Cult Pens Mini Fountain Pen and Fountain Pen Essentials

Scroll down to read in English

Benim de sıklıkla alışveriş yaptığım Cult Pens Kaweco ile işbirliğine giderek yeni bir dolmakalem yapmış. Bu dolmakalemi yaparken aşağıdaki niteliklerden hareket ettiklerini belirtmişler. 

* Küçük ve ince olmalı ki, cebimize, ajandalardaki kalem takma halkalarına girsin ama rahat yazacak kadar da büyük olsun.

* Gövdesi metal olsun ki, sağlam olsun. Tüm gün cebinizde taşıyacaksanız dayanıklı olsun.

* Defter kenarına, gömlek cebine tutturmak için mutlaka klipsi olsun.

* Kalem ufak da olsa yazma deneyimi önemli olduğu için farklı uç seçenekleriyle gelsin, güvenilir ve yumuşak olsun.

* Uluslararası standart mürekkep kartuşlarından kullansın ki, mürekkep konusunda pek çok seçenek olsun.

* Ufak kalemlerde, dönüştürücüler her zaman biraz sıkıntılı olsa da, en azından kompakt bir dönüştürücüsü olsun ki, şişe mürekkepler de kullanılabilsin.

Yukarıdaki bu maddeler Cult Pens'in bu kalemi tasarlarken düşüdükleri. Ben şahsen kendi adıma piston mekanizmalı, orta boy kalemleri daha çok sevsem de, seyahatlerde taşımak adına ufak ve kartuşlu kalemler de kullanıyorum. Özellikle uçak seyahatlerinde kartuşu yanıma ayrıca alıp, gittiğim yerde kaleme takıp, tekrar uçağa bineceğim zaman da çıkartıp atıyorum. Böylelikle uçakta kalemimin akıp akmaması ile ilgili tasalanmıyorum.

Açıkçası ben bu kalemi sevdim, elimde çok fazla Kaweco olduğundan sipariş vermeyi şimdilik düşünmüyorum ama mini boy, günlük kalem arayanlar için ideal bir kalem olabilir. Bu kaleme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Minikalem

CONTINUE to READ in ENGLISH

Cult Pens, which I often shop from had a collaboration with Kaweco and produced a mini fountain pen. They think those are the main motives while designing this pen.

* It needs to be small and slim enough to fit neatly in a pocket, or in most organiser loops, but still big enough to write with comfortably.

* The barrel should be metal, so it's good and strong. If it's going to be carried around in your pocket or bag, it needs to be able to stand up to a bit of use.

* The cap should screw on - if it's going to live in your pocket or bag, you want to be sure it will stay securely capped.

* There should be a good metal pocket clip, to make it easier to carry, and to help hold it in place in organiser loops.

* The actual writing experience is still important with a small pen, so it should have a good choice of nib sizes - we don't all like the same width. The nib needs to be smooth and reliable too.

* It should use standard international cartridges, so there are always plenty of choices for ink.
Converters are always a tight fit in compact fountain pens, but it should be possible to use a compact converter, so you can use bottled ink.

All those listings are the essentials for Cult Pens for their fountain pen. For myself, I am a big fan of piston filler fountain pens in mid-size. However, I like carrying small size cartridge fountain pens while I am travelling. Especially when I travel with plae, I take the cartridge with me, install it after I land and throw it away before I get in the plane back. Therefore, I don't need to worry about any possible leakage. 

Frankly, I liked this pen but I don't seem any reason to order since I have a lot of Kaweco's right now. However, it can be a great pen for those looking for a daily mini fountain pen. Please click here for this pen: http://www.cultpens.com/acatalog/Cult-Pens-Mini-Fountain-Pen.html

What do you think?

Cheers,

Zeynep Minipen

12 yorum:

 1. Zeynep Hanım yakın zaman da bir Otto Hutt yazısı bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merak ettim doğrusu; Otto Hutt tercih etmemenizin özel bir nedeni var mı?
   Geçenlerde Yeni Zaman'da bir arkadaşıma hediye almak için bakınırken epey övgüyle gösterdiler; Faber-Castell hatta Graff von Faber - Castell ile rekabet edebileceğini söylediler. Çok tecrübe etmediğim için bilemedim; burada da bu yorumunuzu görünce merak ettim doğrusu.

   Sil
  2. Otto Hutt tercih etmiyorum diye bir durum yok. Sadece elimde yok o kalemden. O sebepten yazı yayınlamadım. Yanlış anlaşılmasın :)

   Sil
 2. Çok güzel bir kaleme benziyor Sn. Minikalem, aynı segmentte Japonsever'lere de Ohto markasının Tasche serisini de önerebiliriz, (kıt Almancamla Tasche'nin kapı demek olduğunu biliyorum, artık ne alakaysa)

  http://www.cultpens.com/acatalog/OHTO-Tasche-Fountain-Pen.html


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel gerçekten. Ohto Tasche'de de her zaman gözüm var ama nedense hiç sipariş vermedim :)

   Ben de daha önce Ohto Fine'ı incelemiştim şurada http://www.banasikcayaz.com/2012/08/ohto-fine-fountain-pen-ohto-fine-dolma.html

   Sil
  2. Tasche Almancada "çanta" demek
   D.Billur

   Sil
  3. Hakkaten yahu, Tasche çanta demekti, şimdi hatırladım. Kıt demiştim Almancam :(

   Sil
 3. From the criteria that are listed here, it seems like a Kaweco Liliput (a wider version with a pen clip) would satisfy them. Though it is a great idea and I usually fall for mini things, it is with the same reason as you that I will let this pen pass.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I think there is a crucial difference with Liliput. While using it, you have to post the cap and to post the cap you have to screw and unscrew it every time. Which is a bit in-effective. I guess this pen's cap is just posted back.

   Sil
 4. Merhaba Zeynep Hanım,
  Cults pen'den alışveriş yapacağım fakat üyelik girişi vb. yerlerde takıldım. Bu siteyle ilgili bir yazı yazsanız, önerilerinizi söyleseniz kalem müptelalarını çok mutlu edersiniz :)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Bu sitelerin en güzel tarafı üyelik istemiyorlar. Alacaklarınızı sepete koyup, en son aşamada, yani check-out yaparken isim adres girip ödeme yapıyorsunuz. Ama yine de detaylı bir post hazırlamaya çalışırım.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...