Happy Birthday

Scroll down to read in English

Orhan Pamuk'un en güzel romanlarından Yeni Hayat'a ithafen söylemek isterim: "Bir gün bir blog açtım ve hayatım değişti". 

İşte bugün o blogun birinci yıldönümü. İlk yazımı 3 Nisan 2012 tarihinde yazmışım. O gün, o ilk yazıyı yazarken blogun bu noktaya geleceğini öngörüyor muydum? Hayır! Kesinlikle hayır! Ama suya attığım taş, suyun ortasına düştü ve halkalar yayarak ilerledi ve bir sürü insana temas etti. Bu blog nedeniyle hayatımdan çıkan insanlar oldu, hayatıma girenler olduğu kadar. Kimileri el sallayıp geçtiler, kimileri hiç çıkmamacasına yerleştiler. 

Biliyorum, en güzel blog bu değil, en başarılı blog da bu değil. Temasından, yazı karakterine, içinde verilen bilgilerden üsluba, pek çok hata var. Fotoğraflar hayalimdeki gibi güzel olmuyor bazen, renkler tam çıkmıyor. Kimi postlar acele acele hazırlanıyor bir dostla içilecek bir fincan çaya yetişmek isterken. Ama her gün yeni bir şey öğrenmeye, öğrendiklerimi aktarmaya, paylaşmaya gayret ediyorum. Çünkü biliyorum ki paylaştıkça güzelleşiyor, paylaştıkça çoğalıyor insan.

Bu süreçte yanımda olduğunuz, yazmadığım zamanlarda bile desteğinizi, selamınızı, maillerinizi, mektuplarınızı eksik etmediğiniz için teşekkür ederim. 

Sevgiler,

Zeynep Duygusaldivit

CONTINUE to READ in ENGLISHReferring to Orhan Pamuk's book New Life, I would like to say "One day, I star writing a blog and my whole life has changed"

And this day is the first anniversary of this blog. I wrote my first post on April 3, 2012. Did I foresee that this blog will change my life that much? No, absolutely not! But the pebble dropped on the water started creating circles which touched a lot of people. There have been people who got out of my life because of this blog, and the ones who entered as well. Some just passed by waving his/her hand and some settled. 

I know, this is neither the best blog nor the most successful one. There are a lot of mistakes on this blog starting from its theme, to fonts, information to style. Photos are never as good as I imagined. Generally I cannot reflect the colors as it should be. Sometimes I rush to prepare my blog in order to catch a friend to have a cup of tea together. But I try learning something new everyday and conveying and sharing them. Because I know, a person can get better as he/she shares.

I want to thank you all for being with me in all this period, supporting me with your comments, e-mails, snail mails even in the times that I don't regularly write. 

Loves,

Zeynep Emotionalpen

22 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi. Blogunuzun doğumgünü kutlu olsun. Nice yazılariniz, kalemleriniz ve mürekkepleriniz olsun. Allah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzzet çok teşekkür ederim. Çin'de bilge kişi tohuma bakınca ağacı görür derler. Sizin güzel gözünüz bu.

   Teşekkürler

   Sil
 3. Canım benim iyi ki tanıdım seni, iyi ki varsın, uzakta da olsan yakındasın, sen de blogun da seni mutlu eden her şey sonsuza dek seninle olsun. <3 <3 <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuğçe'cim, ben de seni tanımaktan çok mutluyum. Sen, Burakcığın ve Lunacığın mutlu mesut yaşayın inşallah. Çok güzel insanlarsınız. Evet, luna da insan :)

   Sil
 4. bir gün bir blog buldum ve hayatım değişti.

  iyi ki o 3 nisan günü o adımı atmışsınız. iyi ki bizimle bir şeyler paylaşıyorsunuz. ufkumun sayenizde ne kadar genişlediğini anlatamam. teşekkürler.

  daha nice yıllar olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Ben de beni okuyanlardan çok şey öğreniyorum. Karşılıklı olarak etkiliyoruz hayatlarımızı. Umarım hep iyi yönde olur bu etkileşim.

   Sil
 5. Biz hep senin yanındayız!

  YanıtlaSil
 6. Sana tesekkur mu etmeliyim yoksa sinir mi olmaliyim bilemiyorum! Sirf rengi icin aldigim bir lamy kisa bir zamana kadar yetiyorken dolmakalemlerin ve tabii ki murekkeplerin sihirli dunyasini o kadar guzel aktardin ki su an artik visconti caran d'ache gibi markalar bakinmaya basladim tabi sadece uzaktan :) neyse cok fazla blog okuyan biri olmadigim icin turkiyedeki en iyi dolmakalem blogu seninki gibi buyuk bir iddaada bulunamiyorum. Ama sunu icim cok rahat soyleyebilirim ki gorduklerimin en iyisi seninki... Arkadasimla bugun bir sey yazmis misin diye takip eder olduk hergun bir kac kere.. Supersin gercekten :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum. Benim için de ekşiden yaptığımız sohbetler her zaman çok keyif verici. Mürekkep ve kalem meselesi bir bela. En güzeli, bulaşmadan durmak ama bir kere başlayınca artık kurtuluşu yok :)

   Arkadaşına da selamlar.

   Sil
 7. Nice güzel 10 yıllar daha kutla inşallah :)

  Benim bloguma da beklerim ;)

  http://tatlitembellik.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Blogunuza bakacağım en kısa zamanda...

   Sil
 8. Ben sitenizi gec keşfettim ama firsat buldukca takip ettigim 2-3 internet sitesinden biri oldu.. Dolmakalem murekkep camiasında yeniyim ama sizinki ile birkac siteyi takip ederek sayenizde bilgileniyorum.. Nice yillara diliyorum vesselam..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahab, çok teşekkürler.

   Umarım hep birlikte daha nice yıllara. Bir renk katabiliyorsam gündelik hayatın telaşına ne mutlu bana.

   Sil
 9. Happy first blogaversary Zeynep! I thoroughly enjoy your blog and I look forward to many more posts here :D XOXOXO

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Azizah :)

   I really enjoy your blog and your cats too!

   Sil
 10. Happy Birthday! Thank you for sharing your thoughts and feelings on objectives you cherish, and I as a reader, learn more about them as you embark a journey.

  By the way, that is another Pamuk's book I should read :) There are just so many to catch up!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. My lovely Shangching, you are a gift that I earned via this blog. So I thank you.

   And I enthusiastically watching your tendency to Byzantium :)

   Sil
  2. Yes, I guess I am in my Byzantine phase :p Just finished reading a novel on Justinian I and Theodora by a Turkish author, and it was exhilarating. More to come when I settle at the new job and place.

   Sil
 11. Nice mutlu yıllara, blogunuz hızla büyümeye devam ediyor ve biz de keyifle seyrediyoruz, daha uzun yıllar sizi okumak dileğiyle:) benim blogumun doğum günü de 30 mart'mış ama kaçırdım bu sene:))

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...