Keskin Color Myra 360 Notebook Review / Keskin Color Myra 360 Defter Incelemesi

Scroll down to read in English


Keskin Color bir Türk markası. Bu defter de bir süredir piyasada olan Myra 360 isimli defteri. Kendisini 12 Mart'tan beri ofis defteri olarak kullanıyorum. 


Siyah kapaklı bu defterin kenarları, lastiği ve içindeki ayracı ile uyumlu olarak muhtelif renklerde. Ben turuncusunu seçmiştim kendim için.


Defterin bir özelliği de, ilk kırk sayfasını "dotted" denilen noktalı şekilde olması. Kalan sayfalar ise çizgisiz. Noktalı defterleri merak eden ama sevip sevmeyeceğinden emin olamayanlar için güzel bir fırsat. 


Myra 360'da krem renkli 100 gramlık kağıt kullanılmış. Ben şahsen mürekkep rengini daha belirgin hale getirdiğinden beyaz sayfalı defterleri daha çok seviyorum ama Myra 360'ın kağıt kalitesi beni oldukça tatmin ettiğinden krem rengi olmasını çok dert etmiyorum.


Yukarıdaki yazı örneğini Medium uçlu bir Pelikan M400 ile yazmıştım. Oldukça ıslak bir kalem olmasına rağmen kırçıllanma yapmadığını görebilisiniz. 


Bu sayfalar ise Medium Pilot Custom 823 ile yazıldı. Her iki sayfanın arkası da yazılı olmasına rağmen gölgelenme olmadığını görebilirsiniz. 


Defterin son sayfaları ise acil durumlarda kullanılmak üzere perfore edilmiş. Böylelikle, deftere zarar vermeden kolaylıkla yırtıp kullanabilirsiniz. Bu arada defterin fiyatı ben aldığımda 14 lira civarı idi. Bu bakımdan fiyat performans olarak oldukça başarılı buluyorum.


Netice itibariyle ben Keskin Color'un Myra 360'ını çok beğendim. Yukarıda saydığım tüm bu artılarının yanında, beyaz kağıt seçeneği ve arkasında ceple piyasaya sürerlerse dolmakalem kullanıcılarının vazgeçilmez defterlerinden biri olabilirler. 

Peki şimdi elleri görelim, kimler bu defterden 1 adet kazanmak istiyor? Lütfen blogu takibe alın ve takip yaptığınız kullanıcı adınızla yorum bırakın. Sosyal mecralarda paylaşanlara ekstra çekiliş hakkı olduğunu da hatırlatalım :)

Sevgiler

Zeynep Defteroğlu


CONTINUE to READ in ENGLISH


Keskin Color is a Turkish brand and this notebook is called Myra 360 which can be found on the market for a while. I use it as my office notebook since March 12. 

Outlining, elastic band and ribbon bookmark of the notebook comes in different matching colors. I choosed the orange one for myself. 

One of the features that this notebook has is the first 40 page is dotted while the remaining pages are blank. It is a good opportunity for those who wonders about dotted pages and cannot decide whether you will like it or not. 

The paper used in Myra 360 is 100 gsm ivory paper. Personally, I like white paper since the ink color is emphasized on white. However, I did not care about it since the paper quality satisfies me enough. 

Writing sample above was written with a Medium Pelikan M400. Even though it is quite wet, you can see that there is no feathering. 

Those pages were written with Medium Pilot Custom 823. There is no shadowing even though the back sides of both pages were also written. 

Last pages of the notebook is perforated to use in emergencies :) So you could easily trip them up without damaging the notebook. Price was about 14 TL (app 5 EUR) when I get it. So in terms of price/performance ratio I found it quite good.

In conclusion, I liked Keskin Color Myra 360 notebook. With all the pros I set forth above, they would be irreplacable for fountain pen users if they also add white paper choise and a back folding pocket to the notebook.

Ok, now let me see your hands, who wants to win a Keskin Color Myra 360? Please follow the blog and leave a comment with your username. I would like to remind that sharing in all kind of social media will grant you extra right :)

Cheers,

Zeynep Notebookson

46 yorum:

 1. Bir defter delisi olarak çok beğendim..
  GFC: Işık
  https://twitter.com/lucknight/status/347657956856303616
  Sevgiler
  rainnlatte at gmail

  YanıtlaSil
 2. Keskin color'un tasarımı kaliteyle buluşturan çizgisini çok beğeniyorum, yabancı firmalara kıyasla kaliteyi çok uygun fiyata elde edebilmek ve yerli malı kullanmak çok güzel:)

  YanıtlaSil
 3. Already a follower - The notebooks look interesting with the removable page sections :)

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten oldukça kullanışlı gözüküyor.

  YanıtlaSil
 5. Şansımızı deneyelim :)

  YanıtlaSil
 6. Türk malı böyle bir defter olduğunu bilmiyordum bile, talibim!

  YanıtlaSil
 7. Hoş gözüküyor. Bir turuncu sever olarak çekilişe katılmak isterim.

  YanıtlaSil
 8. kULLANDIĞIM PEKÇOK DEFTER VAR AMA BU DEFTERİ BEĞENDİM...

  YanıtlaSil
 9. Denemek istediğim bir defterdi, umarım sizin vesilenizle sahip olurum, sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Ben de utanmadan sıkılmadan şansımı deneyeceğim:)

  YanıtlaSil
 11. Buraya doğru at, tutarım ben :D


  https://twitter.com/elif_nigarende/status/347739278228463618

  YanıtlaSil
 12. Kağıdı gerçekten güzelmiş, ben de katılmak isterim (:

  YanıtlaSil
 13. Gerçekten çok güzel bir deftermiş. Özellikle son sayfalarda oluşturulmuş küçük notluklar çok kullanışlı olmuş diye düşünüyorum. Sayfaları koparmayı ve deftere zarar vermeyi sevmeyen biri olarak bu fikir çok hoşuma gitti. Bu güzel defteri bizlere tanıttığın için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 14. Zaten izleyicinizim.Bol şans:)

  YanıtlaSil
 15. Tesadüfen bu defteri bugün rafta inceledim. Bu defter benim olsa :)

  YanıtlaSil
 16. 2 yıl oluyor galiba, bu defterden aldım, siyah kaplı yine, ama kenarları kağıdın renginde yani krem, bütün sayfalar dotted.
  Lastiği biraz kalın ve rahatsız edici, ben özellikle şekilli falan derslerde kullanmıştım, gerçekten estetik duruyor.

  Bu yıl da notlar lazım olunca defterden ayrı ayrı söküp fasikül gibi kullandım onları ama sonradan deftere acıdım ve oturup tamir ettim. Şimdi idare eder durumda ama üzülüyorum çünkü aynısından artık yok. Kullanmaya da korkuyorum defterden kalanı :)

  Bu arada beni çekilişe katmayabilirsiniz, bende zaten var iyi-kötü bir tane :)

  YanıtlaSil
 17. Bu deftere aşık oldum desem yeridir. Çok güzel. Böyle defter tasarlayan insanlar benim kahramanım !

  YanıtlaSil
 18. Şahane bir çekiliş daha, ben de varım ^.^ ve tabii ki her zaman takipçinim =)

  YanıtlaSil
 19. İki boy çeşidinden ikişer tane aldım, bir de burada deneyeyim şansımı. Bana çıkarsa çekilişi tekrarlayabilirsiniz ya da yedek talihli varsa ona gönderebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 20. İşte ben bu sefer Mevlânâ meşrepini öne çıkaramayacağım galiba! Kendime yeni defter bakarken yazıyı okuyup, bakıp da deneyeyim derken bir de ne göreyim, benim olma fırsatım söz konusuymuş...

  Yine de nasipse demek gerekir :)

  Not: Sosyal medya ile alâkalı olmayan biriyim ama e-posta yolu ile ilgilenenlere duyuruyorum zaman zaman diye söylesem, ihtimalleri yükseltmiş olur muyum? :)

  Sevgi ile, cehit ile...

  Ödül E.

  YanıtlaSil
 21. merhaba. ben de talibim. ama kendim almak istersem nerde bulurum? online mağaza ismi verebilir misiniz?

  ve bu defterin yaprakları "acid free" mi? tamamı noktalı olan model var mı?

  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 22. Sayende sıradaki defterimi buldum.

  Almak isteyenler için bilgi: çok yaygın olmasa da bazı sitelerde satılıyor, 2. 3. sayfa sonuçlarında gördüm :]

  YanıtlaSil
 23. Defter kazanmak için değil, ancak gidip bir tane almak için soruyorum. Siz nereden aldınız defteri? Onu da yazsanız tam olacakmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Ben defteri Ankara'da Hoşdere Caddesindeki Sanat Kırtasiye'den almıştım. Ancak İstanbulda da muhtelif kırtasiyelerde var.

   Sil
 24. gerçekten çok denemek istediğim bir defter, bir de çekilişten çıkarsa tadından yenmez.

  YanıtlaSil
 25. Daimi takipçinim ve ben de istiyorum :)

  YanıtlaSil
 26. Sevgili eşim suratımdaki ifadeye dayanamayıp bana aynısından bir tane almıştı.
  Çok güzel bir defter.
  Birde lastiği ince olsaydı...Sanırım Ali Necib Bey onu değiştirme işini halletmişti....Hasılı ikincisine sahip olma arzusu engellenebilir gibi değil.

  YanıtlaSil
 27. Merhaba, şu an Notelook Tren ile dünya turu serisinin defterlerinden kullanıyorum. Dolmakalemle Notelook serisinin diğer fildişi renkli sayfalarına göre daha iyi anlaştılar. Hem havası başka.. Ama fildişi renkli sayfaları özledim. Myra'yi henüz bulamadım buralarda, umarım bana çıkar. Teşekkürler (:

  YanıtlaSil
 28. Ben de katilmak istiyorum :)
  Bloglovin den takip ediyorum ve twitter da paylastim yazini:
  https://twitter.com/Serrulataa/status/348419170095996929

  Sevgiler,

  Defne

  YanıtlaSil
 29. Bu arada bu kadar cok deftere bu kadar cok ne yaziyorsunuz onu da cok merak ediyorum :) keske ben de yazacak sey bulabilsem diyorum, ondan sormak istedim :)

  YanıtlaSil
 30. sevgili eşim bu defteri gördüğümde suratımın aldığı şekle dayanamayıp onu bana satınalmıştı.
  çok güzel bir defter, tek kusuru geniş lastiği.
  Ali Bey'den lastiği değiştirmenin yöntemini öğrenebilirsek her şey çok güzel olacak

  YanıtlaSil
 31. bloğunuzu geçen haftadan bu yana takip eden yeni bir takipçi olarak bende talibim defetere...

  YanıtlaSil
 32. Bu guzel inceleme icin tesekkurler, elleriniz dert gormesin.

  YanıtlaSil
 33. hediyeler konusunda şanssız olduğumu bildiğimden yazmayacaktım ama fotoğrafta görünce şu türküyü paylaşmadan edemedim :)

  http://www.youtube.com/watch?v=dR8enIV2GWw

  YanıtlaSil
 34. Suscribed! Looove the idea of the perforated pages.

  YanıtlaSil
 35. Ben bu defteri yeni aldım ve açıkçası hayal kırıklığı yaşadım. Evet, mürekkebin gölgesi arkaya geçmiyor ama aynı dolmakalem (TWSBI 580 F) ve mürekkep (Diamine Blue/Black) ile bu deftere ve Scrikss'in Notelook defterine yazdığım yazılarda Myra'da kırçıllanma oldu.

  YanıtlaSil
 36. bu tarz marjinal ürünleri bende çok beğeniyorum blog unuza yeni katıldım tek kelime ile sıradışı başarılar...

  YanıtlaSil
 37. inşallah bana da çıkar...

  YanıtlaSil
 38. Defter tasarım olarak her yönüyle çok hoşuma gitti. Kağıdın dokusu, kapağın dokusu, renkleri, lastiği... Ancak iki farklı kalem ve iki farklı mürekkeple yaptığım denemede en arkadaki perfore sayfalarda yazı kılcal kılcal saçak saçak dağıldı (sanırım kırçıllanma dediğiniz durum bu). Defteri önümüzdeki günlerde yapacağım bir seyahatle doldurmak istediğimden diğer sayfalarda deneme yapmak istemedim ancak sizin kullandığınız zamandan bu zamana kağıtta bir değişim mi oldu yoksa en arkadaki sayfalara özgü bir durum mu bu diye merak içerisindeyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef kağıt değişmiş olabilir ya da sizin kullandığınız mürekkepler kırçıllanmaya meyilli mürekkepler olabilir ya da kalemleriniz çok ıslak olabilir. O kadar çok değişken var ki bu noktada.

   Sil
  2. Cevabınız için teşekkür ederim. Denediğim mürekkepleri tahminimce siz de denemişsinizdir. Pelikan 4001 (inococrom modelini bilmiyorum) ile parker quink blue-black (scrikss 419) denedim. Bu mürekkepler kırçıllanmaya meyilli midir genelde?

   Sil
 39. Bu fiyata ben alırım bu defteri

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...