Kimmidoll Notebook Review / Kimmidoll Defter Incelemesi

Scroll down to read in English


Evet, bugün hanımların biraz daha fazla ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir defterle birlikteyiz. Kimmidoll Japon kültüründen esinlenerek yaratılmış bir marka. Aslında markanın temel ürünü, Momijilere benzeyen Kimmidoll koleksiyon bebekleri ama firma her bebeğe özel bu tarz ürünler de piyasaya sürüyor. Örneğin benim seçtiğim deftere ait koleksiyon bebeği arkadaşlığı simgeleyen Mamiko. Bebek çeşitlerine bu linkten bakabilirsiniz.


Ben bu defteri Hollanda'dan, yanlış hatırlamıyorsam 14 Euro'ya almıştım. Defterin dış kabı oldukça güzel baskılı, su geçirmez naylon bir kumaştan. Açılmasını önleyecek biraz gevşekçe olmakla birlikte bir lastiği var. Aynı zamanda defterin dış kabına bağlı olarak bir de charm denilen süsü mevcut. Bu süs aynı zamanda ayraç vazifesi görüyor.


             

(İşte size bahsettiğim blogger'ın fotoğrafları çevirmesi hadisesi bu, ne yaptıysam düzeltemedim bu fotoğrafı. Bunun çözümünü bilen var mı?) Kimmidoll'un içinde spiralli bir defter mevcut ve bu defter şaşırtıcı derecede iyi. Fotoğraftaki yazı, Levenger Ultraviolet dolmakalem ve Sailor Ultramarine mürekkep ile yazıldı ve sayfalar arkalı önlü kullanıldı.


Boyutu biraz garipçene olsa da (ne büyük, ne küçük) ben bu defteri çok sevdim. Türkiye'de her ne kadar satılmasa da, Hollanda'ya gittiğimde tekrar alabilirim diye düşünüyorum. 

Siz spirallli defterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Spirallidefter

CONTINUE to READ in ENGLISH


Today, we have a notebook which I think ladies will enjoy more. Kimmidoll is a brand created with an inspiration of Japanese culture. Actually the flagship product of the brand is little dolls like Momijis'. However Kimmidoll offers different products such as keychains, pens and notebooks dedicated to this single dolls. For instance the notebook I picked is dedicated to the doll named Mamiko which is a symbol of Friendship. You can check the dolls from this link

I got this notebook from the Netherlands, as far as remember for 14 Euro. Cover of the notebook has a very nice priting on a membran like waterproof material. It has an elastic band even though it is a bit loose. It also has a little charm depicting the related doll hanging from the cover of the notebook. This charm is also a bookmark for the notebook. 

(And this is the problem I mentioned before that blogger is rotating the photos and I could not able to change it even though I tried uploading it for several times. Is there anyone who knows the solution?) Kimmidoll has a spiralled notebook inside and the paper is surprisingly good. It was written with Levenger Ultraviolet Fountain pen and Sailor Ultramarine Ink and I used the pages on both sides. 

Even though the size is a bit odd (neither small pocket notebook nor a full size one) I liked the paper. Even though it is not sold in Turkey, I might have another when I visit the Netherlands next time. 


What do you think about spiralled notebooks?

Cheers,

Zeynep Spiralledbook
13 yorum:

 1. İnanılmaz fazla bebek çeşidi varmış, ürünlerse müthiş, kupalarda gözüm kaldı:)) Ben spiralli defterleri seviyorum, yazımı çok rahat oluyor, o nedenle daha çok spiralli defterleri tercih ediyorum..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok güzeller ama maalesef burada satılmıyorlar.

   Spiralli defterlerle ben de rahat ediyorum, özellikle yazı yazacağım alan darsa kullanışlı geliyorlar.

   Sil
 2. Deftere bayıldım. Ilkokulda büyük olmaya ilk adımlardan biriydi benim için spiralli defter kullanmak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle o dev gibi büyük spiralli defterlerden aldırmak için uğraştığımı hatırlıyorum ben de :)

   Sil
 3. Ben de her zaman spiralli defter kullanırım. 2 tl - 15 tl yada daha pahalı olsun ama spiralli olsun. Masada yada alışverişte yazmaya hazır halde oluyor. Bu arada Sirkeci'ye Yeni Zaman Kırtasiye'ye gittim. Homo Sapiens dolma kalemimi aldım.Çok mutluyum. Hakkâri'ye kadar kalem elimdeydi neredeyse. İnsanı yazmaya teşvik eden kalemlerden. Bu spiralli defterlerden Branson marka defter vardı. Çok hoş duruyor o da.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Homo Saphiens. Çok güzel kalemdir. Güle güle kullanın, güzel şeyler yazın inşallah.

   Branson marka defteri kullandınız mı? Performansı nasıl merak ediyorum.

   Sil
 4. This is one adorable notebook! I really like the textile inspired pattern as a cover, and quality paper just sweetens the deal.
  Spiral bound notebooks can be good and bad. The ones with sturdy wire are wonderful, since the pages will stay flat; however, the ones with flimsy wire often end up with curled or fallen out pages. I won't be as seletive to binding as long as the paper is great.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fallen out pages or misalligned lines. I really really hate it!

   But they are really usefull if you have limited area to put your notebook, pens, coffee or tea. That's why sometimes they are so handy.

   Sil
  2. the wire-bound notebooks are a lot better compare to years ago, but sometime the wire makes the storage a bit harder as well, since it can be caught to something else. But like you said, it can be space saving when the desk is occupied with pens ;)

   Sil
  3. Couldn't agree more. It is a bit odd looking when you try to store them, especially when you have 10 wire-bound notebooks to store.

   Sil
 5. Notebook defteri inanılmaz çok beğendim gerçekten notebook için çok güzel

  YanıtlaSil
 6. Really love this notebook. The design was too cute.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you, it is indeed a nice design.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...