Lamy Al-Star Blue-Green 2014

Scroll down to read in English


Lamy Al-Star'ın beklenen rengi mavi-yeşil yani bizim geçen hafta öğrendiğimiz adıyla tirşe yakın zamanda piyasaya sürüldü. Ben de zamanında çıkan diğer limited editionların en azından hatırı sayılır bir kısmını almış olduğum için bu kalemi es geçemedim. 


Kalem, Lamy ailesinin diğer fertleriyle birlikte böyle görünüyor. Sol baştan, Lamy Al-Star 2014 Blue-Green, Lamy Al-Star 2008 Silver-Green, Lamy Safari Apple Green ve Lamy Safari Lime Green. 

Geçtiğimiz günlerde konuştuk, belki de siyahlara ve grilere boğulmuş dolmakalem dünyasında, Lamy bize renk getirdiği için bu kadar seviliyordur. Ne dersiniz?

Sevgiler,

Zeynep Renklikalem

CONTINUE to READ in ENGLISH


Lamy Al-Star's 2014 color blue-green has been recently released. Since I got most of the limited editions of Lamy family I couldn't resist more and get one. 

On the family photo you can see other greens; Lamy Al-Star 2014 Blue-Green, Lamy Al-Star 2008 Silver-Green, Lamy Safari Apple Green and Lamy Safari Lime Green.

We just recently talked about it, maybe the reason why Lamy is a love mark that it brings color to fountain pen world which is choked with black and dark grey pens. What do you think?

Cheers,

Zeynep Colorpen

15 comments:

 1. Merhabalar,

  Lamy Safari Apple Green bildiğim kadarıyla 2012'ye aitti. Lime Green'i ilk defa gördüm ve çok beğendim. Hangi yıl çıktı, bulunabilirliği nedir acaba?

  Saygılar.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhabalar,

   Doğru hatırlıyorsunuz Apple Green 2012 rengi, Lime Green ise 2011 yılında çıktı. Kıyıda köşede kalan kırtasiyelerden ya da e-bay'den bulabilirsiniz sanıyorum.

   Delete
  2. Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkürler. Birkaç ay önce bir tane Lamy roller almaya niyetlenip internette gezinmeye başlamışken blogunuzu keşfettim. Bir günde bütün entryleri okudum. Şimdi 7 tane dolmakalem, birkaç şişe mürekkep ve bayaa bi defter sahibi bir insanım. Fırsat buldukça kırtasiye kurcalıyorum. Ufuk açıcı yazılarınız ve bilgilendirici tanıtımlarınız için de ayrıca çok teşekkür ederim. Umarım uzun yıllar boyunca yazmaya devam edersiniz. Ankara'dan selamlar :)

   Delete
  3. Güzel sözleriniz için çok teşekkürler. Blogu güncel tutmaya, bildiğim varsa aktarmaya, bilmediklerimi de öğrenmeye çalışıyorum.

   Bir şekilde sizinle de yolumuz kesişmiş ve mikrobu size de bulaştırmışız gibi görünüyor :)

   Ankara'ya selam söyleyin benden de, çok özledim. Hatta fırsat olursa yakın zamanda ziyaret etmek istiyorum.

   Sevgiler

   Delete
 2. Ofise gidip paketinizi almışsınız galiba, geçmiş olsun. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evet iki gündür yarım gün de olsa geliyorum ofise. Böylelikle paketlerime de kavuştum :)

   Delete
 3. Aaaa hoşgelmiişş :D Keyifli neşeli günlerde kullan kuzum <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teşekkür ederim, daha güzelleri senin olsun.

   Delete
 4. Lamy'nin henüz açıklayamadığım bir çekim gücü var. Büyük ihtimalle de bu renk seçeneklerinden kaynaklanıyor. Özellikle Al-Star sever bir Lamy-ci olarak galiba bu renge de karşı koyamayacağım.

  Sevgiler,

  Aldığı her Lamy sonrası bu son diyen bir kalemsever:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hep öyle diyoruz ama olmuyor. Önümüzdeki iki ay mürekkep almayacağım, kalem almayacağım. Sonra o sözler hep unutuluyor :)

   Kalem sevgisi böyle bir şey.

   Delete
 5. Gerçekten dolma kalemlere pek ilgim yoktu ama rengarenk Lamy'ler sayesinde daha çok ilgimi çekmeye başladı ve senin gibi güzel blog yazarları sayesinde de ilgim arttı =) Sanırım pembe Lamy'den sonra en beğendiğim renk bu, çok güzel ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Renkler insanları kendisine çeken bir etkiye sahip. Bazı firmalar bunu görüyor ve üzerine oynuyorlar :) Bir tek sıkıntı olabilir, Al-Star'ların gövdeleri aluminyum olduğundan çabuk çiziliyor. Safari'ler kadar dayanıklı değilller.

   Delete
 6. Hayırlı olsun, belki bi tık daha koyu olabilirmiş rengi.
  Lamy'nin çeşitliliği çekiyor, evet. Ki kendileri zamanında Lamy Lady bile yapmış.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teşekkür ederim Berk. O bir tık koyusunu da iki sene sonra limited edition olarak çıkartırlar herhalde :)

   Lamy lady muhteşem. bir daha o seviyeye gelemediler bence...

   Delete
 7. Muhteşemmiş bunun rengi yaa o_o

  ReplyDelete

Powered by Blogger.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...