Visconti Purple Ink Review / Visconti Mor Mürekkep Incelemesi

Scroll down to read in English


Pelikan serisine ara verip bir mürekkep daha tanıtalım. Visconti Mor. Visconti köklü bir İtalyan markası. Henüz edinmemiş olsam da, çok güzel dolmakalemleri olduğunu ilk elden tecrübe ettim. Mürekkepleri ile ilgili olarak ise, özellikle şişe tasarımlarını çok seviyorum (Tamam çok kullanışlı olmayabilir ama çok şık). Ancak maalesef İtalya'da satılan cam şişelerden, yurt sınırları dahilinde bulmak mümkün değil. Ben İngiltere'den sipariş vermiştim, onlarda da plastik muhafaza içinde plastik şişeler geliyor.

                         

Visconti mor, ıslakken daha canlı, kuruyunca hafif maviye dönen morlardan. Özellikle Rohrer&Klingner Cassia ile çok benzetiyorum. Ancak Cassia daha canlı. Kuruduktan sonra da morluğunu kaybetmiyor. Bunun dışında ise, oldukça sorunsuz problemsiz bir mor. Tek olumsuz yanı suya dayanıklı olmaması olabilir. 

Yaşasın mor mürekkep!

Daha önce incelediğim mor'lar için buraya tıklayabilirsiniz:

Caran d'Ache Storm
Montblanc Lavender Purple

Sevgiler,

Zeynep Mormürekkep


CONTINUE to READ in ENGLISH


Let's give a break to Pelikan line and review another ink: Visconti Purple. Visconti is an Italian brand. Even though I don't have one, I experienced on the first hand that they have great fountain pens And about their inks, I really like their bottle design. (Ok, it might not be very usefull but it is elegant) However, it is not possible to find the glass bottles they sell in Italy, neither in Turkey nor in England. I ordered mine online from England and it comes with plastic bottle inside a plastic outer shell. 

Visconti purple is more vivid when it is wet and it dries out to be more blue-ish. They are quite similar with Rohrer&Klingner Cassia. However, Cassia has a bit more purple purple when compared to Visconti. And it keeps its purple tone after drying. Except than this, it is a non-problematic purple ink. The only problem might be that it is not quite water resistant. 

Viva purple ink!

You can click here to read my other purple ink reviews:

Caran d'Ache Storm
Montblanc Lavender Purple

Cheers,

Zeynep Purpleink


20 yorum:

 1. Zeynep Hanım, şişenin dizaynı aynı hokka gibi ayrıca değişik renk mürekkepler için cesaret alıyoruz yazdıklarınızdan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Bence renklere açık olmalıyız.

   Sil
  2. İstek mürekkep yapabiliyor muyuz acaba? Eğer evetse, şu dolapta duran Platinum #3776 Century Fountain Pen Chartres Blue (B uçlu) dolmakalemim için güzel bir mürekkep önerisi rica edebilir miyim?

   Sil
  3. Hmmm aklıma ilk gelen Sailor Jentle Grenade oldu. Çok güzel bir bordo. Mavi ile harika kontrast oluşturur.

   Sil
 2. Ben geçen sene Visconti Blue almıştım Can kırtasiyeden :) Şişesi gerçekten çok hoş hatta bir süre evdeki bankonun üstünü süslemişti :P Mavisi koyu ve kuvvetli net bir mavi. Ben çok beğendim ayrıca yeşil, turkuaz da vardı benim aldığım sıralarda. Mor rengi de güzel olmuş...tam Visconti Rembrandt Mor dolmakalem rengine uygun bir renk :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende de Visconti'nin mavisi var. Hatta şu anda lacivert Scrikss 85'imde kendisi. Kullanıyorum. Çok çok ama çok güzel bir renk.

   Bende yeşili ve kahverengisi var ayrıca. İkisi de güzel.

   Sanırım bir Visconti kalem alma zamanım gelmiş :)

   Sil
  2. Kesinlikle :D ben Rembrantd kullanıyorum ki başlangıç seviyesinde bir kalemdir Van Gogh ,Divina, Michelangelo,Opera serileri çok daha üst seviyede... Van Gogh 2011 serisinden biri olabilir

   Sil
  3. Ben de ayıptır söylemesi, günlük kullanım için bir Van Gogh bir de evde kullanmak için Homo Saphiens istiyorum. Çok mu şey istiyorum acaba?

   :)

   Sil
  4. İsteyenin bir yüzü derler ya...isteyelim çünkü istedikçe odaklanıyoruz ve sonuç olarak mutlaka bir şekilde bize geliyor :D Homo Sapiens'i bende uzun süredir isterim ama nedense gidip başka şeyler alıyorum :)) Gerçi bazı şikayetler de okumadım değil FPN de...

   Sil
  5. Homo Saphiens'in ilk lotunda bir sorun vardı. Bir arkadaşımda var. Uç terleme yapıyor ve section denilen kısmı boyuyordu. Ama değiştirdiler. Ucu M1000'in ucu gibi, çok güzel tepki veriyor.

   Sil
  6. Homo Sapiens gerçekten özenle yapılmış kalemlerden biri. Şu an sorun yok. Kalem dengesi, akışı zaten muazzam. Kalemle yazarken (eşim okumasın burayı) kalem ucuna bakıyorum. Ne yazdığımdan emin olamıyorum. Bir de kaleme ne kadar pozitif duygu yüklerseniz o kadar iyi olur. Yazı işi kutsal iştir vallahi şakaya gelmez.Hakimler bile idam kararından sonra o kalemleri kırarlar çünkü kötü enerji yüklü kalem yine idam yazmaya ön ayak olabilir.

   Sil
  7. Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Yazdığımız şeylerin enerjisi kesinlikle kalemlere geçiyor.

   Nun vel kalem, andolsun kaleme ve yazdıklarına...

   Sil
  8. Dünyayı yöneten kalem, mürekkep ve kağıttır :D

   Sil
  9. Ne kadar güzel söz, insan bunu dövme yaptırsa yeri :)

   Sil
 3. Dolma kalemlerle tanıştığım günden beri hep hayal ettiğim bir markadır.Bu yüzden nicklerimde bu ismi kullanırım.Hangi modeli ilginizi daha fazla cezbetti acaba??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıda da yazdığım gibi, günlük kullanım için bir Van Gogh istiyorum, bir de Homo Saphiens istiyorum evde masamda çalışırken yazmak için. Ucu muhteşem.

   Sil
 4. http://www.flickr.com/photos/ayesiltas/9317197166/

  bu linki kopya edip yapıştırınız ve " F " ucun nasıl boyut değiştirebileceğini tahmin ediniz. Ucu harika esniyor paladyum sayesinde Homo Sapiens tam bir mürekkep aşığı. Her mürekkep ayrı güzel akıyor kâğıda. Caran d'Ache ve Visconti tercihimdir. Aniki de elbette iyi olur, Iro da ama şu an onlar bende yoklar.

  Size Homo Sapiens çok güzel gider. Bazaltik lav da ayrı bir bağımlılık yapıyor.
  Ve de Opera serisi size daha çok yakışacak gibi geliyor bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah evet! Zaten benim de en çok hoşuma giden ucunun o yumuşak esnekliği...

   Alınacak o kadar çok dolmakalem var ki :) Alıp da gerekli ihtimamı göstermemekten korkarım vallahi.

   Mail atacağım birazdan size.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...