Dreams Atelier / Hayaller Atolyesi

Scroll down to read in English


Kalem hiç bir zaman tek başına yeterli olmuyor demiştim hatırlıyor musunuz? Yazmak gerekiyor. Kimi zaman defterlere, kimi zaman mektuplara ama hep yazmak. Yazdıkça, okudukça insanın estetik duygusu da bir o kadar artıyor ve sadece yazmak kesmez oluyor. Ben de bu estetik algısından hareketle, yabancı bloglarda gördüğüm mühürlere hep özenip duruyordum. Ülkemizde bulmanın zorluğu bir yana, Amsterdam'da bulduğum sadece mühür satan bir mağazanın adını da uçuk fiyatları nedeniyle burada zikretmekten çekiniyorum çekiniyorum açıkçası. Ama kısa bir süre önce tanıştığımız Hayaller Atölyesi Blogu'nun sahibi Yasemin'in postunu görünce içim umutla doldu. Sahi mühür neden böyle kolaylıkla yapılmasındı ki?

            

İşin güzel tarafı, sınırlama yok. Mühür olarak kullanmak istediğiniz şeyleri Yasemin'e tiff, pdf, eps gibi formatlarda atıyorsunuz. O da sizi mühür olarak yapıp gönderiyor. Böylelikle kişiye özel harika mühürlere kavuşmuş oluyorsunuz. Fiyatlar ise, mühürün boyutuna göre 10 TL'den başlıyor. Fiyatlar için Yasemin'e, yas_ekinciy@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Kim kendisine özel bir mühür kullanmak istemez ki?

Sevgiler

Zeynep Mühürdar

CONTINUE to READ in ENGLISH


Do you remember that I told you, pens are never enough by themselves? We need to write. Sometimes in notebooks, sometimes in letters but always keep writing. And once you start writing, aesthetic sense increaes and after a while just writing is not enough. I was quite admiring the stamps that I came across in foreign blogs. Apart from the difficulty, finding it in Turkey, I cannot even refer to a shop which I find in Amsterdam selling only stamps due to its really high prices. However, I filled with hope when I see the post in Yasemin's blog Hayaller Atolyesi (Dreams Atelier) 

And the best part of it, you don't have limitation. You send the file in tiff, pdf or eps formats and she sends you back your personal stamp. So you can have your own stamp. Isn't it great! And prices starts from 10 TRY (less than 5 EUR) For the prices, you can contact with her via yas_ekinciy@hotmail.com

Who doesn't want a fully personalized stamp?

Sevgiler,

Zeynep Stampink


8 yorum:

 1. Mühürleri ben de çok seviyorum, yabancı sitelerde gördüğüm zarfların üzerine basmak için siparişle yapılan el yazısıyla adres mühürleri var, benim de aklım onlarda:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Yasemin yapabilir onlardan. Ben de geçenlerde Gourmet Pens blogunun sahibi Azizah'da gördüm. Gerçekten çok güzeller.

   Sil
 2. I really like these two custom stamps you have, and the price seems reasonable as well. Stamps in the US can be quite expensive, either the ones mounted on wood or the plastic ones. I just collect them over time, one by one.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I know, a have a few stamps that I get from Amsterdam. But the prices were incredible.

   Sil
 3. Sanırım kauçuk olan mühürler, akriliklere oranla daha pahallı. Ancak Türkiye'de mühür yapılabildiğini öğrenmekten inanılmaz keyif aldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kauçuklar daha pahalı. Aslında Sirkeci taraflarında kaşe yapan yerlere de mühür yaptırmak mümkün ancak ahşap vs. olmuyor.

   Eğer yolunuz düşerse Kadıköy'de Güven Sanat Kırtasiye'nin alt katında bol miktarda kauçuk mühür var.

   Sil
 4. benim mühürlerle ilk olarak ilgilenmem, kitaplarıma ekslibris olarak basabilmek için bir mühür yapmaya çalışmamla başladı. Fakat başaramadım, birçok farklı malzeme denedim, el yeteneğim de pek kısıtlıymış, yapamadım. Sticker şeklinde bir ekslibrisim var şimdi, kitaplarıma yapıştırıyorum. Ama güzel mühürler hep aklımın bir köşesindedir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında Dream's Atelier farklı boylarda mühür çalıştığından exlibrislik bir parça da yaptırılabilir. Amsterdam'da sadece mühür satan bir mağazaya gitmiştim. Orada hazır exlibrisler vardı. Ama tabi kişiye özel değiller.

   Sticker işi oldukça mantıklı.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...