Sunday Post / Pazar Postasi

Scroll down to read in English

Bu hafta kitap konusunda biraz yavaş davrandım. Şeytan'ın Genel Tarihi ve Yeni Başlayanlar İçin Hat Sanatı bitti. Şeytanın Genel Tarihi, ilginç bir uslüp ile yazılmış. Yer yer komik ama bir yandan da fazla çapraz referanslı. Konuya ilgi duyduğum ve temel bilgiye sahip olduğum halde, takip etmekte zorlandığım yerleri oldu. Ömer Faruk Dere'nin Yeni Başlayanlar İçin Hat Sanatı kitabını, konuya ilgi duyan ama nereden başlayacağını bilemeyenlere tavsiye ederim. Bol fotoğraflı, sarih açıklamalı, güzel bir kitap. 


Ufak bir Ankara seyahati yaptım. Büyük keyifle Ankara kırtasiyelerini gezdim. Kalem denerken yüzümde oluşan muzip ifadeyi sizinle paylaşmak istedim. Bu muhteşem dükkanla ilgili özel bir post hazırlayacağım.


Bu hafta harika kalemler edindim. Sırayla, Rotring 700, Lamy P25, Lamy Safari Auquamarine Limited Edition, Scrikss 85 ve iki adet Fountain Pen Revolution Dilli Dolmakalem. Rotring 700 ve iki adet Fountain Pen Revolution Dilli kalemler hediye geldi ve benim için çok anlamlılar. Limited edition Lamy Safari Aquamarine ise maalesef dolmakalem değil, rollerball ama rengini çok sevdiğim için aldım. Bu kalemin dolmakalemine sahip olup da takas yapmak isteyenler olursa haber versin :) Bu arada, mektup ise sevgili Shangching'den. El yazısı muhteşem değil mi?


Bu iki muhteşem Pelikan Souveran da, bana bir kaç haftalığına emanet edilen güzellikler. Yakın zamanda onlar hakkında da post hazırlayacağım. Şimdilik kullanmanın tadını çıkarıyorum.

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Ankarayıçokseviyorum

Not: Unutmadan, bu haftasonu kendime bir de bisiklet aldım Ankara'dan. Bundan sonra işe bisikletle gidip geleceğim. Bana şans dileyin :)CONTINUE to READ in ENGLISHI was a bit slow about books this week. I read two books. "General History of Satan" and "Ottoman Calligraphy for Beginners". 

I did a short Ankara trip and had a tour of Ankara stationery stores. I wanted to share funny facial expression of mine while I am testing the pens. I am going to prepare a particular post about this speacial store. 

This week I had some wonderfull pens. Starting from top, Rotring 700, Lamy P25, Lamy Safari Aquamarine Limited Edition, Scrikss 85, Fountain Pen Revolution Dilli Fountain Pens. Especially Rotring 700 and two Fountain Pen Revolution Dilli Flex pens mean a lot for me. My limited edition Lamy Safari Aquamarine is unfortunately is not a fountain pen but a rollerball. Please let me know if you have fountain pen of it and if you are interested in making a barter trade out of it :) By the way, letter beneath is from Shangching. Look how fabulous she writes. 

And those two georgeous Pelikan Souveran is lent me for a couple of weeks. I will prepare a post about them but for now, I delightly enjoy using them.

How was you week?

Cheers,

Zeynep OhboyIloveAnkara

PS: I bought a bicycle from Ankara and from now on I will ride my bike to office. So please wish me good luck :)

36 yorum:

 1. Zeynep hanım, bisikletiniz uğurlu olsun, güle güle kullanın. İşe onunla gidip gelme kararınız çok taktir edilesi, ama çok dikkat edin kendinize, büyük illerde bisikletlere neredeyse hiç saygı göstermiyorlar. Sakın ha kaskınızı eksik etmeyin yanınızdan :)
  Ben Ankara'ya bu sene geldim ve pek düzgün kırtasiye bilmiyorum haliyle. Tek tük gezdiğim kırtasiyeler de çok ilgisiz, elemanları çok bilgisiz gibi geldi. Post yapacaksınız ama isimlerini de burdan paylaşabilirseniz, en kısa zamanda ziyaret etmek isterim oraları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Anadolu yakasında gidip geleceğim için cesaret edebildim açıkçası. Kask da aldım.

   Ankara'da pek çok güzel kırtasiye var. Ben sadece bir tanesinde fotoğraf çekebildim ama diğerlerini de isim ve adres olarak belirtebilirim.

   Sevgiler

   Sil
 2. Yorucu bir haftanın sonunda Cumartesi kendimi Man of Steel filminde buldum. Her ne kadar çok olumlu yorumlar almış olsada ben anladımki benim için Cristopher Reeves den başka bir Superman olamayacak. Demekki çocukluk kahramanlarını değiştiremiyoruz. Onun dışında pazar günü Çeşme havası alındı...Zeynep Hanım iki seferdir benim gözüm olan iki kalemi kullanıyorsunuz !!! :D White Tortoiseden sonra şimdiki M450 içimi titretti :P Her ne kadar M200 Green , M 400 Green, M800 Brown tortoise ve M1000 Green Stripe a kavuşmuş olsamda Pelikan ailem M600 WT ve M450 olmadan sanki huzura eremiyecek :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzmirlileri çok kıskanıyorum. Çeşme elinizin altında, muhteşem midye ve kokoreç imkanı da cabası. Kordon filan hiç saymadım dikkat ettiyseniz :) Biz burada karabiberden yenmeyen midyelere talim ediyoruz.

   Bu iki kalem okuyucularımdan Turgay Bey'e ait. Kendisinin harika bir koleksiyonu var. Sağolsun bana kalemlerini teslim ediyor, kullanın, inceleme yazın diye. Ne kadar şanslıyım değil mi? Bu arada, bu altın kapaklar çok şık duruyor gerçekten.

   Sil
  2. Evet bende çok beğeniyorum Pelikanın tortoise serilerini. Bence hepimiz dolmakalem kullandığımız ve farkındalığımızdan dolayı çok şansılıyız

   Sil
  3. Kesinlikle öyle. Dolmakalem özel bir eşya, kullananı da özel hale getiriyor.

   Sil
  4. baharatsız da midye dolma güzel olmuyor, yavan oluyor.

   Sil
  5. Ama son iki yediğim midye dolma baharattan yenmiyordu :)

   Sil
 3. Şeytanın genel tarihi mi o kitap.. Kabalcı yayınevinden.. Uzun zaman önce okumuştum.. İlginç bilgiler barındırıyor..
  Bisiklet.. En son bisikletle küçük çaplı tatile çıkma macerası yaşamıştım.. Sonrasında tövbe ettim.. Şehir içi için güzel ama gaza gelip tatile falan çıkayım demeyin..
  Bol şans:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ilginç bilgiler var ama okurken nedense akmadı.

   Bisikletle tatile çıkabilecek kadar cesur değilim maalesef :) Paketiniz elinize ulaştı mı?

   Sil
  2. Kitapta çok fazla bilgi var.. Ne kadar ilgili ve bilgili de olsanız bir yerde kaçırıyorsunuz.. Ben sanırsam 3. Niyetlenişimde bitirebildim.. Bitirememiş de olabilirim:)
   Paket ulaşmadı aslında kargo bilgilerini ulaştırabilirseniz ben şubeden de alabilirim.. Zira haftada 1-2 gün geliyor buraya kargo..

   Sil
  3. Kesinlikle katılıyorum. Çok bilgi olması bir yana, üslubda bir sıkıntı var, açıklamadan sürekli çapraz referans yapıyor. Bu yüzden kitap akmıyor.

   Kargoyu güvenliğe vermiştim. Onlar gönderdi. Bugün tekrar öğrenirim.

   Sil
  4. Paket ulaşmış elime.. Personel almış ancak haber vermemiş işe gidince gördü .. Çok teşekkür ederim efwnim saygılar...

   Sil
  5. Güzel günlerde kullanın.

   Sevgiler

   Sil
 4. bir ankara kırtasiyesi,

  çok yakında writetomeoften blogunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Resmen öyle valla. Ama sansür var bu blogda, küfür etmiyorum :)

   Sil
 5. The pens look lovely, but you look even prettier :)

  Good luck and be careful on your new bike!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you very much Millicent.

   I also really need that luck!

   Sil
 6. Zeynep, Afrika ve Asya serisini beğendinmi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben özellikle Asya olanı çok beğendim. Ama şu denediğim farklı nitelikteki uçlar çok güzel. Aurora'dan kalem alırsam mutlaka özel uç alacağım.

   Sil
 7. Zeynep Hanım Lamy P25 oldukça eski bir model acaba West Germany üretimi mi? Bir de bu kadar kırtasiye gezmek zor olmadı mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet West Germany üretimi doğru bildiniz.

   Kırtasiyeleri badigardımla gezdim, aldıklarımı da ona taşıttırdım hatta arabanın kapısını da açtırdım :)

   Sil
 8. ZEYNEP HANIM YENİ KALEMLERİNİZ HAYIRLI OLSUN.
  MODELLERİ YAZARKEN SCRIKSS 84(?) İBARESİ DİKKATİMİ ÇEKTİ..
  BU SCRIKSS İN 85 MODELİDİR.UÇ KISMI AÇIK OLMASI LAZIM (M)UÇ TUR.ÜRETİMDEN KALDIRMIŞ OLDUĞU BİR MODELDİR.84 MODELİ SİYAH KAPAK YEŞİL SİYAH GÖVDELİDİR. BAŞKA RENKTE ÜRETİLMEMİŞTİR. AYRICA 84 MODELİ VİDALI KAPAKLIDIR.
  SELAMLAR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah işte ben bu blogun okuyucularını bu yüzden seviyorum. Kesinlikle 84 olması lazım. Hatta elimde 84 var, 85'in de blogda incelemesi var :)

   Hemen editliyorum.

   Sil
 9. takipçi sayısının şu an 498 olduğunun farkında mısınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet resmen tehlikenin farkında mısınız gibi oldu ama sanırım sabitlendik 498'de :)

   Sil
 10. Yaa çok güzel kalemleriniz. Kıskandım. :) ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazar etme ne olur, Ankara'ya gel senin de olur :)

   Sil
 11. Canım ya kaç gündür o kadar yoğunun ki taşınma işlerimden dolayı . Ankara ya geldiğini bilseydim görüşmek isterdim . Nasip değilmiş :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar geleceğim inşallah kuzum. Nasıl gelip gittiğimi anlamıyorum zaten. Hop diye geçiveriyor zaman. Bir dahaki sefere evine gelip o lezzetli pastalarından, kurabiyelerinden yiyeceğim kesin :)

   Sil
 12. Ankara'da olup da böyle yerleri bilmediğimi görünce sanki yabancı bir sehirdeymisim gibi hissediyorum. Sorsalar kesinlikle burda yok derim hala inanmıyorum da zaten :) biz nasil bilmiyoruz yahu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz yaşadığımız şehirde gündelik hayatın telaşesine o kadar çok kapılıyoruz ki, kimi zaman turist olarak gittiğimiz şehirleri daha iyi tanıyoruz.

   Emin olun benim de İstanbul'da varlığından haberdar olmadığım bir sürü yer var.

   Sil
 13. ankarada olup da muhteşem olan kırtasiye hangisi o kadar merak ediyorum ki, cevabını öğrenir öğrenmez koşarak gideceğim, bir isim verin yeter haydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazısını yayınlayacağım :)

   Çok azıcık bekleyiniz.

   Sil
 14. not sure how I did not read this Sunday post until Friday :/ Glad that the letter reached you in one piece. I am a chicken when it comes to bicycle, though I learned how to ride when I was 4. I thought about riding bicycle to work when I first moved to CA, but seeing how the bus driver drove, I shall remain off the bike!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oh it is totally a fun to go office with bike. You should be doing it. Although it might be though when the hot climate is considered.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...