Currently Inked / Mürekkepliler

Scroll down to read in English


Bu senenin ilk mürekkepliler postu gelsin bakalım. 

İlk kalemimiz aldığım günden beri çok sevdiğim Rotring 700. Kimilerine ince gelse de, ben oldukça seviyorum bu kalemi. Private Reserve Tanzanite ile mürekkepledim. Tanzanite çok güzel mor ile mavi arası bir renk ama biraz sıkıntılı bir mürekkep.

İkinci kalemimiz Nemosine Singularity 0.8 italik. Bu kalemi ilk aldığımda sevmemiştim ama sonradan çok ısındım. İçinde klasik ofis mürekkeplerimden Aurora Black var. Kendisi sevdiğimiz siyahlardan

Üçüncü kalemimiz Geha'nın bilmediğim bir modeli. 14 ayar altın broad ucu çok tatlı şekilde esniyor. İçinde yine aşk yaşadığım mürekkeplerden Sailor Jentle Ultramarine var. Kimileri mor dese de, bence mavi :)

Son olarak Sailor Sapporo Mini karşınızda. Bir arkadaşımın kalemi. Bir süre elimde tutmayı planlıyorum ama sahibinin bundan haberi yok. İçinde R&K Alt-Goldgrün var. Çok güzel ve farklı bir renk. 


Fark ettiyseniz, bir Alman markası olan Geha'da Japon mürekkep, Japon kalemi olan Sailor'da Avrupa tipi mürekkep var. Arasıra bu soru geliyor bana, Japon kalemleriyle mutlaka Japon mürekkepleri mi kullanmak gerekiyor diye. Bunu daha önce de bir currently inked postumda yazmıştım. (BURADA) Böyle bir kaide yok. Kalemle mürekkebin anlaşması milliyetlerine bağlı değil yani :)

Sevgiler,

Zeynep Haymatloskalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


Here is the first Currently Inked post of this year.

First pen is Rotring 700. I am in love with this pen from the day I got it. Some might find it too slim for his/her taste but I like writing with it. I inked Rotring 700 with Private Reserve Tanzanite. I like this purple-blue color but it has some disadvantages as an ink. 

Secon pen is Nemosine Singularity with 0.8 italic nib. Actually I didn't like this pen when I first got it. But now I like it so much. I inked it with one of my classic office inks, Aurora Black. It is a well behaved black ink. 

Thirdly, here is a vintage Geha (I don't know the model) The 14K gold broad nib delightly flexes. And I inked it with one of my favorite inks, Sailor Jentle Ultramarine. Even though some call it purple, I think it is blue :)

And lastly, there is this Sailor Sapporo mini with zoom nib. This pen belongs to a friend of mine. But I am willing to keep it "a bit" more than my friend thinks :) I inked it with Rohrer&Klingner Alt-Goldgrün

As you noticed, I inked a European pen Geha with a Japanese ink and I inked a Japanese pen Sailor with a European ink. Sometimes I receive those questions that if we required to use Japanese inks with Japanese pens. Actually I wrote it before, again to a currently inked post. (HERE) There is no requirement like this. Pen and ink getting along with eachother is not always corralated with their nationality :)

Cheers,

Zeynep Statelesspen

4 yorum:

 1. Mekanik kalemlerde ince kalemler çok varken, dolmakalemlerde nedense hep daha kalın kalemler... Galiba dolum sistemi de etkiliyor bu kalınlığı.
  Nemosine'den biraz daha bahsetsenize. Nereden ne kadara aldınız, beğendiniz mi? Ucu güzel mi? Alınır mı? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım sebeplerden birisi o. Mesela bu rotring 700'e normal dönüştürücü takılamıyor. Kalemin gövdesi izin vermiyor. Kaweco mini dönüştürücü sipariş ettim, bir de onunla deneyeceğim. İkinci sebep, dolmakalem çok maskülen bir eşya. Genelde erkekler tarafından tercih ediliyor ve bu tür kalemler feminen bulunduğu için çok talep görmüyor.

   Nemosini FPN'de görmüştüm ve ilk olarak şeffaf Medium modelini ebay'den aldım. Ama gelmesi çok uzun sürdü. Ve çok kuru geldiği için sevmedim. Sonra Panter kırtasiyede bu kırmızı 0.8 uçluyu bulunca bir şans daha vermek istedim. İlk başta sevmemiştim ama sonradan bayıldım diyebilirim. Şimdi bu ucu şeffaf olana takmayı planlıyorum.

   Ebay'den aldığımı 20 dolara almıştım ve sanırım 10 dolar da shipping ödemiştim. Panter'den aldığımı da 80 liraya aldım. Bu bendekiler Singularity. Bir de Fission diye bir modeli var. Metal. Onu da gördüm Panter'de ama çok ağır geldi. İyi ki onu almamışım.

   Sil
  2. Panter'de Nemosine mi varmış. :D Başka renkleri var mıydı?
   0.8 uç ıslak mı?

   Sil
  3. Valla varmış. Kremrengi, kahverengi ve hatırlamadığım bir renk daha vardı. Ben bunu aldım. Ehven-i şer diyeyim.

   Çok ıslak değildi, uçların arasını hafif açtım düz bir zemine kontrollü olarak bastırmak suretiyle. (Evde denemeyiniz diye disclaimer koyayım :p)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...