Photo of the day / Günün Fotoğrafı 35

Scroll down to read in English


Günün fotoğrafında bugün, daha önce yaptığım suluboya "çalışmalarından" biri var. Aslında bunlara çalışma demek doğru değil. Böyle ufak ufak noktalar, kalınca bir kağıdın üzerinde bir araya geliyor. Sonra kağıdın arkasına güzel bir şeyler yazıp sevdiğimiz insanların çantasına, kitabının arasına usulca bırakıveriyoruz.

Burada kullandığım boya Windsor&Newton'un suluboya seti, ZIG Kuretake fırçayı ise daha önce yazmıştım. Buyrunuz buradan bakınız

Günün sözü ise büyük imparator ve Stoacı filozof Marcus Aurelius'tan gelsin: "Kişinin hayatı düşlerinin rengine boyanmıştır."

Sevgiler,

Zeynep Kalemkâr

CONTINUE to READ in ENGLISH

Here we have one my watercolor "works" on the Photo of the Day. Actually this is not an art work. Just some dots and lines gathered on the paper. But then I write something on the back and it becomes a note to be slipped into the bag or book of someone I love. 

I am using Windsor& Newton watercolor set and the brush I use is Zig Kuretake which I wrote before. You can click here

And the quote of day comes from the great emperor and Stoic philosoph Marcus Aurelius. "The happiness of your life depends upon the quality of your thoughts." 

Cheers,

Zeynep Penthusiast

4 yorum:

 1. Resim becerilerimin iyi olduğunu düşünmüş olsam da hep, pek üstüne eğilmediğim ve eğildiğim zaman da fazlasıyla bulandırdığım için sonunda memnun kalmazdım. Buradaki çalışmanız ise sadeliğin gücünü gösterir nitelikte ve üstündeki kağıda hoşluk katıyor. Özel anlar için böyle özel kartlar bulabilirsem bana da belki bazen kaligrafik bir not, belki bazen bir hediye kartı olarak kullanma fikrini verdiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana bu söylediğiniz tarzda kartlar gelmişti çok sevdiğim bir arkadaşımdan. Dilerseniz fotoğrafını çekip gönderirim. Arkası kartpostal, önü boş ve suluboyaya uygun kağıttan mamül.

   Sil
 2. Peki bu fırçanın su haznesine mürekkep koysak nasıl olur? :D
  Bu not bırakma işini ben de yapıyorum. Özellikle de o an elime geçmiş ben bunu nereye koycam dediğim kağıtlarla. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama bu fırçanın özelliği kolaylıkla renk değiştirmeye izin vermesi. Eğer tek renkle resim yapacaksanız olur. Ama sanki mürekkebi biraz sulandırmak lazım gibi geldi.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...