Currently Inked / Murekkepliler

Scroll down to read in English
Öncelikle bu postu hatırlayanlar parmak kaldırsın! 6 Nisan'a çok az kaldı. Mekan ve saat belli oldu. Şimdi elleri görelim :) 6 Nisan Cumartesi günü Cihangir'de Savoy Pastanesinde 16:00-18:00 arası buluşup, tanışıyoruz. Aslında zaten birbirimizi tanıyor sayılırız ama yüzyüze de görüşme fırsatımız olacak umarım. 

Bu haftanın kalemlerinden iki tanesi geçen haftadan kalma.

Hero Youth 208: Ucuz, Çin malı bir kalem ama ben şahsen yazımını çok beğendiğim için bu sefer L'artisan Pastellier Omi Osun ile mürekkepledim. Bu mürekkebi, yüzyüze de tanışma fırsatı bulduğumuz dolmakalem arkadaşlarımdan biri sayesinde denedim ve aşık oldum. En kısa zamanda edinilesi, oldukça kuvvetli ve güzel bir renk.

Sheaffer Agio Rainbow ise içindeki Pelikan Edelstein Turmaline ile genelde başlık yazmakta kullanıldığından bu haftaya devretti. 

Sheaffer Targa 1001 çok uzun zamandır elimde bulunmasına rağmen ilk defa kullanıyorum ve şimdiye kadar neden kullanmadım diyerek epeyce kızdım kendime. Oldukça hafif ve yumuşak yazan bir kalem. İçinde Pelikan Edelstein Sapphire var.

Haftanın diğer bir kalemi ise Lamy Lady. Daha önce sizlere detaylı olarak anlattığım bu kalem gerçekten çok şık ve sevilesi. İçerisinde ise Montegrappa Bordo mürekkep var ama sanki daha canlı bir bordo ile daha iyi durabilirdi. (Tavsiyelerinize açığım)

Son kalem ise, daha ilk incelemelerimde tanıttığım Pilot Prera. Gördüğünüz gibi medium ucu oldukça ince ve Sailor Black ile hoş bir ikili oluşturdular. 

Sevgiler,

Zeynep Mürekkeplikalem
CONTINUE to READ in ENGLISH


Two of this week's pens remained from last week.

Hero Youth 208: It is a cheap Chinese pen but since I really liked the way it writes, I inked it second time with L'artisan Pastellier Omi Osun which I got from a fountain pen fellow that we had chance to met in person. It is quite a nice ink with good saturation. I think I should get it as soon as possible.

Sheaffer Agio Rainbow is mainly used for headlines so I couldn't consume the ink in it, Pelikan Edelstein Turmaline

Sheaffer Targa is a pen that I owned a long time ago, yet that I haven't used since yesterday. It is quite nice and a smooth writer so that I am asking myself why I neglected it for such a long time!?! It was inked with Pelikan Edelstein Sapphire.

Another currently inked pen is Lamy Lady. This pen which was reviewed in detail before is a nice and very elegant looking pen. It has Montegrappa Bourdeaux in it which seems a bit faded. I would be glad if you have suggestions for a vivid bourdeaux. 

Lasty, an old friend Pilot Prera one of my first reviews. As you can see it has a very fine line for a medium nib. It gets along very well with Sailor Black.

Cheers,

Zeynep Currentlyinked


7 yorum:

 1. Şimdiden nice yıllara ve iyi eğlenceler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Gelirseniz bekleriz mutlaka!

   Sil
  2. Keşke! İstanbul'da olsam isterdim :)

   Sil
 2. 12 Yıl önce aldığım sheaffer'ın modelini de öğrenmiş olduk böylece, targa 1001...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi bakın Targa'nıza. Sheaffer artık üretmiyor bu kalemi maalesef. Bendekinin ucu çok güzel. Siz memnun musunuz?

   Sil
 3. Zeynepcim, Pilot Prera'yı doğumgünü kutlamasına getirebilir misin? Pilot markasını seviyorum, bu kalemi görmem lazım :D Not: işyerinden senin ve bazı blogların yorum kısımlarına giremiyorum :( Anca yazabildim, umarım toplantıdan önce yazımı görürsün :) Görüşmek üzere ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabiki getiririm. Görüşmek üzere.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...