Photo of the Day / Gunun Fotografi 23

Scroll down to read in English
                       

Bu sefer günün fotoğrafında bir konuk ürünümüz var. Pilot Prera dolmakalemin yanında Kaft Tasarım'a ait bir tişört. Kaft'ta her tişörtün, her tasarımın bir hikayesi, bir ilham kaynağı var. Serde hukukçuluk olunca, ben de tercihimi, her hukuk öğrencisinin ilk iki senesini Toplum Sözleşmesi eseriyle domine etmiş Jean-Jacques Rousseau'dan ilham alan "Hakim" tişörtünden yana kullandım.


"Yasama, yürütme ve yargı iç içe geçmişse, özgürlükler teminat altında değilse, Anayasa yok demektir. Kuvvet kimdeyse, hakim odur"

Jean-Jacques Rousseau

Herkese mutlu haftasonları!

Zeynep Rousseau

CONTINUE to READ in ENGLISH


Today we have a guest star in our Photo of the Day posts. A Kaft Design t-shirt among my Pilot Prera. In Kaft Design, every product has a story or a source of inspiration. Since I studied law in university, I wanted to pick something related: Sovereign inspired by Jean-Jacques Rousseau who dominated every law students first two years by his book "The Social Contract". 

Happy weekend!

Zeynep Rousseau


8 yorum:

 1. Huvv, konuğumuzu çok beğendim.Kendim için Hakim, Akruban, Tekbant, Neyz... ı ıh yok seçim yapamayacağım. Hepsi benim olsun(çoğu olacak zaten)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Daha güzelleri sizin olsun :)

   Sil
 2. İyi günlerde kullanın.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Sayın Zeynep Rousseau,

  Müsadenizle şımarıklık yapıp, kendi tercümemi sunacağım.

  Eğer yasama, yürütme ve yargı içiçe geçmişse, ve eğer özgürlük teminat altına alınmamışsa, bunun manası anayasa yoktur. Güç kimdeyse hakim odur.

  Güzel ve keyifli günlerde giyin, üzerinizde paralansın. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Efendim, siz çevirmeyeceksiniz de kim çevirecek. Buyrun dilediğiniz gibi :)

   Sil
 4. Bu tişörtü nereden nasil edinilebiliriz.. Var midir internet sitesi satin alabileceğimiz.. Birde russo iyidir de yasama yurutme gucler ayriligi denilince eski bir hukuk ogrencisi olarak akinolu tomas'i da unutmayalim bence ( adamin orjinal adinin yazilisini unuttugumdan boyle yazdim) :) gucler ayriligini ilk o ortaya atmisti taa ortacagda:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. www.kaft.com'dan satın alabilirsiniz. Yazıdaki Kaft Tasarım kelimelerinde de link var. Oradan gidebilirsiniz.

   Aquinolu Thomas deyince durmak lazım.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...