Hello New Year! / Merhaba Yeni Yıl!

Scroll down to read in English


2013 benim için ilginç bir sene oldu. Yepyeni bir yaşama başladığım, hayatımı bir değil, birden çok kereler değiştirdiğim, değiştirmeye devam ettiğim ve çaba sarf ettiğim bir sene oldu. Mücadele ile geçti diyebilirim. Çok yorulduğum zamanlar oldu, dibe vurduğumu hissettiğim ve sonra tekrar çıktığım... (Bu süreçlerde elimden tutan tüm dostlarıma teşekkürler) Bu küçük (bazen büyük) siklusların içerisinde yeni ülkeler, yeni insanlar, yeni kalemler, yeni kalpler tanıdım. Hepsi için minnettarım. 


Bloga gelirsek, bu sene tamamen tesadüfen 2012 ile aynı sayıda yazı yazmışım. 158 adet yazı yayınlamışım. Takipçi sayısı neredeyse iki katına çıkmış. Tıklanma oranlarında büyük bir artış var. Blogu açtığım Nisan 2012'den Aralık 2012'ye kadar yaklaşık 98.300 hit almışken, 2013 Ocak-2013 Aralık tarihleri arasında 331.327 hit almışım. 2013 yılında sitedeki en popüler yazılar ise aşağıdakiler olmuş. 


Fountain Pen for Beginners I-II-III / Yeni Başlayanlar için Dolmakalem I-II-III


2014'ten de dileklerim var elbette... Sağlık, huzur ve mutluluk gibi klasik dilekleri saymazsak. Bu sene daha çok okumayı, daha önce gitmediğim ülkelere gitmeyi, yeni ve güzel insanlarla tanışmayı ve kendimi daha çok tanıyabilmeyi diliyorum.

Herkese mutlu bir 2014 diliyorum.

Zeynep Mutluyıllar

CONTINUE to READ in ENGLISH

2013 has been an interesting year for me. I started a whole new life, changed my life for several times and still changing it and challenged. I can say it was a challenging year. Sometimes I felt really tired, as I felt hitting the bottom and rising up again. (Thanks to all my friends who were beside me wholeheartedly) In those small (and sometimes big) cycles, I visited new countries, meet with new people, new pens and new hearts. I am grateful for all. 

About the blog, interestingly I have been published same number of posts in this year as in 2012. I published 158 posts. Number of followers are nearly doubled. And number of hits has a great increase. As from April 2012 (when I started this blog) until December 2012 we have approximately 98.300 hits. From January 2013 to December 2013 our hit is 331.327. And the most popular posts of 2013 are those:


Fountain Pen for Beginners I-II-III / Yeni Başlayanlar için Dolmakalem I-II-III

Of course I have some wishes from 2014... Except the classical wishes like health, peace and happiness, what I want from this year is: Reading more, visiting new countries I have never been before, meeting with new and nice people and knowing myself better. 

A happy 2014, for everyone!

Zeynep Happynewyear

10 yorum:

 1. Size de mutlu yıllar. :) 158 post ise bir dolmakalem blogu için çok iyi. Bu arada acaba daha çok insan dolmakalem kullanmaya başladı diyebilir miyiz bu rakamlara bakarak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Berk! Umuyorum herkes için harika bir sene olur 2014.

   158 post fena değil evet. Yazamadığım dönemler de olduğunu düşünürsek. Bazı postlar tek bir fotoğraftan da oluşsa, neticede hem İngilizce-hem Türkçe yazıyor olmak iş yükümü arttırıyor.

   Sıklıkla, "sayenizde ilk dolmakalemimi aldım" ya da "yıllar sonra yeniden dolmakalem kullanmaya başladım" gibi mailler ya da yorumlar alıyorum. Eğer bir katkım oluyorsa, ne mutlu bana.

   Sil
  2. Bana kesinlikle oldu, yıllar sonra yeniden dolmakalem kullanmaya başladım. Gayet de mutlu oldum. Teşekkürler.

   Yeni yılınız mutlu, huzurlu, sağlıklı geçsin. 2013 garip bir yıldı. Kime sorsam ailesinde sağlık problemleriyle uğraşıyordu. Umarım 2014 çok daha iyi geçer.

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim. Gerçekten bu sene benim ve etrafımdaki insanların da hep sağlık sorunlarıyla uğraştığı bir yıldı. İnşallah 2014 daha güzel geçer hepimiz için.

   Sil
 2. 2 yılda bir posta da düşse buradayız.

  baştan beri burada olan biri olarak ben gözlemlerimi aktarayım,

  dolmakalem, mürekkep vs. portföyü genişledi, sistematiğe oturacak zamanla, normal.

  yazıların şekli olgunlaşmaya başladı, kalemle yazılanların.

  yazıların içeriği bir karakter kazanmaya da başladı, postlarda.

  daha ne olsun?

  bunu dediğimiz an biteriz, daha ne olsun, sorusunu hep düşünmek gerek.

  düşünelim bakalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha gelişecek çok şey var. Ne diyorlar, iyiye doğru gitmeyen şey kötüye gider.

   Portföy genişledi gerçekten ki daha yazılacak dünya kadar şey var.
   El yazım değişti gerçekten. O da olgunlaşıyor, oturuyor, şekil alıyor.
   İçerik olarak değişiklik var. Fotoğraflar muhteşem değil ama oldukça gelişme kaydettim diye inanıyorum. Biraz daha rahat, daha oturmuş hale geldi yazılar.

   Bakalım bir sene sonra neler konuşuyor olacağız...

   Sil
 3. Neredeyse bir yıl olmuş sitenizi keşfedeli, daha çok konulu ve neşeli bir yıl dilerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Bakalım, umuyorum bu sene içerik anlamında da, kalite anlamında da gelişmek mümkün olur ve daha iyi yazılarla çıkabilirim karşınıza.

   Sil
 4. 2013 güzel bir yıl olmuş demek ki, umarım 2014 daha da güzel olur, mutlu yıllar tekrar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. 2014 herkes için güzel bir yıl olsun inşallah.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...