12 Shades of Purple / Mor Mürekkebin 12 tonu

Scroll down to read in EnglishMor mürekkebe ayrı bir ilgim olduğunu sanırım artık söylememe gerek yok. Shangching ile mor mürekkepler hakkında sohbet ederken, aslında hepsini bir arada swatchlamak gerektiği konusunda ikna olduk. Ben de evde böyle bir girişimde bulundum. Ancak neden bilmiyorum scanner renkleri gerçekten olduğu gibi yansıtamadı. Ama yine de bildiğiniz renklerden yola çıkarak az çok bu morlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz diye ümit ediyorum.

Caran d'Ache Storm ve Montblanc Lavender Purple'ı daha önce incelemiştim, hatırlarsanız.

Sevgiler,

Zeynep Mormürekkep

I guess, I don't need to tell again that I am fond of purple inks. While we were talking about purple inks with Shangching, we decided that it would be a good idea to swatch them all together. So I did an attempt. However, don't know why, this time scanner was not successfull enough to reflect the real colors. Nevertheless, referring to the colors you know, you might make an assumption and have an idea I guess.

I reviewed Caran d'Ache Storm and Montblanc Lavender Purple as you might remember. 

Cheers,

Zeynep Purpleink

Currently Inked / Mürekkepliler

Scroll down to read in English

Yine mürekkepli kalemlerimi sayıca epey artırmışım. Haftasonu hepsini temizleyip sayıyı azaltmaya gayret edeceğim kesinlikle.

Hero Youth 208: Ucuz Çin kalemlerinden bir tanesi ancak ben kendisini sevdim. Çok az miktarda scratchy yazan ucunu da törpü ile biraz ehlileştirince ucuz, hafif ve basit bir kalem çıktı ortaya. İçinde Lamy'nin Turkuaz mürekkebi var. Bu renkleri sevenler için oldukça güzel, yoğun renk veren bir yapıda. 

Sheaffer Agio Rainbow: Bu kalem Sheaffer'ın bir dönem ürettiği ve sonra üretmeyi bıraktığı kalemlerden. Bildiğimiz Agio'dan tek farkı rengi. Aynı kalemi Prelude'da da görmek mümkün. Aslında itiraf etmek gerekirse salt koleksiyona katılsın diye alınmış kalemlerden :) İçinde kendisine çok yakıştırdığım Edelstein Turmaline var.

Louis Vuitton Doc or Lacquer: Yine Louis Vuitton'a ait dolmakalemlerden biri. Aynı serinin bir de deri kaplı olan Doc or Cuir modeli var. Onu da önümüzdeki günlerde sizinle paylaşırım. Üzerinde 18 ayar altın uç var, hafif italikimsi yapıda ve bir miktar esnek. Büyük ve gösterişli bir kalem. Biraz hard start / tutukluk yapıyor ama çözülemeyecek bir sorun değil. İçinde Diamine Imperial Blue var.

Namiki Falcon SF: Bu kalem, esnek uçlu kalemlerin modern bir kaç temsilcisinden bir tanesi. Namiki Pilot'un bir üst sınıf kalem markası. Esnek uçla yazıma alışmak zaman alsa da güzel. Fountain Pen Network'de bu kaleme en uygun mürekkeplerden birinin Noodler's Black Swan serisi olduğu söyleniyordu. Denedim. Gerçekten daha güzel yazıyor sanki. 

Scrikss Vintage 71: Günlük kullanımda en sevdiğim kalemlerden bir tanesi. İçinde ise, Rohrer&Klingner Verdigris mürekkep var. Bu mürekkep bir inceleme yazısını hak ediyor. Oldukça farklı bir renk. Mavi-Siyah olarak geçse de, kimi zaman maviye, kimi zaman yeşile dönük. Güzel bir mürekkep.

Lamy Al-Star 1.1: Lamy Safari serisini bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Al-Star da aynı serinin, ABS plastik (lego malzemesi) yerine aluminyum olan versiyonu. 1.1 uçla harika bir ikili oluyorlar. Bu gri kalemi, Montblanc Alfred Hitchcock mürekkeple şenlendirmek istedim.

Siz kalemlerle mürekkepleri eşleştiriyor musunuz?

Sevgiler

Zeynep MürekkeplikalemCONTINUE to READ in ENGLISH

Pen Case / Kalem Kilifi

Scroll down to read in English


Dolmakalem zahmetli iş hiç bulaşmayın diyorum ya, işte bu sebepten. Kalemi almakla bitmez. Yazmak için mürekkep ve defter, taşımak içinse kılıf ister. Ülkemizde, kalemi ve mürekkebi bulmak zor, dolmakalemle yazacak defteri bulmak hayalken, kılıf bulmanın da epey zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu yüzden İzmir'den İzzet Bey, "Diplomat'ın şahane bir kılıfını buldum" deyince kendisine inanmayıp ispatını istedim. O da sağolsun beni kırmayıp bu güzel fotoğrafları gönderdi. 


Kılıfın boyutunu bir Kaweco Sport Chess'e nazaran görüyorsunuz. Yani standart kalemler için oldukça ideal. Yumuşak deriden, tam kapaklı ve üzerinde herhangi bir logo vs. mevcut değil. 

                 

Yukarıdaki fotoğrafta kılıfın içinde, iki adet Waterman Expert ve bir Visconti Rembrandt var. Yani üç kalemlik bir kılıftan söz ediyoruz. İzzet bey bu kılıfı İzmir Can Kırtasiye'den almış. Fiyatı 100 TL civarında. 

İzzet Bey'e tüm bu bilgiler ve güzel fotoğraflar için teşekkür ediyorum.

Siz kalemlerinize gönlünüze göre bir kılıf buldunuz mu?

Sevgiler 

Zeynep Kılıfcan

CONTINUE to READ in ENGLISH

My Drawings / Cizimlerim 5

Scroll down to read in English


Aslında farkındayım, bu karalamalara "Çizimlerim" diye başlık atılmaz, ama bir kere böyle başlamışım o yüzden kaçarı yok Özeleştiri bittiyse izaha geçeyim.

Kendime güzel bir suluboya seti aldım. Profesyonel sayılabilecek tarzda. Ama taşınmaydı vs derken elime alamadım. Daha önce de anlatmışımdır. Herhangi bir eğitimim yok. Ama bir şeyler karalamanın en güzel terapi olduğunu fark ettiğimden beri, ara sıra çizmeye, boyamaya sığınıyorum. Bununla birlikte malzemelere de yabancı olduğumdan, kalemim su ile dağılıyor, suluboyanın rengi tutmuyor, kafamdaki şeyle çizdiğim arasında dağlar kadar fark oluyor. Ama sıkıntı yok. Bizbizeyiz değil mi?

NOT: Blogger'da yüklemeye çalıştığım bazı fotoğraflar, sola yatık yükleniyor, bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Sevgiler,

Zeynep Acemiçizer

CONTINUE to READ in ENGLISH

4 Shades of Grey / Grinin 4 Tonu

Scroll down to read in EnglishBildiğiniz gibi, Montblanc yakın zamanda Albert Einstein'a ithafen bir kalem ve bir mürekkebi piyasaya sürdü. Albert Einstein'e ithaf edilen bu mürekkebin gri olması ve halihazırda Montblanc'ın Oyster Grey isimli, benim de şurada incelediğim bir mürekkebinin mevcut olması mürekkepseverlerde bir kafa karışıklığına yol açtı. Acaba bu iki gri birbirine ne kadar benziyordu? Ben de hazır bu iki griyi karşılaştıracakken, elimdeki diğer gri mürekkeplerden de bir swatch yaptım.

Gördüğünüz üzere, Albert Einstein mürekkep, Oyster Grey'e göre daha koyu, L'artisan Pastellier ise daha çok mavi alt tonlu bir gri. Bunlar içinde en koyu olanı ise Diamine'in gri mürekkebi. 

Siz en çok hangisini beğendiniz?

Sevgiler,

Zeynep :p

CONTINUE to READ in ENGLISH

Pelikan Th.ink Fountain Pen Review / Pelikan Th.ink Dolmakalem Incelemesi

Scroll down to read in English

Pelikan th.ink, Pelikan'ın gençlere yönelik tasarladığı kalemlerden bir diğeri. Daha önce yine aynı seriden sayılabilecek Pelikano'lar hakkında yazmıştım. Th.ink'in Pelikano'lardan ayrıldığı en önemli nokta ise devrimci sayılabilecek, üçgen ve pek çok farklı materyalin bir araya getirildiği dizaynı. Bu kalemi daha önce Mürekkepliler bölümünde görücüye çıkartmıştım hatırlarsanız. 

       
Pelikan th.ink, bildiğimiz anlamda klasik Pelikano çelik uca sahip ve oldukça hafif. Yazım konusunda tıpkı selefi Pelikano gibi, yumuşak ve sorunsuz bir yazım vaad ediyor. Bu noktada Pelikan'ın beni hiç yanıltmadığını söylebilirim sanırım. 


Kalemde gördüğünüz siyah kısımlar sert plastikten, mor kısımlar ise yumuşak bir plastik materyalden yapılmışlar. Üçgen dizayn kimilerinin hoşuna gitmese de, yazımda kolaylık sağlıyor. Kapak gördüğünüz gibi oldukça ufak ve gömlek cebinde taşımak ya da defter kenarına iliştirmek için bir klips taşıyor. Ancak kapağın sert açılması gibi sıkıntı mevcut. Kullanıma bağlı olarak yumuşayacağını düşünüyorum.


Kalem, iki adet kısa ya da bir adet büyük Pelikan kartuşla çalışıyor. Böylelikle büyük kartuşları kullanarak, sıkı bir yazım arkadaşı edinebilirsiniz. Kartuşu yerleştirmek için gövdeyi ortasından sökmeniz gerekiyor. Bu da alışılagelmişin biraz dışında. Pelikan'ın bu dizaynı, özellikle kalemin tutma kısmının daha konforlu olması için yaptığını düşünüyorum. 

Siz üçgen kalemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Üçgenkalem

CONTINUE to READ in ENGLISH

Dreams Atelier / Hayaller Atolyesi

Scroll down to read in English


Kalem hiç bir zaman tek başına yeterli olmuyor demiştim hatırlıyor musunuz? Yazmak gerekiyor. Kimi zaman defterlere, kimi zaman mektuplara ama hep yazmak. Yazdıkça, okudukça insanın estetik duygusu da bir o kadar artıyor ve sadece yazmak kesmez oluyor. Ben de bu estetik algısından hareketle, yabancı bloglarda gördüğüm mühürlere hep özenip duruyordum. Ülkemizde bulmanın zorluğu bir yana, Amsterdam'da bulduğum sadece mühür satan bir mağazanın adını da uçuk fiyatları nedeniyle burada zikretmekten çekiniyorum çekiniyorum açıkçası. Ama kısa bir süre önce tanıştığımız Hayaller Atölyesi Blogu'nun sahibi Yasemin'in postunu görünce içim umutla doldu. Sahi mühür neden böyle kolaylıkla yapılmasındı ki?

            

İşin güzel tarafı, sınırlama yok. Mühür olarak kullanmak istediğiniz şeyleri Yasemin'e tiff, pdf, eps gibi formatlarda atıyorsunuz. O da sizi mühür olarak yapıp gönderiyor. Böylelikle kişiye özel harika mühürlere kavuşmuş oluyorsunuz. Fiyatlar ise, mühürün boyutuna göre 10 TL'den başlıyor. Fiyatlar için Yasemin'e, yas_ekinciy@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Kim kendisine özel bir mühür kullanmak istemez ki?

Sevgiler

Zeynep Mühürdar

CONTINUE to READ in ENGLISH

Ecologic Notebook Review / Ecologic Defter Incelemesi

Scroll down to read in English


Ofix.com'dan gelen ikinci defter ise Ecologic markalı defterdi. Bu defter, keçe bir kılıftan, içindeki spiralli, sert plastik kapaklı, değişebilir iç defterden ve yanında bir tükenmez kalemden oluşuyor. Lastik yerine çıtçıtla kapanan yapıda olduğu için ben bu defteri ayrıca sevdim.
 Bu da, defteri açtığınız zaman oluşan görüntü. Spiralli defterlerden hoşlanmayanlar olduğunu biliyorum ama  iç defter değişebildiği için, bu keçe kılıfı başka defterlerle de kullanabilirsiniz. 

          

Bu defteri de, Note Eco defteri test ettiğim kalemlerle denedim. Pilot VP Broad, Lady Sheaffer, Taccia Savanna, Scrikss Vintage 71, Uniball Signo Broad ve Dong-a Hexaplus Fineliner. 


Ancak gördüğünüz gibi, Ecologic kırçıllanma yapmasa da, arka sayfaya yazımı neredeyse imkansız olacak şekilde gölgelenme yaptı. Ama dediğim gibi, iç defteri değiştirmek mümkün olduğu için bu durumun çok sorun olacağını zannetmiyorum.


Defter kapalı haldeyken de bu şekilde görünüyor. Kaleminizi takmak için elastik bir halka ve altında yeşil çok şık bir etiket mevcut. Kalem çıtçıtlı kapağın altında oldukça güvenli şekilde duruyor.  


Ben açıkçası bu defteri, keçenin verdiği doğallık hissini, antrasit rengini, kenarındaki yeşil etiketini çok sevdim. İç defter dolmakalem kullanıcılarını tatmin etmeyecek olsa da, değiştirilebiliyor olması çok pratik geldi. Defterin Ofix.com'daki fiyatı KDV dahil 19,45 TL. Bence bu parayı hak edecek kadar özenli yapılmış. 

Beğendiniz mi bu defteri?

Sevgiler,

Zeynep Keçelioğlu

CONTINUE to READ in ENGLISH

Photo of the Day / Gunun Fotografi 22

Scroll down to read in English

            

Bazen bir kalemle oynamak için sadece alfabe yeterlidir. Yunancası alfa beta, Arapçası elif be'den gelen ne güzel bir kelimedir alfabe. Kelime sadece ilk iki harfe kredi verse de bütün harfler bir arada bütünlük arz etmiyor mu sizce de?

Günün Kalemi: Namiki Falcon Soft-Fine Esnek Uç
Günün Mürekkebi: Iroshizuku Tsuki-yo
Günün Rubaisi: 

"Sevgili, seninle ben pergel gibiyiz,
İki başımız var, bir tek bedenimiz.
Ne kadar dönersem döneyim çevrende:
Er geç baş başa verecek değil miyiz?"

Ömer Hayyam

Muhabbetle,

CONTINUE to READ in ENGLISH

Note Eco Notebook Review / Note Eco Defter Incelemesi

Scroll down to read in English

          

Hepimizin pek çok kalemi var, dolmakalemler, tükenmez kalemler, kurşun kalemler... Dolmakalemcilerin, bir ömür yetecek mürekkepleri de var genelde halihazırda. Ama dolmakalem ve mürekkep ya da kalem tek başına yetmiyor. İlla bir arkadaş, bir yaren arıyor kendisinde. Biz nasıl başımızı sevgilinin göğsüne yaslıyor, öyle akıtıyorsak sevinçlerimizi de dertlerimizi de, kalem de başını kağıda yaslamadıkça tamam olmuyor. Bu yüzden defter mühim şey. (Çok duygusala bağlamadan keseyim en iyisi)

              

Bu yüzden Ofix.com'dan Gökhan Bey bana hediye göndermek istediklerini söyleyince, iki adet defter seçtim kendime. O iki defterden bir tanesi de geri dönüşümlü kağıtlardan elde edilen bu Note Eco defterdi. 80 gr ağırlıkta, geri dönüşümlü kağıttan elde edilmiş ve üzerindeki baskısı bitkisel mürekkeplerle yapılmış bu defteri dolmakalemlerle test ettim.


Defteri kalın (B) uçlu Pilot Vanishing Point, oldukça ıslak yazan cursive italik Lady Sheaffer, yeni gözbebeğim Taccia Savanna, ince uçlu Scrikss Vintage 71, Uni-ball Signo Broad ve Dong-A Hexaplus ile test ettim.Gördüğünüz gibi, çok ıslak yazan Lady Sheaffer dışında yalnızca Uni-ball Signo Broad ile biraz arkada gölgeleme yaptı. Diğer kalemlerle aynı sorunu yaşamadım. Yani eğer ince uçlu ya da orta ıslaklıkta medium uçlu kalem kullanırsanız, arkalı önlü yazabileceğiniz bir defterle karşı karşıyayız.Defterin arka kapağında da bir cep mevcut. Ancak cepte körük sistemi olmadığından çok kullanışlı değil. Yine de güzel bir düşünce olduğundan ve geliştirilebilir olduğundan Note Eco'yu takdir ediyorum.

Note Eco Defterin Artıları
+ Bir kere bu defter geri dönüşümlü kağıttan elde ediliyor. Bu seçim yaparken önemli bir kriter.
+ Kağıdı oldukça güzel, gördüğünüz gibi çok ıslak kalemler hariç arkada gölgelenme yapmadı.
+ Fiyatı oldukça uygun. Sert kapaklı, lastikli bu defteri Ofix.com'dan 13 tl'ye almanız mümkün.

Eksileri
- Lastik biraz ince ve arka cebi körüklü yaparlarsa fiyat performans oranı ideale en yakın defterlerden biri olacaktır diye inanıyorum.

Re-cycle Re-use Reduce! 
(Dönüştür, Tekrar kullan, Azalt)

Zeynep Geridönüşümoğlu

CONTINUE to READ in ENGLISH

Pilot Vanishing Point Matte Black Fountain Pen Review / Pilot Vanishing Point Mat Siyah Dolmakalem Incelemesi

Scroll down to read in English


Pilot Vanishing Point, oldukça eğlenceli bir dolmakalem. Bakmayın siz onun bu karalara bürünmüş, yas tutar hallerine. Bir tık'la dolmakalemin ucu dışarıda, bir tık'la içeride. Dolmakalem dünyasından bihaber insanlar için neredeyse büyülü denilebilecek derecede devrimci bir yapısı var. Mat siyah, özel üretim olduğundan böyle büyük bir kutuda geliyor. Kutuyu açtığınızda karşınıza ilk çıkan kaleme dair özelliklerin, insanı sıkmadan yazılmış kısa bir özeti.


Kağıdı kaldırdığınız zaman ise, kalem kendisini çok hoş bir şekilde size sunuyor. Öyle ki, iki şeffaf plastik parçanın arasında, sanki havada asılı duruyormuş izlenimi veriyor.Kalemin ilk görüntüsü bu şekilde. Sol taraf kalemin, bastığınız zaman ucu dışarı çıkartan üst kısmı. Sağ taraftaki küt bölümden ise uç dışarı çıkıyor. Tamamen mat siyah olan kalemin bağlantı noktasındaki halkalar parlak siyah dizayn edilmiş ve üzerindeki tek yazı, fotoğrafta gördüğünüz "Pilot Japan" yazısı ki, kalem üzerinde yazıdan hoşlanmayan beni bile rahatsız etmedi.


Uç dışarı çıktığında işte bu görüntü ortaya çıkıyor. Kalemin cüssesine bakılırsa oldukça ufak bir uç bu. Uçlarda EF, F, M ve B olmak üzere dört seçenek muvcut. Bunun dışında, Ucu altın sarısı ya da gümüş rengi (rodyum) olarak alabiliyorsunuz. Bu son iki seçenek arasında renk dışında herhangi bir fark yok. 


Kalemi parçalara ayırdığınızda elde ettiğiniz görüntü bu şekilde. Oldukça ufak, kendiliğinden dönüştürücülü bir uç mekanizması ve gövde. Buna dayanarak Pilot güzel bir uygulamaya gitmiş ve ucu ve gövdeyi ayrı ayrı almaya imkan tanımış. Yani dilerseniz bu kalemi aldıktan sonra sadece ucunu ya da gövdesini satın alıp iki farklı uçla ya da iki farklı gövde ile kullanabilirsiniz. Bence çok mantıklı.


Ben kalemi Amerika'ya giden bir arkadaşım vasıtası ile Goulet Pens'ten almıştım. Fiyatı seçtiğiniz uçla birlikte 140 dolar. Eğer ayrıca bir uç daha satın almak isterseniz, uç için 61 dolar daha ödemeniz gerekiyor. Eğer sadece gövde almak isterseniz onun için de 79 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu arada, normalde Japon kalemleri ile genelde Japon mürekkeplerinin tavsiye edildiğini bilirsiniz. Eğer currently inked kısmını takip ediyorsanız, geçen haftalarda kendisini R&K Alt-Goldgrün ile kullandığımı da görmüşsünüzdür. Oldukça iyi anlaştıklarını söyleyebilirim.

Artıları:
+ Çok güzel bir dizayn
+ Tükenmez kalem mekanizması kullanımını kolaylaştırıyor
+ Pilot dolmakalemlerin uçları gerçekten güzel

Eksileri:
- Klipsi kalemi tutma yerine geldiğinden yazarken rahatsız edebilir.
- Biraz ağır (Ağır bulanlar daha ince ve hafif olan Decimo modelini tercih edebilirler)

Siz bu tükenmez kaleme benzeyen dolmakalem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zeynep Pilotkalemdelisi,

CONTINUE to READ in ENGLISH

Photo of the Day / Gunun Fotografi 21

Scroll down to read in English


Mürekkeplerin su gibi aktığı, dolmakalemlerin elde ele gezdiği bir akşamdan Mithat tarafından yakalanmış harika bir kare. Kendisinin izni ile kullanıyorum. 

Günün kalemi: TWSBI Diamond 540
Günün Mürekkepleri: Noodler's Rome Burning, J. Herbin Vert Empire ve sahibinin adını hatırlayamadığı bir mavi :)
Günün sözü ise Mevlana'dan gelsin; "Sessizlik, Tanrı'nın dilidir ve diğer her şey bu dilin kötü bir tercümesinden ibarettir."  Bu vesile ile Sessizliğin Sesi'ni ve yazarı Madam Helena Petrovna Blavatsky'i anmış olalım.

Sevgiler,

CONTINUE to READ in ENGLISH

A brief summary of weekend / Haftasonunun kisa bir ozeti

Scroll down to read in English

Cumartesi kardeşime gitmek üzere Kadıköy'e gelip de, otobüslerin çalışmadığını öğrenince, ben de soluğu kitapçılarda aldım. Üstte Paperblanks benzeri Art Blancs isimli bir markaya ait defteri görüyorsunuz. Alttakiler ise yeni kitaplarım. Defteri kullanır kullanmaz yorumlarımı paylaşacağım sizinle. 


Pazar günü ise, arkadaşlarla birlikte geçirilen güzel bir Kuzguncuk, Kanlıca, Emirgan, Bebek, Hidiv Kasrı, Meydan gezmesinden payıma düşenler. Freud'un Totem ve Tabu'sunun ilk baskısı, el yazısı üzerine bir kitap, The Missing Ink ve Nezih'ten alınmış iki adet defter. 


Ama Cuma gecesinden başlayarak haftasonun geneli nasıl geçti diye soracak olursanız, Mesnevi ile geçti diyebilirim. Uzun zamandır elime almamıştım, ne kadar özlediğimi fark ettim. İnsan başucu kitaplarını, (ki onlara belki yolumuzu aydınlattıkları için başucu lambaları demek lazım) ihmal etmemeli. 

          

Bu da Pazartesi sabahı bonusu olsun. Ofix.com'dan Gökhan Bey'in gönderdiği, çok zevkli bir şekilde paketlenmiş hediyelerim. Acaba içinde ne var?

Herkese mutlu bir hafta diliyorum.

Zeynep Defteroğlu,

CONTINUE to READ in ENGLISH

Currently Inked / Mürekkepliler

Scroll down to read in English

Bu ara, mürekkepli kalemleri yine sayıca arttırmışım gördüğünüz üzere. 

Pilot VP'yi biliyorsunuz zaten. Yazısı gerçekten yakında gelecek, fotoğrafları çekildi. R&K Alt-Goldgrün ise daha önce incelediğim mürekkeplerden bir tanesi. Özellikle böyle kalın uçlarda harika harelenme yapıyor. Bayılıyorum.

Pelikan Th.ink, Pelikan'ın gençlere yönelik tasarladığı yeni bir kalemi. Özellikle tasarladığı diyorum her yerinden tasarım akıyor. Caran d'Ache Saffron ise hayat veren bir turuncuya sahip. 

Louis Vuitton Jet Ligne kalemi ikinci kere bu sefer L'artisan Pastellier Bleu Baikal ile mürekkepledim. Bu da, harelenmesi yüksek bir mürekkep. Jet Ligne gibi esnek altın uçlu ve ıslak bir kalemle iyi anlaştılar.

TWSBI Diamond 540 blogta pek göremeseniz de, çok sevdiğim kalemlerden. Ucu çok kalın olmamasına rağmen oldukça ıslak. J. Herbin Vert Empire ise yine çok hareli, güzel renklerden biri. Özellikle fildişi kağıtlara çok yakıştırıyorum.

Pelikan Level 65 ise, her daim mürekkepli tuttuğum, hafifliği ile uzun uzun yazdığım yazılarda beni yormayan bir kalem. Medium kısmında bir soru işareti var çünkü bu kalemin ucu italikimsi. Diğer Level 65'lerin uçlarına hiç mi hiç benzemiyor. İçerisinde ise, Waterman Florida Mavisi ile Waterman Kırmızı mürekkebin karışımı mevcut. Siz aynı anda kaç kalem kullanıyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Çokkalemhiçkalemdir Yalnızlıktırbununsonu

CONTINUE to READ in ENGLISH

Levenger True Writer Fountain Pen Ultraviolet / Levenger True Writer Ultraviolet Dolmakalem

Scroll down to read in English

Levenger, 1987 yılında Steve ve Lori Leveen (bence hanımefendilerin ismi beylerin isminden önce yazılır ama kendileri bu şekilde yazdıkları için böyle alıyorum buraya) tarafından yaratılmış bir marka. Bünyesinde ahşap mobilyalardan, deri ürünlere,dolmakalemlere ve mürekkeplere kadar uzanan pek çok harika ürün barındırıyor. Ben de bir süredir kalemlerine bakarken, gözüme bu güzelliği kestirmiş ancak bir türlü karar verememiştim. Cesaretimi topladığım bir gece kendisini sipariş vererek aramızdaki bu ayrılığa bir son verdim. Kendisi yukarıdaki kutu ile yaklaşık bir hafta içerisinde elime ulaşarak beni hem şaşırttı hem de beklediğimden bile güzel olduğu için çok mutlu etti.

     

Kalem oldukça güzel bir reçineden gayet hafif ve makul ölçülerde. Ağır kalemlere meylediyorsanız kapağını arkaya takarak da kullanabilirsiniz. Ben şahsen, hafif kalemci olduğumdan, sadece gövde olarak mutlu mesut kullanıyorum. Kendisi Lamy Safari'den birazcık ağır. Kalemlerin ağırlıklarını karşılaştırmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Her ne kadar ben kendi beceriksizliğim dolayısıyla tam olarak yansıtamasam da, oldukça güzel, mavi-mor tam da ismi ile müsemma ultraviolet tonlara sahip bir kalem. Hem reçinesi, hem de ucu sizi mutlu edecektir. Benim bu kalemle ilgili tek sıkıntım, alışveriş süreci oldu ki, onu da bir tecrübe olarak burada paylaşmak istiyorum. Kalemi, Levenger'in sitesinden sipariş verdim. Kalem bedelini ödedim ve kargo "0.00 USD" görünüyordu. Bir kaç saat sonra yaklaşık 50 dolarlık bir kargo onay maili geldi. Elbette 75 dolarlık bir kalem için 50 dolar kargo ödemek mantıklı gelmediğinden, siparişimi iptal etmeleri için mail gönderdim. Netice olarak 20 dolarlık bir kargo ücretinde anlaştık. Bir hafta sonra kargom geldiğinde gördüm ki, içi kağıtla doldurulmuş devasa bir kutunun içinde bildiğimiz, standart boyutlarda bir kalem kutusu. Sanırım Levenger'in uluslararası gönderi boyutları üzerinde çalışma yapmaya ihtiyacı var :)

Sizin de böyle kargo sürprizleriniz var mı?

Sevgiler

Zeynep Moroğlu

CONTINUE to READ in ENGLISH

Save the date / Bu tarihi not edin!

Scroll down to read in English


Bu blogu açalı bir yıl olmak üzere. İlk yazımı 3 Nisan 2012'de yayınlamışım, ki o yazıyı yazdığım ruh halini dahi hatırlıyorum. Acaba okunur mu, beğenilir mi derken, bir sene olmadan 391 kişi olmuşuz, 130.000 tık almışız. Beni yalnız bırakmadığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem az. 

Ben de bu nedenle, blogumun ilk yaş gününü, birlikte kutlamak istedim. Detayları daha sonra paylaşacağım ama 6 Nisan Cumartesi günü, İstanbul'da olursanız, sizi de Bana Sıkça Yaz doğum günü partisine beklerim. 

Sevgiler,

Zeynep Doğumgünüçocuğu,


CONTINUE to READ in ENGLISH

Photo of the Day / Gunun Fotografi 20

Scroll down to read in EnglishGünün fotoğrafı bugün biraz penmanship, biraz da anı olsun. Alev Alatlı'yı ilk okuduğumda lisedeydim ve kitaplarından birinde yaptığı bu Reading Zindanları Baladı alıntısı beni çok ama çok etkilemişti. Ben de bu güzel şiirin ufacık bir parçasını paylaşmak istedim sizinle. Umarım hoşunuza gitmiştir. 

Günün kalemi: Louis Vuitton Jet Ligne Dolmakalem
Günün mürekkebi: L'artisan Pastellier Baykal Gölü Mavisi
Günün şairi: Oscar Wilde
Günün yazarı: Alev Alatlı

Sevgiler,

Zeynep Karanlıkzindan

CONTINUE to READ in ENGLISH
Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...