Scrikss Notelook Notebook Review / Scrikss Notelook Defter Incelemesi

Scroll down to read in English


Bugün pek çok kişinin merak ettiği Scrikss Notelook defteri inceleme günü. Scrikss bildiğiniz gibi Türkiye'nin en yaygın dolmakalem markası. Firma ile ilgili genel bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda ürün gamlarını genişleterek kurşun kalemler, tükenmez kalemler ve defterlere kadar genişlettiler. Özellikle sert kapaklı, lastikli boy boy defterleri ile herkese hitap ediyorlar.


Ben de kendim için Mektup serisinden Kanada temalı bu defteri almıştım. Yakın zamanda defteri tamamen kullandım ve sizin için blogda yayınlamak istedim. Öncelikle defterlerin ilk dikkati çeken unsuru çok sayıda kapak tasarımına sahip olması ve her tasarımdan A7, A6 ve A5 olmak üzere üç boy bulunması. Defterlerin fiyatları ortalama olarak küçükten büyük boya doğru 5, 8 ve 10 lira olarak değişiyor. Bu da Scrikss Notelook'u neredeyse Moleskine defterin üçte bir fiyatına getiriyor. 


Defter 100 yapraklı ve 70 gram açık fildişi kağıttan imal edilmiş. Dolmakalemde sıkıntı yaratmıyor, mürekkebi çabuk emiyor ve dağıtmıyor. Ancak kağıdın inceliğinden sebep, gölgelenme yapıyor. Özellikle de benim gibi ıslak dolmakalemleri seviyorsanız, arka sayfayı kullanmak hoşunuza gitmeyebilir. 

Netice olarak ben bu defteri sevdim diyebilirim. Çok çeşidinin olması, her yerde ulaşılabilir olması ve fiyatlarını uygunluğu ile kendisi Moleskine'in pabucunu dama atabilir. Umarım yakın zamanda 100 gramlık kağıt seçenekleri de olur. Serideki diğer defterleri de bu linkten inceleyebilirsiniz. 

Sevgiler,

Zeynep Defteroğlu

CONTINUE to READ in ENGLISH

Today, we have the review of long awaitened Scrikss Notelook. As you might know, Scrikss is the most well-known fountain pen brand of Turkey. You can reach the general information about the company by clicking here. Recently, they broaden their product range to ballpoint pens, mechanical pencils and notebooks. Especially with their hard cover, elastic band notebooks in various size, they have a wide place in the market. 

I bought this Canada themed notebook from their Letter series. I recently used it all so wanted to publish it as a post in the blog. First of all, Notelook has a very wide variety of designs and covers and every design comes in three sizes A7, A6 and A5. And the average price for those notebooks, setting forth from the smallest to the biggest, 5 (2 EUR), 8 (3 EUR) and 10 (4 EUR) which makes Scrikss Notelook one third price of Moleskine. 

Notelook is produced from 70 gr light ivory paper of 100 pages. It has no trouble with fountain pen, absorbes the ink quickly without causing any particular feathering. However, due to the thin paper, it has a shadowing at the back page. Especially if you like wet fountain pens as I do, you will not like using the back page full of shadows. 

To put in a nutshell, I liked this notebook since it has a lot of cover and size choices, widely available and proper in price wise. By those, it can defeat Moleskine. I hope in the near future they can also offer it with 100 gr paper choice. You can see the other notebooks of Scrikss from this link

Cheers,

Zeynep Notebookson

16 yorum:

 1. Çok tatlı ve güzel tasarımlı oluyor defterlerinin. Evde en az 2 tane açılmamışı olmasına rağmen hoşuma giden bir model gördüğümde almadan duramıyorum. Ama gözdem, 3 yıl mı oldu artık hatırlamıyorum, ilk aldığımdı, biraz yıpranmış, defter ne defteri olduğunu şaşırmış, her şeyi yazmışım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kullanılmaktan yıpranmış defterler çok güzel. Üzerlerinde bir sürü iz, hatıra ve enerji taşıyorlar.

   Fiyat performans oranı çok yüksek bir defter Scrikss. Umarım yakın zamanda 100 gramlıkları da çıkar. Zira ben arka sayfaya yazmayınca biraz üzülüyorum :)

   Sil
  2. Evet, boş deftere bir şeyler yazası gelmiyor insanın, ya da en azından benim. Ama dolu deftere bir anı bir anı daha derken :) Ben de arka sayfaya yazamayınca çok üzülüyorum, sanki çevreyi de katlediyormuşum gibi geliyor, içim rahat etmiyor :) Umarım sesimizi duyarlar buradan :)

   Sil
  3. Boş deftere başlamak benim için de stresli bir iş :)

   Arkaya yazamadığım zaman açıkçası, amiyane tabirle defteri mundar etmişim gibi bir hisse kapılıyorum :)

   Sil
 2. Merhaba Zeynep Hanım;
  scrikss note look ilk piyasaya çıktığında almıştım.Fiyatı uygun ve kapak modeli ile oldukça geniş seçenekte olması güzel.Ancak sizinde belirttiğiniz kağıt gramajı seçeneğide eklenirse güzel olacak.Scrikss ten sonra birçok defter üretimi yapan firma piyasaya benzer ürünler çıkarmaya başladı.Bir kalem firmasının defterlerinin bu kadar tutacağını kendileri de bilmiyordu desem ne dersiniz:) Selamlarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası kendilerini de bu başarıyı beklememesine şaşırmam :) Ama umarım bu başarı ile birlikte iyiye doğru giderler.

   Çok merak ediyorum, mesela Scrikss bu blogu takip ediyor mudur?

   Sevgiler

   Sil
 3. demin yazdığım yorumu gönderdim mi acaba, emin değilim.

  neticede bu defter en kolay ulaşılan defterdir ve özellikle defter kullanımına alışmak veya yazı çalışmak için ki, yazı da bol pratik gerektiren bir uğraş, oldukça ideal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kolay ulaşılabilmesi, hem fiyat hem de bulunabilmesi bakımından çok büyük avantaj.

   Yazalım, bol miktarda yazalım!

   Sil
 4. Gerçekten kapak tasarımlarını ben de çok seviyorum, fiyat kalite oranı gerçekten iyi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve çok fazla kapak çeşidi var. Bir şekilde herkese hitap edebilirler. Fiyat da uygun. Umarım böyle devam ederler.

   Sil
 5. This notebook looks rather nice! Ivory paper is always preferred than white ones because the overall tone is softer. The hardcover makes it travel friendly as well

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Actually, sometimes I prefer white paper since some inks looks better on white.

   Sil
 6. Hi,I've bought two Notelook on the Onlineshop from D&R. As a general evaulation paper quality is near to moleskine.According to me one of the best notebook in market about price&performance.
  It offer different page sizes by your area of usage.
  Shortly,ıt just a notelook as a notebook

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I am glad you've liked it. I also appreciate the price/performance ratio in this product.

   Best

   Sil
 7. Ceplik kısmı var mı acaba bu defterde kart falan koymak icin?
  Bir de deri kap alternatifi de varsa çok güzel olur. Şu haliyle, başarılı kapak tasarımlarıyla moleskine iştahlarını bastırmak isteyen benim gibiler için şık, f/p bir seçenek olarak duruyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakmam lazım. Ama kapak tasarımlarında ben de sadelikten yanayım. Biraz daha sadece tasarımlar yapsalar çok güzel olacak...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...