Pelikan M600 Fountain Pen Review / Pelikan M600 Dolmakalem İncelemesi

Scroll down to read in English


Geldik, Pelikan M600'e. M400 elinize ufak geliyor ama M800 kadar büyük bir kalem istemiyorsanız M600 tam size göre. Pelikan kalemlerin boyutlarına bu tablodan bakabilirsiniz. Zira kendinize uygun boyuttaki Pelikan dolmakalemi bulduğunuzda, ucu dilediğiniz gibi değiştirebilir ve ömür boyu keyifle kullanacağınız bir kaleme sahip olabilirsiniz. Hatta kimi zaman bu kalemler sizin de ömrünüzü aşıp, çocuklarınızın ve hatta torunlarınızın ömrüne bile yetişebilirler. 


Yine bildiğimiz klasik, pistonlu Pelikan tasarımı. Abileri M1000 ve M800'e göre biraz daha ufak. Ama yine aynı kalite ve aynı tasarım üzerinden sürdürülen bir çizgide.Bu kalem, belki de boyut olarak en rahat ettiğim kalem oldu. Uç olarak da bildiğimiz, güzel ve ıslak yazan Pelikan ucu. (Bu arada, aldığım bilgiye göre, Pelikan kalemlerin uçları bundan sonra daha kuru yazar nitelikte üretilecekmiş.)


Kalemin fiyatı 750-1000 TL arasında değişiyor. Şimdiye kadar epey Pelikan kalem incelemesi yaptım. Henüz güncel kalemlerden incelemediğim M400, M200 ve M150 var. Ama onlara biraz ara verip bir kaç vintage Pelikan'la tanıştırmak istiyorum sizi.

İncelediğim Pelikan kalemler bunlar, göz atmak isteyenler için faydalı olabilir.

Pelikano

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISH


And now, we have Pelikan M600. If M400 is too small for your taste but you don't want a pen as big as M800 then Pelikan M600 is the right choice for you. You can check the Pelikan fountain pen sizes from this very link. When you find the right size of Pelikan, you can choose a nib and change it as you wish and you can have a pen for a lifetime. Even though this pen can expand your life and catches your children even your grandchildren. 


Again, it is a classic piston filler Pelikan design. A bit smaller than its elder brothers M1000 and M800 but always with the guaranteed quality and design. 

Pelikan M600 is the most comfortable size for me. And nib is a classic, smooth, wet writer of Pelikan. (By the way, as far as I've heard the Pelikan nibs will be produced in a drier way from now on)

Pen's price is chancing between 750-1000 TL (app 300-450 EUR) I made a lot of Pelikan review recently but yet I couldn't review M400, M200 and M150 yet. However, I would like to give a break to contemporary Pelikans and introduce you with some vintage ones. 

You can check my previous Pelikan reviews here:

Pelikano

Cheers,

Zeynep Penthusiast

6 yorum:

 1. efendim bir 605 marine blue sahibi olarak söyleyebilirim ki,

  optimum varsa pelikan'da budur.

  shibumi'de nicholai hel, güve adlı haber kaynağını ziyaret eder, adam cücedir. ev eşyaları kendisi için biraz büyük, konukları için biraz küçüktür. ikisi de tam rahat edemez, ama rahatsızlık da çekmez.

  bu kalemin boyutu aynen böyledir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten herkese gidecek boyutlarda bir kalem. Ben de çok seviyorum.

   Sil
 2. Bir de özel esnek uç serisi yapsalar. Pelikan zaman ötesi kalitede ve rahatlıkta. Belki tek sıkıntısı hitap ettiği yaş olabilir. Ancak çizgisini bozmadan her zaman yanımızda olan bir marka.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah o esnek uçlar! Deşmeyin yaramızı Abdullah bey :)

   Sil
 3. Merhaba. Ilk defa gordum blogunuzu ne kadar degisik ne kadar orjinal :) Uzerine cok emek konmus belli. emeginize saglik
  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Beğenmenize çok sevindim.

   Bu arada, garip gelebilir ama ben drops severim, bence çok lezzetli :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...