A brief summary of weekend / Haftasonunun kisa bir ozeti

Scroll down to read in English

Cumartesi kardeşime gitmek üzere Kadıköy'e gelip de, otobüslerin çalışmadığını öğrenince, ben de soluğu kitapçılarda aldım. Üstte Paperblanks benzeri Art Blancs isimli bir markaya ait defteri görüyorsunuz. Alttakiler ise yeni kitaplarım. Defteri kullanır kullanmaz yorumlarımı paylaşacağım sizinle. 


Pazar günü ise, arkadaşlarla birlikte geçirilen güzel bir Kuzguncuk, Kanlıca, Emirgan, Bebek, Hidiv Kasrı, Meydan gezmesinden payıma düşenler. Freud'un Totem ve Tabu'sunun ilk baskısı, el yazısı üzerine bir kitap, The Missing Ink ve Nezih'ten alınmış iki adet defter. 


Ama Cuma gecesinden başlayarak haftasonun geneli nasıl geçti diye soracak olursanız, Mesnevi ile geçti diyebilirim. Uzun zamandır elime almamıştım, ne kadar özlediğimi fark ettim. İnsan başucu kitaplarını, (ki onlara belki yolumuzu aydınlattıkları için başucu lambaları demek lazım) ihmal etmemeli. 

          

Bu da Pazartesi sabahı bonusu olsun. Ofix.com'dan Gökhan Bey'in gönderdiği, çok zevkli bir şekilde paketlenmiş hediyelerim. Acaba içinde ne var?

Herkese mutlu bir hafta diliyorum.

Zeynep Defteroğlu,

CONTINUE to READ in ENGLISH

Saturday I was ready to visit my sister at her place and went to Kadikoy. However, I noticed that the buses don't work for a reason. So I dropped by a bookstore where they always offer stationery products. Here you can see my new books and my Art Blancs brand notebook on the top, which is quite similar to Paper Blanks.

Sunday was a great day in the route of Kuzguncuk, Kanlica, Emirgan, Bebek, Hidiv Kasri and Meydan (Click the links to see some fabulous places in Istanbul) and what I got from this trip was: The first edition of Freud Totem and Taboo in Turkish, a book on handwriting: The Missing Ink and two notebooks from Nezih Stationery Store. 

However, if you ask how was the weekend as a general picture, I can say it was all with Mesnevi. I did not read Mesnevi for a while and I realized that how much I missed it. Those books are like bedside books and I call them as bedside lamps since they enlighten our lifes. So they should not be ignored.

And lastly, this is the Monday surprise: My nicely packaged gifts by Ofix.com. What can it be?


I wish you a nice week.

Zeynep Notebooking
10 yorum:

 1. Aa sevgili Zeynep en heyecanlı yerinde bıraktın ama, merak içersindeyim =D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birazcık da arkası yarın yapayım dedim :) Fena mı!
   Hem en güzel yerinde bırakmak demişken, senin kırtasiye blogu en güzel yerinde kayboldu :)

   Sil
 2. onların paketi bile güzel içinden ne çıkacak meraktyım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok baskı gördüm ve bu yüzden akşam eve gelir gelmez elimdeki kalemlerle test ettim. Eğer sabah da fotoğraflarını çekebilirsem, bir kaç gün sonra kendileriyle blogda tanışabileceksiniz :)

   Sil
 3. selamlar, mesnevinin hangi baskısını okuyorsun zeynep?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Mesnevi'nin elimde bir kaç baskısı var. Şu anda tekrar gözden geçirdiğim baskı doğan kitaptan çıkan Veled Çelebi İzbudak tercümesi. Gözden geçiren de Abdülbaki Gölpınarlı. Küçük ve 6 cilt olduğu için pratik geliyor. Özellikle yanında taşımak için çok ideal.

   Sil
 4. peki o paketlerin içinde ne çıktı? 2 gündür uyuyamıyorum meraktan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cuma günü yayınlayacağım :)

   Sil
  2. desenize 2 gun daha uyku yok bana :(:(:(

   Sil
  3. İki günden az kaldı merak etmeyin :)

   Yarın sabaha yayınlarım.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...