Ecologic Notebook Review / Ecologic Defter Incelemesi

Scroll down to read in English


Ofix.com'dan gelen ikinci defter ise Ecologic markalı defterdi. Bu defter, keçe bir kılıftan, içindeki spiralli, sert plastik kapaklı, değişebilir iç defterden ve yanında bir tükenmez kalemden oluşuyor. Lastik yerine çıtçıtla kapanan yapıda olduğu için ben bu defteri ayrıca sevdim.
 Bu da, defteri açtığınız zaman oluşan görüntü. Spiralli defterlerden hoşlanmayanlar olduğunu biliyorum ama  iç defter değişebildiği için, bu keçe kılıfı başka defterlerle de kullanabilirsiniz. 

          

Bu defteri de, Note Eco defteri test ettiğim kalemlerle denedim. Pilot VP Broad, Lady Sheaffer, Taccia Savanna, Scrikss Vintage 71, Uniball Signo Broad ve Dong-a Hexaplus Fineliner. 


Ancak gördüğünüz gibi, Ecologic kırçıllanma yapmasa da, arka sayfaya yazımı neredeyse imkansız olacak şekilde gölgelenme yaptı. Ama dediğim gibi, iç defteri değiştirmek mümkün olduğu için bu durumun çok sorun olacağını zannetmiyorum.


Defter kapalı haldeyken de bu şekilde görünüyor. Kaleminizi takmak için elastik bir halka ve altında yeşil çok şık bir etiket mevcut. Kalem çıtçıtlı kapağın altında oldukça güvenli şekilde duruyor.  


Ben açıkçası bu defteri, keçenin verdiği doğallık hissini, antrasit rengini, kenarındaki yeşil etiketini çok sevdim. İç defter dolmakalem kullanıcılarını tatmin etmeyecek olsa da, değiştirilebiliyor olması çok pratik geldi. Defterin Ofix.com'daki fiyatı KDV dahil 19,45 TL. Bence bu parayı hak edecek kadar özenli yapılmış. 

Beğendiniz mi bu defteri?

Sevgiler,

Zeynep Keçelioğlu

CONTINUE to READ in ENGLISH


The second notebook coming from Ofix.com was this Ecologic notebook. It consists of, a felt out-cover, a spiraled hard plastic cover inner and changeable notebook and a ballpoint pen. I liked this notebook since it has a press-stud instead of an elastic wrap. 

This is the view, when you open the notebook. I know, there are some who doesn't like spiraled notebooks but since you can change the inner notebook, you can always have options to use the felt out-cover with other notebooks.

I also tested this notebook with the same pens I tested Note Eco Notebook: Pilot VP Broad, Lady Sheaffer, Taccia Savanna, Scrikss Vintage 71, Uniball Signo Broad and Dong-a Hexaplus Fineliner. 

However, as you can see, even though there is no feathering, Ecologic caused so much shadowing that makes impossible to use the back pages. Nevertheless, as you can always have chance to change the inner notebook, I don't deem it as a severe problem. 

When you close the notebook it looks like this. You have an elastic band to attach your pen and a nice green label just beneath it. The pen stays safely under the press-stud lid.

Frankly, I liked this notebook, the natural feel that felt gives, the dark grey color and little green label on the side. Although, the inner notebook will not be satisfying for fountain pen users, I think it is practical that it can be switched easily. This notebook is offered for 19,45 including VAT (which is less than 10 EUR). I think it deserves every penny. 

Did you like it?

Cheers,

Zeynep Feltbug

6 yorum:

 1. Spiralli defterler görüntü olarak hoş değil belki ama kullanışlılık açısından harikalar. 'Doğal' temalı bir defter olduğu için spiralsiz olsa daha güzel olurmuş aslında ama bu haliyle de gayet güzel, güle güle kullanın^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu defterde spiral defterin kolaylığından faydalanmak pek mümkün değil. Zira, dışında kılıf olduğu için katlamak mümkün olmaz. Ama keçe kılıf başka defterlerle de kullanılabildiği için çok güzel gerçekten.

   Daha güzeli sizin olsun.

   Sevgiler

   Sil
 2. Kece kilifi cok sevdim ama ici spiralli degilde normal defter tarzinda olsa daha bir hos olurdu gibi geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Bu spiralli defteri bitirdikten sonra, ben de spiralsiz bir defterle kullanacağım kendisini.

   Sevgiler

   Sil
 3. bazen ne yazdığını okumayıp el yazına hayran hayran bakıyorum :) evet itiraf ediyorum...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah çok teşekkür ederim. Ne güzel söyle böyle. Ama siz yine de zarfa değil, mazrufa bakınız :)

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...