12 Shades of Purple / Mor Mürekkebin 12 tonu

Scroll down to read in EnglishMor mürekkebe ayrı bir ilgim olduğunu sanırım artık söylememe gerek yok. Shangching ile mor mürekkepler hakkında sohbet ederken, aslında hepsini bir arada swatchlamak gerektiği konusunda ikna olduk. Ben de evde böyle bir girişimde bulundum. Ancak neden bilmiyorum scanner renkleri gerçekten olduğu gibi yansıtamadı. Ama yine de bildiğiniz renklerden yola çıkarak az çok bu morlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz diye ümit ediyorum.

Caran d'Ache Storm ve Montblanc Lavender Purple'ı daha önce incelemiştim, hatırlarsanız.

Sevgiler,

Zeynep Mormürekkep

I guess, I don't need to tell again that I am fond of purple inks. While we were talking about purple inks with Shangching, we decided that it would be a good idea to swatch them all together. So I did an attempt. However, don't know why, this time scanner was not successfull enough to reflect the real colors. Nevertheless, referring to the colors you know, you might make an assumption and have an idea I guess.

I reviewed Caran d'Ache Storm and Montblanc Lavender Purple as you might remember. 

Cheers,

Zeynep Purpleink

17 yorum:

 1. bunlari taramak veya fotografini cekmekle ilgili daha onceden soyledigim birsey vardi. onu kullanirsan renkleri oldugu gibi gorebilirsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bir hatırlayabilsem :)

   Sil
  2. ilk maillerimde var. tripod ve renk duzeltmeyle ilgili olan...

   Sil
 2. Waterman Purple'ı da hararetle tavsiye ederim :) Parlak ve canlı bir mor olarak oldukça etkili.. İtalik uçlu kalemlerimde vazgeçilmesi zor bir mürekkep :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Waterman'ın moru da oldukça şık. Bu hafta içinde deneme fırsatım oldu. Güzel gerçekten.

   Sil
 3. Oooh I very much envy your purple collection!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Azizah!
   I also envy your Iroshizuku collection :)

   Sil
 4. renkler epey sapmış geldi bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ivit maalesef. Tekrar yükleyeceğim sanırım.

   Sil
 5. You have an impressive purple library! I should swab the purples I have once I settle in my new place sometimes at the end of this month :)

  YanıtlaSil
 6. aniki dionysos'u da görmek isterdim bu swab'da :)

  YanıtlaSil
 7. İlk olarak MB Lavender Purple sevdirdi bana mor mürekkebi. Hep önyargılıydım ama gayet unisex bir renk olduğunu düşünüyorum artık. Öyle değil mi ki Rebul Lavanda beyoğlu erkeklerinin kulladığı bir koku olmuştur hep :)
  Waterman'in 2012 yılında yaptığı revizyonundan sonra en büyük değişikliği mor mürekkebinde hissettim. Yeni Tender Purple oldukça hoş tabiri caizse "kendinden emin" bir mor. Moru bu denli seven bir insanın koleksiyonunda muhakkak bulunmalı.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence özellikle koyu morlar erkeklere çok çok uygun.

   Waterman moru bir arkadaşımda denedim. Gerçekten çok güzel bir renk. Kimi morlar bordoya kaçar, kimileri pembeye ama Waterman mor tam bir mor. Bir de Sheaffer mor var bu şekilde.

   Sevgiler

   Sil
 8. Merhaba,

  Online markasına ait bir kalem almak istiyorum. Ancak bu kalemle birlikte hangi tür bir pompa ve kartuş kullanacağımı bilmiyorum. Bana bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Online marka kalemler uluslararası standart ya da Avrupa standart dediğimiz kartuş ve dönüştürücüleri kullanıyorlar. Her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Pelikan standartı da bu olduğundan Pelikan kartuşları da kullanılabilir.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...