Sunday Post / Pazar Postası 16

Scroll down to read in English


Uzun zamandır Pazar Postası yapmamıştım. Arayı kapatalım. Bu hafta ben bu ucuz ama güzel kalemin tadını çıkardım.


Favori mürekkebimi buldum. Hem de çok uygun fiyatlı ve ulaşılabilir bir mürekkep. Bu yüzden neredeyse tüm kalemlerimi onunla doldurdum.


Pazar gezmesinden eve dönerken öylesine uğradığım bir kırtasiyede iki adet Pilot Vortex buldum. (İkisini de kendime almadım. Biri benim, diğeri sizin)


İtibar dergisinde yayınlanan yazımı okudum. Bundan sonra yazacağım yazıyı hazırladım.

Siz neler yaptınız?

Sevgiler,

Zeynep Pazartembeli

CONTINUE to READ in ENGLISH

I was skipping the Sunday Posts for a while. Let's break the curse. This week, I enjoyed this cheap but beautiful fountain pen.

Purchased an ink which is cheap, reliable and available which became my recent favorite ink. And I nearly inked all my pens with it.

Found those two Pilot Vortex fountain pens on my way home after my lazy Sunday branch. (One is mine, the other is yours)

I read my own article published at a monthly magazine. And I also prepared the next month's article.

What did you do?

Cheers,

Zeynep the Lazy Sunday

22 yorum:

 1. "Kaleminin götürdüğü yere git." büyük keyif aldım Zeynep hanım yazılarınızın devamını dilerim. Bu arada keşke yeni favori mürekkebinizle ilgili bir paragraf birşeyler karalasaydınız, merakta kaldık. Sanıyorum o bir Quink.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. "Kaleminin götürdüğü yere git." büyük keyif aldım Zeynep hanım yazılarınızın devamını dilerim. Keşke yeni favori mürekkebinizle ilgili bir paragraf bir şey yazsaydınız merakta kaldık. Sanıyorum ki o bir Quink.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Umuyorum daha güzelleri de gelecek.

   Favori mürekkebime ayrı bir post lazım :) Ve evet, kendisi Quink...

   Sil
 3. I can tell you that I have been lazy on leaving comments! This weekend I just feel exhaustion overcomes me so I just baked three batches of cookies. At least it was somewhat productive, right? I have been working on more holiday greeting cards, hoping to get them out as soon as I can. Perhaps it is time to work on my blog....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. As far as we see, you have been cooking more than you have been blogging. They all seem really nice.

   I am a bit lazy of everything these days...

   Sil
 4. Quink Blue-Black bence o mürekkep. :) Dikkatli kullanın bir süre sonra solmaya başladığını okumuştum. Soyadınızın üstüne de kalem denk gelmiş tesadüf mü acaba. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berk, sana yıldızlı pekiyi!!! Quink blue-black'in formülü değişti, renk teal blue-green'e kaydı. Solmanın da biraz önüne geçmişler.

   Kalem olması gerektiği yerde :)

   Sil
 5. quink ile ilgili birsey paylasicam sevgili zf. (nokt)

  YanıtlaSil
 6. önce dergiye bakıp soyadınızı öğrendik. ama başlık ilgimi çekti, telif sorunu yaratmasın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. artık fena ifşa oldum :) Neyse P. Coelho bana dava açsın, eğlenceli olur :)

   Sil
 7. Daha geçen hafta Quink Blue Black ısmarlamıştım, daha gelecek. Ama o teal rengi sevdiğimden dayanamayıp dün gece Tsuki-Yo aldım. Onca para boşa mı gitti şimdi yani ? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok boşa gitmedi. İkisi farklı parkurların mürekkepleri. Ama quink de güzel :)

   Sil
  2. Quink dün geldi ve ben de Çin malı Baoer kalemime doldurdum. Pelikan 4001'den sonra kalemin yazışı bile rahatladı sanki. Rengi de belirttiğiniz gibi kül rengi Lamy Blue Black'inden sonra gayet Lacivert-Turkuaz (Teal demek istiyorum) geldi. Gölgeler ve açıklıklar çok hoş bir gradyen oluşturuyor. Gerçekten bulunabilir bir mürekkep için çok iyi bir performans. Paylaşımınız çok yararlı oldu.

   Çin malı Baoer kalemimin ne kadar sağlam yapılmış olduğunu görünce dayanamayıp şekli, duruşu güzel görünen bir seri dolmakalem sipariş etmiş buldum kendimi. Gerçekten de bazen marka, model takıntısından sıyrılıp küçük etiketlere bakmak insanı düşündüğünden daha fazla mutlu ediyor.

   Sil
  3. Ben özellikle mürekkebin ıslakken koyu mavi olan renginin aksine, kuruyunca mavi yeşil renge dönüşmesini seviyorum. Hem ucuz, hem ulaşılabilir, hem de güzel bir mürekkep...

   Baoer'e gelince hayırlı olsun. Dolmakalemde Çin'den harika kalemler çıkıyor. Bana kalırsa tek sıkıntıları ince uçlu olması ve kuru yazması. Bunu da onların yazısının böyle bir kalemi gerektirmesine bağlıyorum. Ben de iki gündür, bir kaç çin malı kalemi grind ettim, Islak yazar hale getirip bir de ucu kesip kalınlaştırınca canavar gibi yazmaya başladılar. Tanesi 2-5-10 lira olan kalemler için inanılmaz performanslar. Mesela yeni grind ettiğim bir Hero 336'nin zevkini, çok daha pahalı başka bir kalemde bulamayabilirim. Bu yüzden, "seviyorsan git konuş bence" :)

   Sil
 8. Ya inanmıyorum, Itibar dergisinde yazınız yayınlanmış. Çok heyecanlandım şu an. Cok mutlu oldum sizin adınıza... Ve tabii ki biz takipçilerinizin adına da. Tebrik ederim. :)
  Mürekkep kolay bulunabilir mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, bakalım okuyunca beğenecek misiniz yazıyı?

   Mürekkep çok kolay bulunan bir mürekkep Parker Quink Blue-Black (ama yeni formül olanı)

   Sil
  2. zeynep hanım, yeni formülün ambalajı da farklı mı? anlamanın kolayı nedir?

   Sil
  3. Şu ambalaj yeni hali http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/190066-parker-quink-blue-black/

   Eski hali şunun gibi http://stationerytraffic.blogspot.fr/2010/11/stationery-archeology-4.html Daha başka versiyonları da var.

   Sil
 9. Merhaba,
  çok merak ettim: İlk fotoğraftaki kalemin ismini öğrenebilir miyim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk fotoğraftaki kalem Çin malı bir kalem. Şu anda yanımda tam olarak emin değilim ama Lilly olması lazım markası. Bir kırtasiyeden 5 liraya aldım.

   Sil
  2. Teşekkür ederim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...