Sunday Post / Pazar Postasi

Scroll down to read in English


Bu hafta üç kitap okumuşum. Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı'nın İmam Ali'si, Hz. Ali'nin hayatını  kısaca ve hatta biraz teknik diyebileceğimiz bir dille anlatan bir kitap.  David Eagleman'ın Ve... kitabı ise, ölüm ve ölümden sonrası ile ilgili küçük öykülerden oluşuyor; oldukça eğlenceli ve düşündürücü. Asıl vaktimi alan Abdülbaki Gölpınarlı'nın Mevlevi Adab ve Erkanı kitabını ise Mevleviliğin temel terimlerine aşina değilseniz tavsiye edebilirim. 


İstanbul'un öteki ucunda oturan kardeşimi ziyarete gittiğimde evde böyle bir misafir vardı. 


Elbette, evin kralı bu misafirden pek hoşnut değildi...


Cevap bekleyen mektuplar cevaplandı, cevap beklemeyenlere mektuplar yazıldı. Bunlar fotoğrafta arz-ı endam edenler, bir de derûnde saklananlar var elbet...


Visconti'nin mavi mürekkebinin güneşle oynaşan revnaklarını çektim hayranlıkla. (Bu arada, mükemmel mavi mürekkebin peşinde koşuyorum bir süredir. Aynı kalemi kullanarak, aynı deftere elimdeki tüm mavi mürekkeplerle yazıyorum. Tamamlanınca sonuçları sizinle de paylaşacağım. Bakalım siz en çok hangi maviyi beğeneceksiniz)


Ve uzun zamandır elime almadığım suluboyalarımla hemdem oldum bir miktar. 

Benim haftam böyle geçti, sizinki nasıldı?

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH

This week has three books. 

I visited my sister and she had this fluffy toy as her guest.  And of course king of the house did not amused by this new company. 

I responded my letters.

I took photos of beautiful sheens of Visconti Blue ink. (By the way, I am conducting a project in chase of perfect blue by using the same fountain pen and notebook with my blue inks. I will share with you when completed and I wonder which blue ink you will like the most)

And I had chance to enjoy my watercolors which I couldn't use for a while.

My week flied away, how was yours?

Cheers,

Zeynep Penfreak

4 yorum:

 1. Visconti Mavisi benimde favorilerimdendir. Biz bu hafta İzmirde ikinci dolmakalem toplantımızı gerçekleştirdik. Onlarca mürekkep şişesi, siz deyin 50 ben diyeyim 100 adet dolmakalem ve tabiki Ali abinin meşhur geographica defterleri gündemi meşgul etti :D Açıkhavada bahçede yapılan bu keyifli sohbetin tadına doyum olmadı. Anlayacağınız keyfimiz üst seviyelerdeydi...pazar günü ise havanın sıcaklığını fırsat bildim ve çeşmeye attım kendimi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım, tüm mavileri bir arada görünce en çok hangisini beğeneceksiniz. Şimdiye kadar MB Royal Blue, Noodler's Baystate Blue, Diamine Imperial Blue, Edelstein Sapphire ile yazdım. Sırada, Louis Vuitton Blue, Visconti Blue, Diamine Saragosso Sea var.

   Vallahi sizin bu İzmir toplantılarınızı ve Çeşme kaçabilme lüksünüzü kıskanmamak mümkün değil :)

   Sil
  2. Mavi mürekkep karşılaştırmasını merak ediyorum açıkçası. Renk kartelanız tamamlanınca mutlaka bekletmeden yayınlayın.

   Sil
  3. Evet ama bunun için her akşam evde uzun saatler çalışmam gerekiyor. Kitaplarıma çalışayım ki, daha çok not tutayım, not tutayım ki daha çok mürekkep harcayayım, böylelikle başka renklere geçebileyim :)

   çok çalışmam lazım çoook.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...