Taccia Savanna Fountain Pen Review / Taccia Savanna Dolmakalem Incelemesi

Scroll down to read in English


Hani size, şu postta biriktirdiğim parayla hangi kalemi almış olabilirim demiştim ya, işte Taccia Savanna dolmakalemimle tanışmanızı rica ediyorum. 


Şekil olarak, filiz vermiş bir dala benzeyen bu kalem, malzeme olarak da oldukça ilginç bir malzemeden, bufalo boynuzundan yapılıyor. 


Elde oyulan ve tek tek cilalanan bu kalemler; altın ve gümüş iki tonlu fine, medium ve broad seçenekli uçlarla geliyor. Kalemin üzerinde durduğu stand da, yine bufalo boynuzundan yapılıyor ve özellikle masa üstünde hatta benim gibi kalemini ofise götürmeye kıyamayanlar için evin salonunda dekoratif bir obje olarak kullanılabiliyor :)

     

Peki her şey iyi hoş da bu kalem nasıl yazıyor? Şaşırtıcı derecede güzel bir uca sahip gerçekten. Ayrıca oldukça büyük, çok kalın olmasa da en azından uzun bir kalem olmasına rağmen ve hatta grip section denilen tutma kısmının da bir miktar kısa tutulmuş olmasına rağmen, uzun yazım seanslarında bile insanı yormayan, ucu kağıdın üzerinde yağ gibi akan bir kalem Taccia Savanna. 


Ben bu kalemi Amerikalar'dan getirttim ve hiç pişman değilim kendisini koleksiyonuma katmış olmaktan. Ayrıca, bu kalemi almamı sağlayan dünya tatlısı insanlar Betül ve Koray'a da buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. (dilerseniz bir tur verebilirim kalemimi!)

Siz nasıl buldunuz bu kalemi?

Sevgiler,

Zeynep Bufaloğlu,

CONTINUE to READ in ENGLISH


Remember I asked you what might I bought with the money I saved up in my coin bank, please meet with my new beauty Taccia Savanna fountain pen. 

This pen having a nice body shape of a budding branch is also made from an interesting material: buffalo horn. 

Hand-carved and individually polished this pens comes with two tone (gold-silver) nibs with fine, medium and broad nib sizes. 

Also the stand beneath the pen is made of buffalo horn as a great way to display the pen on your table or for the one like me who does not want to take the pen to the office it is a great decorative object in the living room :)

OK, everything is fine but how does it write? It is surprisingly amazing. Besides, even though it is a big, at least a long pen and moreover having a short grip section it is quite nice and not tiring at all during the long writing sections. The nib dances on the paper like a knife dances on the butter :)

I had this pen via my friends visiting the States and I don't regret having this pen in my fountain pen collection. Besides, I would like to thank to Betul and Koray (awesome people) who helped me having this pen. (Guys I can lend you this pen for a short while if you want!)

What do you think about this pen?

Cheers,

Zeynep Buffaloson13 yorum:

 1. Son derece şık ve gözalıcı bir kalem, güle güle kullan:) Tek düşündüğüm umarım sadece ölü bufaloların boynuzundan yapılıyordur, yani arkasında "fildişi" gibi bir durum olmasın da..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sustainable olarak geçiyor blogda. O yüzden bir sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim. Umarım yoktur da, gerçekten çok seviyorum bu kalemi.

   Sil
 2. Rahat olun ABD'de bufalo nesli 20.yy başından beri korunuyor. o yüzden ABD'den böyle bir kalem aldıysanız kaçak avcılık ile ilgisi olmadığına emin olabilirsiniz. Kalem ise gerçekten çok güzel... Güzelliklere vesile olmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika! En azından içim rahatladı, zira bu kalemi aldığım günden beri çok seviyorum.

   Teşekkürler

   Sil
 3. Filiz gibi olması çok manidar. Kalem ne kadar akıcı duruyor. Yani kalemi dik tutunca sanki mürekkeple beraber kâğıda akacak gibi akışkan. Koleksiyon için güzel bir parça. Güle güle kullanın. Kalemi alırken resim de çektirdiniz mi :)
  Bu kalemden daha güzelleri sizin olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok çok güzel bir kalem ve hoş bir koleksiyon parçası.

   Kalemi arkadaşım getirdiği için çektirmedim ama sizden sonra benim de bir fotoğrafım bahsettiğiniz yerin duvarını süslüyor.

   Güzel kalemlere, hep birlikte amin diyorum.

   Sil
 4. Very nice! What a unique pen this is, thank you for sharing! I'm curious, does it have any residual smell?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I think I know what you mean by residual smell but I assure you, there is nothing, not even a clue...

   Sil
 5. That is one exquisite looking pen! It indeed looks like an art piece. Seems like the pen has the best in both world: aesthetically appealing and writes well!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. You know it is hard to find them all together. Good looking and a nice, smooth writer.

   Sil
  2. It is definitely hard to find a pen that has everything. But we know you have found one :)

   Sil
 6. Merhaba,
  İncelemenizi gördüm ve bu kalemi almaya niyet ettim. Dün amazon.com'dan sipariş verdim ama kafama takılan gelirken acaba gümrükte sorun yaşar mı? Siz online olarak mı almıştınız ya da daha önce amazon.com gibi bir siteden aldığınız ürünle ilgili gümrüksel bi sorun yaşadınız mı :

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Serkan Bey,

   Ben kalemi bir arkadaşım vasıtasıyla getirtmiştim. Gümrük meselesi biraz şans işi. Normalde 70 doları geçmemesi gerekiyor diye biliyorum ama bazen paket üzerinde bundan fazla bir fiyat olsa da, paketler gümrükten geçebiliyor. Dua edelim sizinki de sorunsuzca ulaşsın elinize.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...