Lamy Al-Star Pearl

Scroll down to read in English

Lamy'nin düzenli aralıklarla yeni renkler piyasaya sürdüğünü biliyorsunuzdur. Sanırım markayı canlı tutmak, farklı kitlelere hitap etmek için güzel bir yol. Lamy Al-Star Pearl de Lamy'nin Al-Star ailesindeki yeni rengi. 


Pearl, fotoğrafta gördüğünüzden biraz daha açık. Şampaya beji olarak tarif edebileceğimiz bir renge sahip. 


Aslında oldukça açık olan bu rengi fotoğraflarda yansıtmak oldukça güç. Bu yüzden referans olabilecek diğer aile üyelerini de fotoğrafa dahil etmeye çalıştım. Siz kalemlerinizde farklı renkleri tercih ediyor musunuz? Yoksa bir kalem sadece siyah ya da gri mi olmalı?

Sevgiler

Zeynep İncigibi

CONTINUE to READ in ENGLISH


You might know that Lamy launches new colors to the market regularly. I think, it is a good way to keep the brand alive and embrace different types of people. Lamy Al-Star Pearl is the new color member of Al-Star family. 

Actually Pearl is lighter than it seems on the photos. It has a color which can be described as champaigne beige.

Since it is a bit hard to reflect the real color in the photos, I wanted to include other family members which can be a reference. Do you prefer pens in different colors or a pen should be in black or grey only?

Cheers,

Zeynep Likeapearl

20 yorum:

 1. Colors, colors, colors... Gimme colors. But in different pens, one Safari is enough!

  Keep on rockin'!

  BT

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. One is Safari is never enough but I do like colors in different pens either :) Agreed on that!

   Sil
 2. ben de merak ediyordum bu yazın da vesile oldu kaç tane safarin var allah aşkına? ayrıca o ortadaki bordoya da bayıldım!! le mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence sayılara takılmayalım. Ama yakın zamanda "eye candy" olarak blogda görebilirsiniz :)

   Sil
 3. İşte bu kaleme bayıldım. .Gerçekten bir içim su..Karar vermek zor aralarında ama bu daha da bir güzel sanki..Sınırlı üretim değil mi??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sınırlı üretim olması lazım ama yaklaşık 1 sene kadar piyasada oluyor sınırlı üretimler.

   Sil
  2. Çok güzel o zaman..Peki bir kişinin ilk Lamy dolmakalemi olarak bu rengi tavsiye eder misiniz?? Bir de online alabileceğimiz güvenli bir site biliyor musunuz?? Çok soru sordum ama..

   Sil
  3. Şahsen Lamy'nin renkleri zevke göre çok değişken ama bence herhalükarda güzel. Dilerseniz cultpens.com'dan ya da thewritingdesk.co.uk'den satın alabilirsiniz.

   Sil
  4. Lamy safari ve all star için 50 tl altında önerebileceğiniz en iyi lacivert mürekkep(ler) nelerdir acaba?

   Sil
  5. Birincisi J. Herbin 1670 anniversary ink http://thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?brand=Herbin&range=1670+Anniversary+Ink+Blue&cat=ink

   İkinci'ler Diamine
   *Sargasso Sea
   * WES Imperial Blue
   * Eclipse

   http://thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?brand=Diamine&range=bottled+ink+80ml&cat=ink

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sil
 4. Oh my! The color in the first photo is very captivating!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It is kind of a bit dark on the photo but still a nice color to have.

   Sil
 5. Merhaba, 3.resimdeki yeşil Lamy modelinin ismini öğrenebilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Rnegin spesifik adını bilmiyorum ama kendisi Lamy Al-Star. Al-Star'larda tek bir yeşil renk var. Hala üretimde olmayabilir yalnız.

   Sil
  2. ben de not düşmüş olayım,
   o yeşil renk "silvergreen" olarak geçiyor. "special edition" olarak lanse edilmemiş bir renk ama chrome clip ve chrome nib olanının 2008'de üretimi durmuş. siyah clip ve siyah nib olanın ise üretimi 2010 da durmuş.

   Sil
  3. Teşekkürler bu faydalı bilgi için.

   Sil
 6. Merhaba,
  Bugün öğle yemeğine eve doğru giderken, mahallemdeki kopyalama merkezine, 'okullar açılıyor, yeni malzemeler gelmiştir. belki aradığım gibi ucuz işlevsel bir kalemlik bulurum" diyerek girdim. (çıkmadı)
  Fakat vitrinde 4-5 scrikss kalem setinin yanında "Lamy Al-Star Pearl" duruyordu. :) Bu rengin özel versiyon olduğu da sizin bu yazınızdan aklımda kalmış. İyi bir pazarlıkla, çok da güzel bir fiyata, Lamy sahibi olmak hiç planlarımın arasında yokken, alıverdim. :) (bu aral M200 Demonstrator, bana göz kırpıyor.) Dönüşte de dnr'dan z24 konvertörü alarak ofise girdim. Diamine Amaranth ile doldurarak ilk Lamy deneyimimi yaşamış oldum. Şimdeden ofiste en çok kullanacağım kalemlerden biri olacağını seziyorum...
  selamlar,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neye niyet, neye kısmet. Umarım memnun kalırsınız kaleminizden. Al-Star'ların tek sıkıntısı gövdelerinin çizilmeye ve zedelenmeye açık olması. Bunun dışında oldukça güzel kalemler. Amaranth da çok yakışmıştır diye tahmin ediyorum. Güzel günlerde kullanın.

   Sevgiler

   Sil
  2. Amaranth'ı daha önce Scrikss 17 ile kullanıyordum. Scrikss'in ucu Lamy'nin M ucuna göre baya "Fine" kalıyor. Şuanda sanki 2 farklı mürekkep kullanıyor gibiyim.
   mürekkebin Scrikss 17 ile koyu, kuru ve shadingsiz bir yazımı varken Lamy'de ıslak ve shading li bir yazımı var.
   Not almak için kullandığım defterde epey saçaklanıyor. akşam rhodia da üzerinde test edeceğim. alıştığımdan daha ıslak yazıyor. farklı mürekkeplerle de denemek gerek belki biraz müdahale gerekebilir.

   selamlar & sevgiler,

   Sil
  3. Mürekkeplerin renkleri kalemlerin ıslaklık, kuruluk durumlarına göre farklılık gösteriyor... Ve evet, eski kalemlerin uçları genellikle incedir. Zaten Scrikss kalemlerde uç boyutu yok. Standart uçları genelde M-F arası bir noktada. Üstüne bir de kuru yazınca daha inceymiş gibi bir izlenim oluşuyor.

   Deftere gelirsek, Rhodia'da daha iyi sonuç alacağınıza eminim ben. Ben şahsen ıslak kalem seviyorum. Bu yüzden oldukça zor defter seçiyorum...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...