Sunday Post / Pazar Postası 15

Scroll down to read in English


Zaman kavramı ile aram hiçbir zaman iyi olmadı. Saat takmayı sevmem, analog saatleri zaten oldukça zor okuyorum. Saate bakmadığım gün, bir yere yetişme kaygımın olmadığı gün fazladan mutluyumdur. Bu yüzden günleri belirlemede, onları anlamlandırmada da iyi olmadım. Örneğin tatile gitmeden önce başka bir haftasonum olmayacağını dün idrak ettim.


Velhasılı kelam, Cuma akşam bir aksilik olmazsa, uzaklara doğru yolcuyum. Dünyanın çatısında yıldızları seyretmeyi, Hindistan'ın keşmekeşinde zihnimi dinlendirmeyi ve her yolculukta olduğu gibi içime dönebilmeyi umud ediyorum. Üç yıl önce Hindistan'a ilk gidişimde hiç fotoğraf çekmeden dönmüştüm. Söz vermiyorum ama bu sefer fotoğraflarla dönebilirim. 


Biraz tembel, biraz da yukarıda anlattığım gibi zaman kavramına yabancı olduğumdan, öyle hazırda postlarım yok. Yani bir süre ayrı düşeceğiz gibi görünüyor. Tabi ki, ara sıra sürpriz postlar olabilir. Bu süre zarfında dolmakalemler size emanet, benim yerime de sevip okşayın mürekkep şişelerini... 

Sevgiler,

Zeynep Kalemkar

Not: Fotoğraf oylamamızın galibi Fehim oldu. Herkese katılımından ötürü teşekkür ediyorum. Fehim benimle iletişime geçer misin? Teşekkürler

CONTINUE to READ in ENGLISH

I was never familiar to time concept. I don't like wearing a watch, I have difficulties reading analogue clocks. I feel extra happy if I don't need to care about time on a day. Therefore I was never good at understanding the time and living with it. For example I realized that I don't have any weekends before I leave for holiday.

In brief, I am heading to far away on Friday night. I am planning to gaze upon the stars on the roof of the world, relaxing my mind in the chaos of India and as in every trip I am planning to make a journey deep in my soul. When I visited India for the first time three years ago, I came back without taking any photographs. Still I am not promising but this time, I can take some :)

As I am very lazy and unfamiliar to time concept, I don't have prepared posts. It means there will be a silence for a while. Of course there can be some surprise posts in the meamwhile. But I confide fountain pens to you and please love and pet your ink bottles while I am away. 

Cheers,

Zeynep Penthusiast,


14 yorum:

 1. İnşallah gidersiniz Hindistan'a. Benim için 1. sıra Brezilya, 2. sıra da Hindistan'dır. İki ülke de dünya içinde dünya. Hindistan elbette kültürel zenginliği, şenlikleri ile büyüleyici.
  Şimdiden hayırlı yolculuklar size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah. Teşekkürler. Brezilya'ya gitmedim ama eminim güzeldir. Hindistan ise bambaşka bir dünya. Ya çok seversiniz, bir daha bir daha gitmek isterseniz, ya da bir daha hayatta gelmem dersiniz.

   Sil
 2. nasıl imrendim size. "ne yöne gidersen git, her yolculuğu kendi içine bir seyahat olarak düşün." bu sözü yazdığınız bir fotoğraf vardı blogda kaweco lu. izniniz olmadan aldım.bilgisayar ekranımda şimdi. her gün bakıyorum. fakat o içe seyahati, zihin dinlendirmeyi yaşayamadım henüz. umarım sizin yolculuğunuz istediğiniz gibi geçer. anlatacağınız güzel şeyleri (kalemleri,kitapları,mürekkepleri veya seyahati) bekliyor olacağım. iyi tatiller:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güle güle kullanınız fotoğrafı. İnşallah daha güzelini yazarım bir gün, onunla değiştirirsiniz.

   Sevgiler

   Sil
 3. Hope you find some nice Indian fountain pens.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Ivan. I've found some, but not much :)

   Sil
 4. Have a great trip! We will still be here when you get back.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you very much Allan. Hope you are still here after so many days I've not been blogging :)

   Sil
 5. en ustteki kitabin adi nedir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En üstteki kitap Encyclopedia Americana. 30 küsür ciltlik bir ansiklopedi. Babamın hediyesiydi.

   Sil
 6. HAYIRLI YOLCULUKLAR..BLOGUNUZU SEYRETTİKÇE RUHUM DİNLENİYOR..EL YAZINIZA HAYRAN KALDIM..KALEMLER MUHTEŞEM..ZEYNEP İSE EN SEVDİĞİM BAYAN İSMİ..BU KADAR HOŞLUKLA HAYAT SIKICI OLABİLİR Mİ...VESSELAM...ZEHRA BONCUK

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zehra Hanım, çok teşekkürler. Ne güzel sözler söylemişsiniz. Umarım layık olabiliyorumdur bu sözlerinize.

   Sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...