Sunday Post / Pazar Postasi

Scroll down to read in English


Bu hafta yazılmayı bekleyen mektupları yazdım, gönderilmeyi bekleyen paketleri hazırladım. 

                      

Küçük bir alışveriş yaptım. Sürpriz olsun, ilerleyen günlerde blogda yazarım.


Bu da sevgili bisikletim Vecihi. Kendisi beni uçurduğu için Vecihi ismini aldı. Havacılık tarihimizin şanlı pilotuna selam olsun!

Dikkat ettiyseniz bu hafta hiç kitap bitirmedim. Elime kitap almaya fırsatım olmadı. Bazı haftalar da böyle geçiyor işte. 

Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

CONTINUE to READ in ENGLISH


I wrote the letters awaiting and prepared the packages to go. 

I did a little shopping but I am keeping the privacy now. So you will see them in the following days. 

And this is my bike Vecihi. It was named after an old Turkish movie characher, a pilot. Since because I am totally flying with this bike :) 

If you notice I did not finish any books this week. This is how some weeks pass. 

How was you week?

Cheers,

Zeynep Penthusiast


28 yorum:

 1. istanbulda bisiklet sürmeye nasıl cesaret ediyosunuz merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evim de işim de Anadolu yakasında. Aradaki mesafe de bisikletle 15 dakika. Nispeten sakin ve güvenli yollardan gidiyorum. Ama elbette hala şans dileklerinize ve dualarınıza ihtiyacım var :)

   Sil
 2. Blogunuzu epeydir takip ediyorum uzaktan ama sanırım en uzun yorumumu bugün yapacağım.
  öncelikle Vecihi'niz hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Aramıza hoşgeldiniz.
  Uzun süre katlanır bir bisiklet sahibi (tern değil, dahon ama :) ) ve Anadolu yakasından Avrupa yakasındaki işine bisiklet+vapur ile gitmiş ve haftasonları tüm ulaşımını bisikletiyle yapan biri olarak diyebilirim ki bisikletçilerin sayısının artmasıyla trafiketekilerin de farkındalığı ve bize olan saygısı da artıyor. Bir de tabii bu güzelliğin keyfini sürerken insanlara da bisikletin keyifli, sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olduğunu da hatırlatmış oluyoruz böylece...
  Bol pedallı günler dilerim... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Böyle arada yorum bırakın lütfen :)

   Bisikletle işe gidip gelmek hayalimdi gerçekten. Özellikle Avrupa'ya gittiğimde bisikletli turlara katılıp, işe bisikletle gidip gelen insanlara gıptayla bakıyordum. Nihayet artık bir Anadolu yakası sakini olarak ben de işe bisikletle gidip geliyorum. Şimdilik, Bağdat Caddesine indiğim noktaya kadar biraz zorlansam da ona da alışacağımı zannediyorum. Bu arada kask da taktığımı söylemeliyim :)

   Umarım bisiklet yaygınlaşır, bisiklet yolları ve sürücülerin bisiklet farkındalığı artar.

   Sevgiler

   Sil
 3. Asıl Bağdat caddesine inişler keyiflidir. (Özellikle tren yolunun altından yokuş aşağı hızla inişlerde insan kendisini kuş gibi hisseder) Sokaklara gire çıka bütün kestirmeler, hangi yokuştan inişin en çok keyif verdiği, trafiğin hangisinde daha tenha olduğu vesaire vesaire hepsi zamanla öğrenilir.
  Ah bir de o inişlerin çıkışı olmasa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte ben henüz onları tam çözemedim. Umarım çözdükçe daha keyifli olacak. Bakalım haftasonu da inşallah sahile inip, oradan devam edececeğim

   Sil
  2. doğru vallahi, evden caddeye inmek çok eğlenceli, pedal bile çevirmeden iniliyor ammaaa, hele vecihi gibi küçük tekerlekli bisikletlerle caddeden minibüse çıkmak insanın nefesini kesiyor, dalağını şişiriyor. bayağı bir yokuş var arada ama arabayla inip çıktığımız için farketmiyoruz normal zamanda.

   Sil
  3. İlk günler çok zorlanmıştım ama şimdi kondisyonum arttı. Ben yürürken dahi fark etmiyordum ama yokuşmuş gerçekten.

   Sil
 4. Yıllar önce kullandığım bisikletimi hatırladım.Ama benimki vitesli değildi.Ne günlerdi.Şimdi bulunduğum şehirde bırakın bisikleti yürümek bile zor.Okuldan çıkınca ilk işim bisklete koşmaktı çoğu zaman.Hey gidi günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çocukluğum bisiklet tepesinde geçti. O yüzden çok severim. Biraz tehlikeli olmakla birlikte işe bisikletle gidebildiğim için gerçekten çok mutluyum.

   Sil
 5. Sounds like a delightful weekend! It is cute that you name your bike :) I think one of mine in the past was named Pegasus, but with the way I rode, "Snail" would have been a better name. This past weekend, I somehow paid off all my greeting card debt by making 3 of them. Most turned out better than I thought, and I started to get a hang of the watercolor palette I have.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Shangching. It was really delightful.

   Oh greeting cards? Watercolor palette? Why don't you share in your blog so that we could get inspired.

   :)

   Sil
  2. Here is the post on the cards I made: http://undsoweiteretc.blogspot.com/2013/07/cathartic-therapy.html

   Sil
  3. Waouw Shangching, they are absolutely perfect! Sorry that I missed the post. It was during the occupy gezi protest :)

   Sil
  4. Oh, you actually just read it in time, since I only posted it less than an hour ago :)

   Sil
  5. Ahahah, after all those years of learning and using English, I still have problems with propositions, dates and numbers :)

   Sil
 6. Selamlar!

  Blogunuzu epeydir sessiz sedasız her gün takip ediyorum, öncelikle tebrik ediyorum sizi :)

  Bir avukat olarak her ne kadar iş hayatımız bilgisayar karşısında geçse de ve her iş artık elektronik ortamda yapılmaya başlansa da, kalem-defterden, kısaca yazmaktan vazgeçmem mümkün değil.

  Bu konuda da tavsiyelerinizin değerli olacağını düşünüyorum.

  Günlük kullanım için fiyat/performans olarak tavsiye edebileceğiniz ball pen/tükenmez var ise duymak isterim. Gövdesi kalın ve akıcı yazı performansı benim için önemli...

  Bu arada blogunuzdaki arşiv epeyce zenginleşti, elinize sağlık :) Belki dolma kalem / roller / tükenmez kalem vb. etiketler de yararlı olabilir, nacizane önerim olsun.

  Saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oluyorum blogun sessiz izleyicilerinden yorumlar geldikçe :)

   Aslında gündelik hayatın telaşesi içinde roller kalemlere duyulan ihtiyacı yadırgamıyorum. Gerçekten. Zira dolmakalem daha fazla ritüel, daha fazla zaman istiyor ve maalesef bu her zaman mümkün değil. Özellikle son yıllarda gittikçe daha iyi roller kalemlerle karşılaşıyorum. Bloga şöyle bir baktım 4 adet inceleme yapmışım.
   http://www.banasikcayaz.com/search/label/Rollerball

   Ballpoint konusuna gelince, onlarla işte aram hiç hoş olmadı. Ama neden olmasın belki fikrim değişir. Elimdeki ballpointlerle de yeniden göz gezdireyim.

   Sevgiler,

   Eski bir meslektaşınız Zeynep Avukatlıkterk

   Sil
  2. Bir yerlerde okumuştum diyorum avukat olduğunuzu demek ki yanlış hatırlamıyormuşum. :)

   Ballpoint/tükenmezlerden vazgeçemiyorum gündelik kullanımda... Her zaman ofiste olamıyorum, ayaküstü yazıp çizmem gereken çok şey oluyor. Pratik oluyorlar açıkçası. Lamy Al-Star kullanıyorum yine Lamy uç ile ancak daha kaliteli, ağır ve gövdesi kalın bir kalem arayışı içindeyim. Ballpenlerle ilgili inceleme ve tavsiyelerinizi bekliyorum o halde.

   Saygı sevgi bizden, görüşmek üzere.

   Sil
  3. Şu anda yaptığım işin avukatlıkla pek ilgisi kalmasa da, hala baroda kaydım olduğundan avukatım diyebilirim değil mi?

   Peki bir şey sorayım, bizim bir arazimiz var miras, yok yok şaka yapıyorum. Sorum şu: Neden ballpoint/tükenmez kalem, neden rollerball değil?

   Sil
  4. Tabii ki avukatsınız :)

   Rollerball çok kullanmaya çalıştım ama nedense rahat edemiyorum. Belki el yazım kaynaklanıyor. Kalın uçlu hiçbir şeyle rahat yazamıyorum, ince uçlu rollerlarla da olmadı... Böyleyken böyle oldu yani :)

   Sil
  5. Bana sanki ballpointler, rollerball'lardan daha kalın yazıyormuş gibi geliyor. Ama tamam sizin için ballpoint ve rollerball incelemesi yapacağım. Hadi bakalım!

   Sonra olur da adliyede karşılaşırsak, çay ısmarlatırım ama :)

   Sil
  6. Bekliyorum o halde

   Çay, kahve ne dilerseniz :)

   Sil
 7. Bu hafta benim için mürekkep ve kalem alışverişleriyle geçti ve her defasında içimden sana teşekkür ederek :)) Blogun sayesinde öğrendiklerimle iyi alışverişler yaptığımı düşünüyorum ama yine de hala biraz acemiyim :P Fakat paylaştıklarınla kalemler ve mürekkepler konusunda daha iyi şeyler öğreneceğimi düşünüyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neler neler aldıysan güle güle, güzel günlerde kullan umarım.

   İnşallah paylaşımlar herkes için faydalı oluyordur.

   Sevgiler

   Sil
 8. Pisikletini bi tur versene :D Bi bincem gelcem :D Bir de internetten alışveriş dosyası bekliyorum, oturduğum yerden tembel tembel nereden ne alırım dosyası lazım bana <3 (Lunanın göbüşündeki kımıltılar ellerinden öpüyorlarmış :D )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vereyim kuşum. Yeter ki, al kocini gel şu Bağdat Caddesine. Gelip evini basacağım :)

   Luna'nın göbüşündeki sekiz düğmenin sekizinden de öpüyorum.

   Sil
 9. Mi casa es su casa canparem <3

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...