Lamy Al-Star 2014 Color: Blue-Green / Lamy Al-Star 2014 Rengi: Mavi-Yeşil

Scroll down to read in English


Lamy insanları, özellikle de dolmakalemdeki hedef kitlesini çok iyi tanıyan bir firma. Bu yüzden her sene yeni bir sınırlı üretim renkte kalem üreterek bizi "Almalıyım" hissiyatına sevk ediyor. Yukarıdaki Lamy'nin Al-Star serisinin 2014 sınırlı üretim rengi Mavi-Yeşil. Linkte gördüğünüz kalem bazı yerlerde satışa çıktı ve hatta bitti bile. 

Tabi Safari, Al-Star'a göre daha çok satılan bir kalem olduğundan, hayranları Safari'nin yeni rengini heyecanla bekliyorlar. Orada da yakın zamanda şöyle bir sıkıntı yaşandı: Sarıdan yeşile, gök mavisinden kırmızıya kadar pek çok rengin olduğu Safari serisinde mor rengin eksikliği hissedilirken, Çinli dolmakalem markası Hero, Sarafi'ye çok benzeyen Summer Safari isimli bir seri ile pazara girip, uzun zamandır özlenen mor renkteki "Safari"yi üretmiş oldu. Bakalım bu duruma karşı Lamy'nin tavrı ne olacak. Hero'yu umursamadan mor Safari'yi üretecekler mi, yoksa mordan vazgeçip başka bir renge mi yönelecekler?

Sevgiler,

Zeynep Safarican

CONTINUE to READ in ENGLISH


Lamy know people and especially an expert on their target consumers. Therefore, producing a new limited edition color pen every year, they lead us to "I-must-buy-it" feeling. Above, you can see the limited edition of Lamy Al-Star 2014: Blue-Green. As you can see from the link, the pen has been offered in some markets and already sold off. 

Of course, since the Safari is more popular compared to Al-Star, followers are eagerly waiting for the new color of Safari. However, there has been an issue recently. While everyone is waiting for purple Safari, Chinese pen manufacturer Hero offered a new line of pens, called Summer Safari which is absolutely a Safari knock off and guess what, they have the long awaited purple "Safari". Let's see what is Lamy going to do about it. Do they produce purple Safari without caring about Hero or they will skip to another color? 

Cheers,

Zeynep Safarihat

10 yorum:

 1. Bu renk biraz fazla soluk geldi bana.
  Hero'dan sonra mor yapmazlar artık Safari'ye diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana da soluk geldi. Bir de zaten garip bir yeşili vardı Al-Star'ın. Eğer Hero'dan sonra mor yapmayacak olurlarsa sevgili Berk, o zaman Hero'nun kalemine doğrudan bir meşruiyet tanımış olurlar gibi geliyor.

   Sil
 2. Lamy gibi bir firmanın kararını bu yüzden değiştirceğini sanmıyorum , safari hayranları elbette lamy 'nin morunu tercih edip alacaklardır o yüzden kendi renkleri bu yıl mor olucaksa bu kararlarını değiştirip , sahayida hero ya bırakmazlar , çok zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi bilmiyoruz bu yıl mor çıkartmaya karar vermişler miydi ama ben olsam, inadına mor çıkartırdım. Hatta mor lamy'i kırmızı klipsle çıkartıp iyice arzu nesnesi haline getirirdim :)

   Sil
 3. merhaba,
  bu kalemi almayı düşünüyorum. Linkini verdiğiniz siteden başka yerde yok.Güvenle alışveriş yapabileceğim bir yere benziyor ama siz daha önce aldınız mı diye bir sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Ben bu siteden aldım. Düzenli olarak da alışveriş yapıyorum tavsiye ederim.

   http://thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?id=11426

   Sevgiler

   Sil
 4. Kapağın tepesi yuvarlak mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok değil, tipik Lamy Al-Star şeklinde, düz.

   Sil
 5. Pardon, yanlış ifade ettim. Kapağında yuvarlak şekil mi, çarpı mı var demek istedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah anladım. Çarpı var tepesinde. Zaten o yuvarlak Safari'lerde oluyor.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...