi seçmişler gerçekten bilmiyorum.

   O kadar kötü mü gerçekten bu kalem. Bende bu kadar tombik olmasa da bu dizayna benzeyen bir Pierre Lapin Attila roller var. Çok rahatsız edici değil ama tabi bu daha tombik olduğundan farklı olabilirler.

   Sil
  2. evet, o kadar kötü.
   madem merak ettiniz o kadar, kalemmalem'de bir inceleme yazısı yazayım.

   Sil
  3. Aaa tabi, birbirimizi bilgilendirmekte fayda var. Biliyorsunuz Türkiye'de çoğu kaleme ulaşma şansımız yok.

   Sil
  4. inceleme yazısı :

   http://kalemmalem.blogspot.com/2013/05/tombow-egg-pen-kalem-mi-yumurtadan.html

   Sil
  5. Çok teşekkürler, ellerinize sağlık. Severek okudum.

   Sil
 6. dolmakalem için internetten başka ana kaynak kullanmasam da elimde ciltli (hardcover?), pelikan montblanc waterman parker gibi markaların tarih boyunca çıkardığı kalemleri katalog haline getiren kitaplar olmasını çok isterim... böyle tavsiyeleriniz varsa almak isterim. selamlar,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu tarz kitaplar mevcut ama maalesef çok sınırlı sayıda basılıyorlar ve internette astronomik fiyatlara satılıyorlar :/

   Sil
 7. Ben de tüm kalem markalarına ait edinebildiğim katalog ve broşürleri saklıyorum. Medyadaki ilan, reklam ve herhangi yeni çıkan bir modelle ilgili haberi kesip bir harita metod defterine yapıştırıyorum.
  Ayrıca 1950 yılından bu yana eksiksiz, 1920-30-40 lı yıllardan ara ara olmak üzere geniş bir National Geographic kolleksiyonum var. Özellikle 1970'ten önceki yılların bir çok sayısında, çoklukla Waterman, Parker, Sheaffer ya da o zamanki adıyla Sheaffer's ve Esterbrook kalemlerinin bir çok reklamı vardı. Onların da renkli fotokopisini çekip kendime göre bir kronoloji oluşturdum.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...